TurkNet internet bağlantısı sık sık kopuyor

MuRO41

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba evimde VDSL hat var ve TurkNet interneti kullanıyorum 27 Kasım tarihinde TurkNet'e geçiş yaptım TurkNet'te ki vatandaş 80Mbps hız alabilirsiniz dedi(altyapı sorgulama ekranında da o hızı alabileceğim görünüyordu) ve 75Mbps'lik paket tanımlandı TT ekibinden birisi 50Mbps'den fazla alamazsın dediği halde bazen 85Mbps aldığım bile oluyordu ama genelde 65-80 arası hız gidip geliyordu. Ocak'ın 8-9'u gibi ne olduysa internete bir şeyler oldu ve hem internet sık sık kopmaya başladı hem de hız çok düştü. Gündüzleri yine 40 Mbps'ye kadar hız alıyorum ama bağlantıda gün içerisinde çok sık kopma meydana geliyor. Bağlantı koptuğunda da modemi kapatıp açınca düzeliyor ancak akşamları hız çok vasat hale geliyor ve 6 7 Mbps alırsam kendimi şanslı hissediyorum çünkü hız testinde çoğu zaman 0.5-0.9 arası hız oluyor, çoğu zaman 1 Mbps'yi görmüyor. Hız aşırı düştüğünde modemi kapat aç işlemi yapınca yine biraz düzeliyor ama 1 2 saat sonra hız tekrar vasat hale geliyor. Kopmalar ilk başladığı zaman arıza kaydı açtım, TT ekibi altyapıda sıkıntı yok dedi, ev içinde sıkıntı vardır dedi. TurkNet ev içi hat kontrolüne birisini gönderdi, o da evde sıkıntı yok diyor. TurkNet'te bir türlü sıkıntının ne olduğunu bulduramadı. 3 hafta kadar süredir internet çok kötü sizce bu saatten sonra ne yapılmalı? Acaba modem de mi sıkıntı var? Bu arada sıkıntı sadece downloadda, upload ve ping sıkıntısı yok.

Geri
Yukarı