Çözüldü TurkNet hattı açar açmaz fatura keser mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hec91

Centipat
Daha fazla  
TurkNet'in taksitle modem satışından yararlanmak için TurkNet'e geçmeyi düşündüm ancak telefonda görüştüğüm kişi hattınız açılır açılmaz internet hizmetini kullanmadan ilk ayın faturası peşin yansıtılır diye bir şey söyledi. Var mı bu durumun aslı astarı? Böyle bir şey nasıl olabiliyor. Neden ilk ayın ücretini peşin istiyor bu ISS firması?

En son beğenmezseniz iade ediyordu ilk ay.

Geçiş yapacaktım vazgeçtim. NetSpeed GIBIRNet Vodafone gibi farklı ISS kullandım böyle saçmalık görmedim. Peşin para :D ahahaha bu TurkNet beni öldürecek bir zaman önce de millete telefon numarası iteliyordu zorla.

@hec91 hocam çok normal peşin para almaları. Yoksa bir ay hizmet alıp çıkardı herkes para vermeden.

@hec91 hocam çok normal peşin para almaları. Yoksa bir ay hizmet alıp çıkardı herkes para vermeden.

İyide ben devamlı kullanacağım 12 ay boyunca kalacağım malüm modem fiyatları uçmuş taksitle modem alıp + internet hizmetinden yararlanacaktım. Adamın söylediği ilk faturayı peşin alıyoruz.

Geçiş yapacaktım vazgeçtim. NetSpeed GIBIRNet Vodafone gibi farklı ISS kullandım böyle saçmalık görmedim. Peşin para :D ahahaha bu TurkNet beni öldürecek bir zaman önce de millete telefon numarası iteliyordu zorla.
Ön ödemeli hat alıyorsunuz hocam. Faturalı değil. Kullandıklarınızın hepsinde faturalı bir tarife mevcut. Kullanıyorsunuz ödüyorsunuz ve taahhüte bağlısınız. Size taahhüt sunmamalarını sağlayan şey ön ödemeli olarak internet vermeleri. Bunu kontörlü hat vs faturalı gibi düşünün. Kontörlü de paketi kullanmak için ücreti ödersiniz paket tanımlanır. Faturalıda paket tanımlar, fatura kesim tarihi geldiğinde ücreti ödersiniz.
İyide ben devamlı kullanacağım 12 ay boyunca kalacağım malüm modem fiyatları uçmuş taksitle modem alıp + internet hizmetinden yararlanacaktım. Adamın söylediği ilk faturayı peşin alıyoruz.
Hocam, faturayı kestiklerinden hemen sonra para ödemek zorunda değilsiniz. (Hemen sonra ödemek zorunda olmamanız ücreti hiç ödemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Başka ISS'e geçmeye karar bile verseniz fatura kesilmiş olacağı için TurkNet'e borçlu olacaksınız.) Ayrıca ilk ay hiç bir zaman tam ücret alınmaz. Çünkü ilk ay hiç bir zaman tam 30 gün kullanmış olmazsınız interneti. Kullanacağınız kadar aylık tutar kesilir. Bunun üstüne fatura kesildi anında ödeyin demiyorlar. Bende TurkNet kullanıyorum. İlk faturamı geçtikten 15 gün sonra ödemiştim. Sonrasında da her ayın 2sinde bana fatura bildirildi ve ayın 23üne kadar son ödeme konuldu. İstediğim zaman ödüyorum.
Bu şartlardan memnun değilseniz zaten hiç uğraşmayın TurkNet ile başka sağlayıcılara bakın hocam.

Son düzenleme:
Sizin devamlı kullanıcak olmanız bir başkasının 1 ay kullanıp iptal edebileceğini değiştirmez.

TurkNet'in taksitle modem satışından yararlanmak için TurkNet'e geçmeyi düşündüm ancak telefonda görüştüğüm kişi hattınız açılır açılmaz internet hizmetini kullanmadan ilk ayın faturası peşin yansıtılır diye bir şey söyledi. Var mı bu durumun aslı astarı? Böyle bir şey nasıl olabiliyor. Neden ilk ayın ücretini peşin istiyor bu ISS firması?

Yanlış hatırlamıyorsam eskiden bazı kullanıcılar sadece 1 gün ya da bunun gibi çok kısa bir süre kullanıp hemen aboneliği iptal ettiriyorlarmış. TurkNet ise bunun önüne geçmek için ön faturalamalı alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı