Turknet İndirme hızlı fakat gezinmenin yavaş olması

Nichstkann

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim yanlış yerde açtıysam doğru yere aktarırsınız.

Öncelikle 6 ay önce Lenovo'nun ideapad 700 ürününü aldım. Aldıktan 1 saat sonra internetin sıkıntılı olduğunu fark ettim ve hiçbir siteye giremiyordum.

6 Aydır sıkıntı hiçbir şekilde bitmedi ve artık oturup ağlıyorken buraya neden sormayayım dedim ve buraya soruyorum...

Evde benden başka bağlanan 1 masaüstü var 2 3 tane de telefon. Fakat sıkıntı bağlanan aygıt sayısı ile alakalı değil kesinlikle bunu fark ettim. Nasıl fark ettin diyeceksiniz şöyle fark ettim ki indirmeyi normal 1.5 MB'ı saniyede çekiyordum. AKK girince de 300 KB sabit. Fakat internete AKK varken de aynı yokken de aynı hızda giriyorum.

Denemesini yaptım sonuçlar burada:

google.com : 3 dakika 14 saniye
facebook.com : 39 saniye
herhangi bir travian serveri : 3 saniye
youtube.com : 3 dakika 34 saniye
youtube.com dan herhangi bir video : açılamadı....

İnternet olarak TurkNetADSL'i kullanıyorum ve bununla hiçbir ilgisi yok.

Denediğim çözümler: 3 kere win10 formatı 1 kere win7 formatı 1 kere win8 formatı.

Win10 formatlarının hepsinde dosyalarım gitti yani kurtarmadım çünkü düzeleceğini düşünmüştüm. Win7 formatında ethernet USB wifi driverları falan hiçbirisi çalışmadı ama d diskinde vardı o driverlar ordan kurdum gene çalışmadı :D Win8 formatındada internette bir değişim olmadı... Hayatımı değiştirmeniz dileğiyle :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolar ve modem değiştirme, DNS değiştirme ve adaptör kullanma internet hızını değiştiren şeylerdir. Mümkünse kablolar ve modemi değiştirip, DNS değiştirip, kuvvetli bir adaptör ile deneyiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı