TurkNet İnternet Hızı Düşüşü

ahmtkr

Kilopat
Daha fazla  
2-3 gün öncesine kadar TurkNet 35 Mbps VDSL paketi kullanıyordum. Hiç sıkıntı ve hat yoğunluğu olmayan bir bölgedeyim. Altyapı yüksek hız desteklemiyor ama muazzam stabil.
Zam gelince 2-3 lira fark etmez diyerek 50 Mbps olan pakete geçtim. Altyapımın da desteklediği maksimum hız 57 Mbps.
35 Mbps kullanırken Steam üzerinde 4.6-4.7 Mbps gibi bir indirme hızı alıyordum, saniyelik. 50'lik pakete geçince bu hız artacağına düştü.
Yanlış bilmiyor isem 50 Mbps altyapı saniyede 6 - 6,5 MB indirmesi gerekli. Ben bu pakete geçtiğimden beri indirme hızım 4.1 ile 4.6 arasında oynuyor sürekli.
Nasıl çözüleceği ile ilgili tavsiyesi olan bilgisi olan var mı?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Modem arayüzünden hat değerlerini atmamışsınız. Hiçbir veriye dayanmadan tahmin yoluyla mı yorum yapacağız? :)
Pek fazla detaylı bilgiye sahip değilim. Tarif edersen atayım hemen. Yardımcı olursun böylece. Aslında açıkladığım şekilde durum buna ne gerek var ki?
Şöyle bir şey buldum. Bu değilse istediğin lütfen tarif eder misin?
resim_2021-07-07_095308.png

Pek fazla detaylı bilgiye sahip değilim. Tarif edersen atayım hemen. Yardımcı olursun böylece. Aslında açıkladığım şekilde durum buna ne gerek var ki?
Şöyle bir şey buldum. Bu değilse istediğin lütfen tarif eder misin?
Eki Görüntüle 1098828
Hat değerleriniz gayet iyi. Problem TurkNet kaynaklı muhtemelen, nms hız profilinizin güncellenip güncellenmediğine ilişkin bir destek kaydı açın veya isterseniz hızım düşük diye arıza kaydı da açabilirsiniz, ilginçmiş gerçekten.

Yeni konular

Geri
Yukarı