TurkNet internet değerlerinde stabilite yok

Alpbeyy

Hectopat
Daha fazla  
4 Gün önce türkente geçtim 100 Mbit pakette 82 Mbit'i gördüm en fazla ama bazen sabahları 3-4MBIT'e düşüyor bazen 30'lara düşüyor aşırı donuyor, internet sayfayı zorla açıyor. Dün ise bomba patladı PUBG'de 280 ms sabit pingim vardı, 4 saat boyunca sonra kapattım belki daha fazla devam etti, 15 günde abone oldum 4 günde bıktım. Hat değerlerimi de paylaşayım, bu SNR falan nasıl anlayamadım. Bir sıkıntı var ama nerede? Hız ölçüm sitelerinde jitterim yüksek çıkıyor 120 200 civarlarında. TTNET kullanırken 35 Mbit kullanıyordum 32, 5'dan ne aşağısı, ne yukarsı hep aynı değeri veriyordu. Jitter 0 oluyordu, ping 8 9 falan TurkNet'te 20 21 en iyi hali. Dün gece 850 kbps yi gördü.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-12-04 230141.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-04 230141.png
    14,9 KB · Görüntüleme: 45
  • fot.png
    fot.png
    11 KB · Görüntüleme: 36
4 Gün önce türkente geçtim 100 Mbit pakette 82 Mbit'i gördüm en fazla ama bazen sabahları 3-4MBIT'e düşüyor bazen 30'lara düşüyor aşırı donuyor, internet sayfayı zorla açıyor. Dün ise bomba patladı PUBG'de 280 ms sabit pingim vardı, 4 saat boyunca sonra kapattım belki daha fazla devam etti, 15 günde abone oldum 4 günde bıktım. Hat değerlerimi de paylaşayım, bu SNR falan nasıl anlayamadım. Bir sıkıntı var ama nerede? Hız ölçüm sitelerinde jitterim yüksek çıkıyor 120 200 civarlarında. TTNET kullanırken 35 Mbit kullanıyordum 32, 5'dan ne aşağısı, ne yukarsı hep aynı değeri veriyordu. Jitter 0 oluyordu, ping 8 9 falan TurkNet'te 20 21 en iyi hali. Dün gece 850 kbps yi gördü.

Bu sıralar Türkiye genelinde internet kopması ve yavaşlaması var belki o yüzdendir.

Değerler iyi.
Satürasyon sorunu yaşıyorsunuz sorun bundan kaynaklı. DSLAM kilidi devreye girmiş bundan dolayı 88 Mbps hız profili tanımlanmış ve zaten iyi olmuş, bu hat 100 Mbps'yi kaldıramaz.
Satürasyon sorunu için destek kaydı açın, satürasyon sorunu yaşadığınızı, bunun yüzünden akşamları hız düşmesi ve ping yükselmesi yaşadığınızı belirtin ve bu konu hakkında network ekibinden bilgi almadan geri dönüş yapmayın yazın.

Geri
Yukarı