Çözüldü TurkNet internet hızı çok düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CanBektasBas9

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Biz ev interneti aldık ve TurkNet'teki yetkililer modemi bağladı modem TP-Link'in modemi model isterseniz veririm. Neyse ilk gün rahat rahat kullanıyorum (binada VDSL var) baktım hız testinde 40 50 Mbps upload hızında değişik yok istediğim hızda. Sonra biz TurkNet'i aradık dedik biz 100 Mbps internet aldık sizden ancak biz bu hızı alamıyoruz diye (detayını bilmiyorum ne konuştuklarını) sonra ben dedim iyi internet düzelir sonra bir gün boyunca internet erişimi yok dedi. Ben dedim sanırım tamir ediliyor falan sonra internet geldi. İlk olarak gittim internetin dibine hız testi yaptım bir de ne göreyim? 2 Mbps 3 Mbps. Sonra tekrar müşteri hizmetini aradık şikayette bulunduk fakat hala vadettikleri hızı alamıyoruz internetin yanında 20 Mbps ben 3-4 metre uzağındayım 5-6 taş çatlasa 7 Mbps alıyorum. Bu TurkNet'le alakalı bir durum mu yoksa benimle alakalı mı? (TurkNet'in alyapı sorgulamasında binada VDSL olduğunu ve 100 Mbps alacağımızı ve en fazla 6-7 Mbps sapma olacağını söylüyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şimdi, VDSL hatlarda 100 Mbps vaat ediliyor, ancak birçok müşterimize 100Mbps verildiğinde hatta sık sık kopmalar yaşanıyor. Örn; Yakın zamanda bir Yurt'a TürkNet ile 100 Mbps internet ile Fortinet ve UniFi AP taktık, sürekli sorun yaşandı. Kontrol ettiğimde TürkNet DNS'lerine 12.000ms ping olduğunu gördüm, hızı 50 Mbps ye düşürdüğümüzde sorun kalmadı. O yüzden her altyapıda yüksek hız verilemiyor. Bizede TürkNet 100Mbps alırsınız dedi ama alınamadı.

Sizin sorununuza gelirsek, siz öncesinde hız alıyormuşsunuz, yani modeminizde sorun olduğunu düşünmüyorum. TürkNet hızınızı eski seviyeye çeker zaten yakında, İnşallah sorunsuz olarak kullanmaya devam edersiniz.
Şimdi, VDSL hatlarda 100 Mbps vaat ediliyor, ancak birçok müşterimize 100Mbps verildiğinde hatta sık sık kopmalar yaşanıyor. Örn; Yakın zamanda bir Yurt'a TürkNet ile 100 Mbps internet ile Fortinet ve UniFi AP taktık, sürekli sorun yaşandı. Kontrol ettiğimde TürkNet DNS'lerine 12.000ms ping olduğunu gördüm, hızı 50 Mbps ye düşürdüğümüzde sorun kalmadı. O yüzden her altyapıda yüksek hız verilemiyor. Bizede TürkNet 100Mbps alırsınız dedi ama alınamadı.

Sizin sorununuza gelirsek, siz öncesinde hız alıyormuşsunuz, yani modeminizde sorun olduğunu düşünmüyorum. TürkNet hızınızı eski seviyeye çeker zaten yakında, İnşallah sorunsuz olarak kullanmaya devam edersiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı