TurkNet için modem önerisi 450 ₺

Yusuf Serhan

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
100 MB destekleyen bir altyapıya sahibim. Ama 1-2 sene içinde taşınmayı düşünüyorum. Yeni modem almak istemiyorum. Taşınmayı düşündüğüm için VDSL-fiber falan hepsi destekli olması işime gelir.

Modelini düşünüyorum. Güzel bir modem mi? Önerir misiniz?

100 MB destekleyen bir altyapıya sahibim. Ama 1-2 sene içinde taşınmayı düşünüyorum. Yeni modem almak istemiyorum. Taşınmayı düşündüğüm için VDSL-fiber falan hepsi destekli olması işime gelir.

Modelini düşünüyorum. Güzel bir modem mi? Önerir misiniz?
Güzel bir modem. Menzilinin düşük kaldığını söylemişlerdi. Bütçe aşılırsa bu bütçeye en iyisi bu olur;

ASUS AC750’yi kullanıyorum. Güzel bir yere kurduğunuzda çekim problemi asla yaşamazsınız. Yaşadığım tek sorun modeme bağlı cihazları doğru düzgün göremiyorum. Eski AirTies modemlerimde cihazların adları, cihazların bağlantı şekli, ne kadar hız ile modeme bağlı olduklarını görebiliyorken bu modemde cihaz sayısı bile yanlış çıkıyor. Örnegin, 5 cihaz bağlı iken 3 veya 6 gözüküyor; telefon isimleri yazması yerine Apple iPhone yazıyor, iPhone’un ethernet ile bağlı olduğunu falan gösteriyor bazen. Onun dışında çekim kalitesi, ping gibi sorunlarla çok karşılaşmadım.
Almaya kalktığım zamanlarda Keenetic Extra DSL’i görseydim direkt onu seçerdim.

200 metre kare evde herhangi bir problem yaşatmaz öyle değil mi hocam? Kat inip çıkmada problem yaşatmayacak bir modem. yani 3 katta da aynı hız

3 katta muhtemelen her yerde aynı hızı alamazsınız, hatta çekmeyebilir bile. 2 kat içinde kesin bir şey diyemem çünkü burada evinizdeki duvarların yapısı ve evin iç tasarımı devreye giriyor. 2 katta modem evin ortasında ve modem ile odalar arasında çok duvar yoksa aynı hızları belki ufak tefek oynamalarla alırsınız. Ama 3 kat için büyük ihtimalle ayrı cihaz daha almanız gerekebilir. Burda kesin bir şey söylemem evden eve değişen bir şey sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı