Turknet hız sorgulama fazla çıkıyor

Dufiwn

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, Superonline 16MBPS kullanıyorum. 2 Ay sonra sözleşme taahhütü bitiyor Turknetin sitesinde baktigim zaman 35 MBPS internet verebileceğini yazıyor. Fakat sokağın altında 16MBPS, arka sokakta 32MBPS, 6 sokak ileride 16MBPS, 10 sokak geride 24MBPS gibi karışık değerler veriyor. Bu ne ile alakalı olabilir? Ve iddia ettiği hızı sizce verebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sitede 38 MBPS hız verebileceğini gösteriyor. Belki biliyorsunuzdur başka bir forumda TurkNet konu açmış ve sorulara cevap veriyor. Bağlı olduğum santral dolabında boş VDSL portu olduğunu oradan VDSL hizmet verebileceğini yazdı.
O zaman senin için en mantıklısı AKK'siz TürkNet 35 Mbps pakete geçmek. Acele etmelisin, yeni kullanıcılara 65 TL olabilir. Yeni paketler açıklanıyor.

O zaman senin için en mantıklısı AKK'siz TürkNet 35 Mbps pakete geçmek. Acele etmelisin, yeni kullanıcılara 65 TL olabilir. Yeni paketler açıklanıyor.
Superonline ile sözleşmem Mayıs ayında bitiyormuş. İnşallah Mayıs ayına kadar boş VDSL portu dolmaz 59 TL yerine 65 TL verebilirim. :)

Bir şey daha sormak istiyorum, benim 5 metre önümde fiber altyapılı kutu var bankalar için yapıldığını düşüyorum ben buradaki kutudan yararlanabilir miyim tahminen o kutuya bağlı değilim ben fiber kablo çekmek vs 5 metre önümde hemen bilemedin 10 metre olsun.

Teşekkürler.

Zaten yararlanıyorsunuzdur o saha dolabından. 75Mbps dediğine göre VDSL altyapı var. VDSL'de saha dolabına kadar fiber çekiliyor, evlere kadar bakır kablo ile İnternet geliyor.

Binanın altında ankastre kutusunda bir tane numara yazılı olur. Evinizin yakınındaki saha dolaplarının üstünde yazılı numaralara bakın. Ankastre kutusundaki ve saha dolabındaki numara aynı ise o saha dolabından hizmet alıyorsunuz demektir.

Bankalar genellikle Metro Ethernet kullanır kesintisiz İnternet erişimi için. Yani saha dolabı ile uğraşmazlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı