Çözüldü TurkNet hattı açar açmaz fatura keser mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hec91

Centipat
Daha fazla  
TurkNet'in taksitle modem satışından yararlanmak için TurkNet'e geçmeyi düşündüm ancak telefonda görüştüğüm kişi hattınız açılır açılmaz internet hizmetini kullanmadan ilk ayın faturası peşin yansıtılır diye bir şey söyledi. Var mı bu durumun aslı astarı? Böyle bir şey nasıl olabiliyor. Neden ilk ayın ücretini peşin istiyor bu ISS firması?

Aynen öyle hocam. Aman diyeyim 100 mbps üzeri internete 100 lira falan ödersiniz, çok pahalı. Ben 16 mbps internetime 95 lira ödüyorum. Daha ucuz. TurkNet'ten uzak durun.

Aynen öyle hocam. Eskiden 16 Mbps pakete 95 TL veriyordum, şimdi 75 Mbps pakete 95 TL veriyorum. Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar açgözlü bir operatör yok.

Siz zaten geçmeyin hocam. Ne yapacaksınız TurkNet'te.

Fahiş fiyatla taahhütlü Türk Telekom gayet uygun olacaktır size.

Bu arada TurkNet'in açgözlü ve çakal olduğuna katılıyorum. :) O yüzden 1 Gbps simetrik interneti 100 TL'ye veriyor. :)

Telekom'un canı cehennemde TurkNet Türk Telekom'dan bir farkı yok bir ara kullanıcılara internet + sabit hat kitliyordu Türk Telekoma yaranmak için. O ara ben düşük fiyatlarla Yalın internet kullanıyordum 55 liracık :D yani siz 80-90 lira TurkNet'e bayılırken ben 55 TL e yarı fiyatına yalın internet kullanıyordum. TurkNet'i çok övmeyin. Şu an Türkiye de işini düzgün yapan TurkNet harici ISS'ler var. O 1Gbps'i kaç kişiye verebiliyor onu bir araştır kaç abonesi varmış :D verse ya bana da 100 değil 200 ödemeye razıyım :D

Telekom'un canı cehennemde TurkNet Türk Telekom'dan bir farkı yok bir ara kullanıcılara internet + sabit hat kitliyordu Türk Telekoma yaranmak için. O ara ben düşük fiyatlarla Yalın internet kullanıyordum 55 liracık :D yani siz 80-90 lira TurkNet'e bayılırken ben 55 TL e yarı fiyatına yalın internet kullanıyordum. TurkNet'i çok övmeyin. Şu an Türkiye de işini düzgün yapan TurkNet harici ISS'ler var. O 1Gbps'i kaç kişiye verebiliyor onu bir araştır kaç abonesi varmış :D verse ya bana da 100 değil 200 ödemeye razıyım :D
Aynen hocam haklısınız.

Ekonomi de çok iyi değil mi? Avrupa da bizi kıskanıyor aynı zamanda değil mi?

Neyse, bence uzatmayalım. İşini düzgün yapanda hizmet alırsınız olur biter.

1Gbps hıza 100 ödüyor adamlar sen 75'e 95 ödüyorsun :D kazıklanıyorsun :D bu arada ben eskiden 16 hızı 50 TL e kullandım NetSpeed .

Sizin mantığınızla gidersek fiber pakete 100 TL`den fazla isteyen operatörler kullanıcılarını kazıklamış oluyor. 95 TL veriyorsam ne olmuş ki? Arada 5 TL fark var, ne güzel işte. Adamlar Türkiye`de hayatta kalmaya çalışıyor.

O ara ben düşük fiyatlarla Yalın internet kullanıyordum 55 liracık
Hocam kullandığınız yalın internetin hızını da bir söylesenize. Hani TurkNet'te paketler 80 lirayken sizi 55 lira ödediğiniz internetin hızını? Ben TurkNet'e yalın için 85 lira öderken aldığım hız 78-80 mbps'ti. 100 lira ödüyorum hala hızım 78-80 mbps.
Son testlerim;

1632674931460.png

75'e 95 ödüyorsun
Bundan daha ucuza 75 yada 100 veren var mı? Varsa söyleyin bizde geçelim. :)

Aynen hocam haklısınız.

Ekonomi de çok iyi değil mi? Avrupa da bizi kıskanıyor aynı zamanda değil mi?

Neyse, bence uzatmayalım. İşini düzgün yapanda hizmet alırsınız olur biter.

Hocam kullandığınız yalın internetin hızını da bir söylesenize. Hani TurkNet'te paketler 80 lirayken sizi 55 lira ödediğiniz internetin hızını? Ben TurkNet'e yalın için 85 lira öderken aldığım hız 78-80 mbps'ti. 100 lira ödüyorum hala hızım 78-80 mbps.
Son testlerim;

Eki Görüntüle 1174550

Bundan daha ucuza 75 yada 100 veren var mı? Varsa söyleyin bizde geçelim. :)
Var kardeşim GIBIRNet. Muhtemelen TurkNet'e şu an 100 ödüyorsun VDSL abonesisin. Pinginde yüksek ayrıca. GIBIRNet tavsiye ederim 10 TL 10 TLdir hepsi Telekom alt yapısı. Ping 15 üstü çıktığını görmedim VDSL'de. Bu arada kablosuz bağlandığım için hızım düşük kablosuz ağım desteklemiyor Ethernet ile normalde 85-88 arası hız alıyorum.

Sunucularının TurkNet'ten daha iyi olduğuna eminim ama ispatlayamam :D

Dosya Ekleri

• as.png
    as.png
    29,4 KB · Görüntüleme: 21
Var kardeşim GIBIRNet. Muhtemelen TurkNet'e şu an 100 ödüyorsun VDSL abonesisin. Pinginde yüksek ayrıca. GIBIRNet tavsiye ederim 10 TL 10 TLdir hepsi Telekom alt yapısı. Ping 15 üstü çıktığını görmedim VDSL'de. Bu arada kablosuz bağlandığım için hızım düşük kablosuz ağım desteklemiyor Ethernet ile normalde 85-88 arası hız alıyorum.
Random atmak ceza sebebi olmasa random atardım. Konumdan kaynaklı pingim yüksek. İstanbul'a, Afyonkarahisar'dan bağlanıyorum. 16-19 ms arası. İstanbul'la aramda 800+ km mesafe var. Trace route kullandığımda 10+ sunucu üzerinden bağlantım geçiyor buna rağmen 16-19 ms :). Sen İstanbul'un dibindeki internetinle 15 ms'e devam brom. :)

Geri
Yukarı