TurkNet GigaFiber indirme hızı 50-60Mbps

Emrevsync

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:
AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHZ 36MB AM4 65W
Anakart:
Biostar B550MH 4000Mhz OC S+V+GL DDR4 AM4 (mATX)
Ekran Kartı:
Palit RTX4070 Dual 12GB 192Bit GDDR6X DLSS 3
RAM:
GSKILL RipjawsV 16GB (2x8) Siyah 3200MHz DDR4 CL16*ÖZEL FİYAT*
Depolama M.2:
TwinMOS 512GB M.2 3600/3250 PCIe NVMe SSD NVMEFGBM2280*ÖZEL FİYAT*
Depolama HDD:
Seagate Barracuda 2 TB 7200RPM 3.5"
Kasa/Güç Kaynağı:
Darkflash Phantom 750W 80+Bronze Mesh RGB Mid.
Merhaba öncelikle GigaFiber kullanıyorum 1000-1000 MB internet sağlayıcım var fakat inanılmaz derecede hiç hissedilmiyor. Hız testinde 950-900 bandında gösteriyor birçok sitede fakat olay bir şey indirmeye girince tarayıcı üzerinden direkt indirme harici ki o da düşük bence internet hızıma göre ama kafi diye düşünüyorum her şey çok yavaş iniyor. Tarayıcı üzerinden 50-60 Steam üzerinden zaman zaman 8-9'a bile düşen ortalama 15-20 arası diğer oyun sağlayıcıları tarafından da 30-40 bandında hız alıyorum bunun için ne yapmalıyım? TurkNet'i arasam onlarla bir çözüm yolu bulabilir miyim?

Merhaba öncelikle GigaFiber kullanıyorum 1000-1000 MB internet sağlayıcım var fakat inanılmaz derecede hiç hissedilmiyor. Hız testinde 950-900 bandında gösteriyor birçok sitede fakat olay bir şey indirmeye girince tarayıcı üzerinden direkt indirme harici ki o da düşük bence internet hızıma göre ama kafi diye düşünüyorum her şey çok yavaş iniyor. Tarayıcı üzerinden 50-60 Steam üzerinden zaman zaman 8-9'a bile düşen ortalama 15-20 arası diğer oyun sağlayıcıları tarafından da 30-40 bandında hız alıyorum bunun için ne yapmalıyım? TurkNet'i arasam onlarla bir çözüm yolu bulabilir miyim?

Depolama biriminizin yazma hızı internet hızına yetişemiyor olabilir. SSD var mı?

Zaten GigaFiber internetiniz olunca 1GB hızla dosya indiremiyorsunuz. Ancak sanırım sizin değerleriniz normalde olması gerekenden biraz daha düşük.

Steam bu aralar sıkıntılı herkes bu sorunu yaşıyor bendede aynı sorun var gta5 yüklerken 50mb/s ile indirirken farklı oyunda 20 10 indiriyor ilerde düzelir.

Speedtestteki sunucular sağlam olduğu için tam hız gözüküyordur ama her sunucu hızlı olacak diye birşey yok. İnternet hızınız sadece yüksek hızlı download için yeterli olmuyor. Karşı sunucu da hızlı olmalı.

İndirme yaparken Mbps değil Mb/sn şeklinde gösteriyor onu Mbps sanıyorsunuz sanırım, onun haricinde kötü bir HDD kullanıyorsanız onun hız limitine takılıyor olabilir. Şu sıralar bende indirme yaparken hızımın altında indirme yaptığı halde Valorant kendini güncellerken tam hızımı alabiliyorum sanırım sunucularda sıkıntı var.

İndirme yaparken Mbps değil Mb/sn şeklinde gösteriyor onu Mbps sanıyorsunuz sanırım, onun haricinde kötü bir HDD kullanıyorsanız onun hız limitine takılıyor olabilir. Şu sıralar bende indirme yaparken hızımın altında indirme yaptığı halde Valorant kendini güncellerken tam hızımı alabiliyorum sanırım sunucularda sıkıntı var.
Evet hocam sunucular gerçekten sıkıntı ve dediğiniz gibi hdd olayı arada olur herzaman olmaz güncellemelerde daha çok görürüz hdd ve ssd farkını.

Yeni konular

Geri
Yukarı