TurkNet hız sorunu

mk10

Femtopat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği Öğrencisi
Herkese merhaba,
Yaklaşık 11 gündür TurkNet kullanıyorum. Düşük hız sorunumla alakalı destek almaya çalışıyorum ancak bir türlü sorunum çözülmedi. 35 Mbps vereceklerini vaad ettikleri internetten kablolu veya kablosuz maksimum 17-18 Mbps hız alabiliyorum. Destek talebi oluşturdum ve her gün düzenli olarak derdimi tekrar tekrar anlatıyorum. Hala sorunum çözülmedi ve aramızdaki en son diyaloğu aşağı bırakıyorum. Bu sorunu çözmem için ne yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum.

turknet destek.PNG

Herkese merhaba,
Yaklaşık 11 gündür TurkNet kullanıyorum. Düşük hız sorunumla alakalı destek almaya çalışıyorum ancak bir türlü sorunum çözülmedi. 35 Mbps vereceklerini vaad ettikleri internetten kablolu veya kablosuz maksimum 17-18 Mbps hız alabiliyorum. Destek talebi oluşturdum ve her gün düzenli olarak derdimi tekrar tekrar anlatıyorum. Hala sorunum çözülmedi ve aramızdaki en son diyaloğu aşağı bırakıyorum. Bu sorunu çözmem için ne yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 803077

19 Mbps tanımlamışlar nasıl 35 alabiliyorsunuz diyorlar ya?

Ekip göndersinler ölçüm yapsınlar normal değil. 19 Mbps geliyor modemine kabloluda 18 alman normal. Bir şeyde sorun var ya porttan ya da ankastreden falan.

Herkese merhaba,

Eki Görüntüle 803077

Tanımlanan profile bakarsanız 35Mbps yazıyor. Paketlere dikkatlice bakarsanız 35 Mbps'ye kadar yazar tam 35 Mbps alırsınız yazmaz. Altyapınız 19 destekliyor ki size 19 geliyor. Tanımlanan profil söyledikleri gibi 35Mbps. Portlardan kaynaklı sorunlar da olabilmekte portları kontrol etmelerini isteyebilirsiniz. Telekom çalışanları bazen bu tür değişik hatalar yapıyor. Kısaca söylemek gerekirse size tanımlanan hız 35 Mbps fakat size gelen 19 Mbps ya portlardan veya ankastreden kaynaklı ya da 35 Mbps paketinden bu kadar hız alabiliyorsunuz.

Ekip göndersinler ölçüm yapsınlar normal değil. 19 Mbps geliyor modemine kabloluda 18 alman normal. Bir şeyde sorun var ya porttan ya da ankastreden falan.
Ankastreden ölçüm yaptı Turk Telekom ekipleri ve 35 Mbps hız alıyoruz dediler. İçeriden de ölçüm yapın bakın dediğimde içeriden ölçüm yapamadıkları ve Turknet'le halletmem gerektiğini söylediler.

Herkese merhaba,

Eki Görüntüle 803077
Türknet öyle işlemiyor. En düşük paketleri ADSL 16 mbpsden sonra 35 mbps geldiği için o paketi tanımlamışlar size. Yani 35 mbps yi size veriyorlar ama altyapınız kaldırmıyor o hızı max 19 mbps kaldırıyor. O yüzden size 19 mbps geliyor. Şöyle anlatıyım normalde adamların en düşük paketi ADSL 16 mbps ama sizin hattınız VDSL olduğu için size VDSL altyapıdaki en düşük paketi sunmuşlar. Ama sizin altyapınız max 19 mbps desteklediği için onlar 35 mbpsyi verse bile sana 19 mbps gelicek. Eğer ki altyapını yükseltirlerse otomatik olarak kullandığın pakete göre hızın yükselecek. Dikkatli bakarsan attığınız resimde download kapasite hızı yani max alabilceğiniz hız 19138 kbps olarak tanımlanmış yani 19 mbps.

TurkNet öyle işlemiyor. En düşük paketleri ADSL 16 Mbps'den sonra 35 Mbps geldiği için o paketi tanımlamışlar size. Yani 35 Mbps'yi size veriyorlar ama altyapınız kaldırmıyor o hızı Max 19 Mbps kaldırıyor. O yüzden size 19 Mbps geliyor. Şöyle anlatayım normalde adamların en düşük paketi ADSL 16 Mbps ama sizin hattınız VDSL olduğu için size VDSL altyapıdaki en düşük paketi sunmuşlar. Ama sizin altyapınız Max 19 Mbps desteklediği için onlar 35 Mbps'yi verse bile sana 19 Mbps gelecek. Eğer ki altyapını yükseltirlerse otomatik olarak kullandığın pakete göre hızın yükselecek.

Kesinlikle.

Tanımlanan profile bakarsanız 35Mbps yazıyor. Paketlere dikkatlice bakarsanız 35 Mbps'ye kadar yazar tam 35 Mbps alırsınız yazmaz. Altyapınız 19 destekliyor ki size 19 geliyor. Tanımlanan profil söyledikleri gibi 35Mbps. Portlardan kaynaklı sorunlar da olabilmekte portları kontrol etmelerini isteyebilirsiniz. Telekom çalışanları bazen bu tür değişik hatalar yapıyor. Kısaca söylemek gerekirse size tanımlanan hız 35 Mbps fakat size gelen 19 Mbps ya portlardan veya ankastreden kaynaklı ya da 35 Mbps paketinden bu kadar hız alabiliyorsunuz.
Altyapı dediğiniz bina içi tesisat mı? Çünkü adresime göre altyapı sorgusu yaptığımda 38 Mbps'ye kadar destekliyor diye çıkıyor.

Altyapı dediğiniz bina içi tesisat mı? Çünkü adresime göre altyapı sorgusu yaptığımda 38 Mbps'ye kadar destekliyor diye çıkıyor.

Muhtemelen binadan kaynaklı bina içi tesisat 35 Mbps çekemiyor bu yüzden de 19 Mbps alabiliyorsun. Fakat şöyle bir durum olabilir ben de 35 Mbps ile başlamıştım sonra altyapım 75 destekliyor diye 75 Mbps paketine yükselttim. Belirli bir süre sonra yapılan altyapı çalışmaları, yenilemeler vs. otomatik olarak 100Mbps'ye çıktı paketim. Sorunsuz 100 Mbps kullanıyorum.

Geri
Yukarı