TurkNet GigaFiber'den memnun musunuz?

Grearuler

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Bu hafta apartmanıma GigaFiber kutusunun takıldığını gördüm, kontrol ettiğimde 1000MBPS'ye kadar hız alabileceğim söyleniyor. 100Mbps sağlayan mevcut internet sağlayıcımı iptal etmek için 1.380₺ cayma bedeli ödemem gerekiyor. 1000MBPS'ye geçmek için değecek bir ödeme olduğunu düşünüyorum, fakat birçok kullanıcı bahsedilen hızlara ulaşamadığından, problemlerde teknik servisin günler sonra çözüm sağladığından vs. bahsediyor. TurkNet'in kendi altyapısı olan GigaFiber'den memnun musunuz? Bedeli ödeyip geçmemi tavsiye eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ulaşılamayan hızlardan kasıt nedir mesela? 1000mbps yerine hadi %50 kayıp olsa minimum 400-500mbps görürsünüz diye ümit ediyorum :) Bildiğim kadarıyla upload hızı da 8-10 mbps bandından yüksek olacağı için her halükarda standart 100/8 tarifesinden iyi olacak. Kesintiler kopmalar yaşanmadığı sürece bir problem yok bence.
Cayma bedeli ile ilgili de TurkNet ile görüşebilirsiniz. :D Cayma bedelinin ödemesine bir miktar destek olurlarsa hiç de mantıksız gelmiyor aslında.

Hız sorunu kullanıcı kaynaklı daha çok; güçsüz video işleme kapasitesi, bağlandığı sunuculardaki limitler, kablosuz versiyonunun düşük olması gibi gibi. Geri ödeme de var ama gene 1000 TL'ye yakın para vermeye gerek var mı ki, kaldı ki ADSL falan da kullanmıyorsun.

Cayma bedeli aşırı fazla geldi bana BTK ya şikayetde bulunsanız muhtemelen düşer bu rakam. 480 lira da Türknet karşılıyor arada az bir fark olursa geçilebilir bana göre ama şuanki rakam çok fazla olduğu için internetinizden memnunsanız ve çok ihtiyacınız yoksa geçmenize gerek yok.

Internetten zaten memnun kalırsınız bence ama arkadaşların dediği gibi birkaç ay bekleyip kalan kısmı da türknetin kampanyası dahilinde ödeterek kolay ve ucuz şekilde geçebilirsiniz.

Geri
Yukarı