Turknet İnternet Nasıl?

DjeromB.

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bi arkadaşımın tavsiyesi ile evime turknet İnternet bağlatıyorum. Arkadaşım turknet ten çok memnun. Fakat internetten baktığımda bazıları turknet ten aşırı memnunken bazıları kesinlikle uzak durulması gerektiğini söylüyor. Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz neler? Birde turknet abonelik başlatmak için telefonla konuştuğumda altyapımın 35 Mbps İnternet desteklediğini söylediler. Fakat çevremdeki İnternet sağlayıcılar ile bu konuyu görüşünce evimin konumunun 35 Mbps desteklemesinin imkansız olduğunu söylediler. Bunun üzerine tekrar turknet ile iletişime geçince sistemden gözüktüğünü ev konumuma rahatlıkla 35 Mbps İnternet sağlayabileceklerini söylediler. Bende tedirgin oldum. Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz neler? Teşekkür ederim.

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bi arkadaşımın tavsiyesi ile evime turknet İnternet bağlatıyorum. Arkadaşım turknet ten çok memnun. Fakat internetten baktığımda bazıları turknet ten aşırı memnunken bazıları kesinlikle uzak durulması gerektiğini söylüyor. Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz neler? Birde turknet abonelik başlatmak için telefonla konuştuğumda altyapımın 35 Mbps İnternet desteklediğini söylediler. Fakat çevremdeki İnternet sağlayıcılar ile bu konuyu görüşünce evimin konumunun 35 Mbps desteklemesinin imkansız olduğunu söylediler. Bunun üzerine tekrar turknet ile iletişime geçince sistemden gözüktüğünü ev konumuma rahatlıkla 35 Mbps İnternet sağlayabileceklerini söylediler. Bende tedirgin oldum. Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz neler? Teşekkür ederim.
Hız konusunda evet iyiler kota yok. Fakat ilgi çok kötü muattap bulamazsınız. Ben turknet'den az çekmedim. Arıyorsunuz arıza kaydı bırakıyor otomatik yani müşteri hizmetleri ile görüşmek neredeyse imkansız. Aşırı ilgisizler şahsen ben evimde Turksat kullanıyorum çok memnunum. 35 Mbps destekleyebilir aşırı normal. Artık neredeyse yerleşik yerlerde her ev 16 Mbps hız desteğine sahip. 100 Mbps alan arkadaşlarım vardı turknet'de yani işin özü eğer muattap bulamamaktan rahatsız olmuyorsanız turknet'e geçebilirsiniz.

TurkNet'i açıklamam gerekirse altyapısal bir sorununuz yok ise verebilecekleri hızın tamamını veriyorlar. Var ise eğer hiç bulaşmayın ben 5 ay boyunca 60mbps destekleyen interneti 3mbps olarak kullandım. Zar zor TürkTelekom evime geldi şu an 0 sorun 35mbps kulanıyorum.

Tedirgin olmana gerek yok taahhüt olmadığı için istediğin zaman iptal edebiliyorsun zaten diğer internet sağlayıcılarıdan farkı tek paket olması ve taahhüt olmaması. Ben yaklaşık 1 veya 2 yıldır türknet kullanıcısıyım memnunum tek sıkıntısı bulundukları merkezde elektrik gidince internette gidiyor. İlgi konusuna gelecek olursak müşteri hizmetleri yok gibi arıza bırakıyorsun yarın senin evine gelip kontrol ediyorlar bu kötü bir durum çünkü her internetin bozulduğunda evine gelinmesi hoş bir durum değil bunların haricinde ben Türknetten memnunum.

Öncelikle aklına gelen bütün soruları cevaplayayım. 2 yıl olacak neredeyse Türknet kullanıyorum ondan önce ttnet kullandım. Ben başvurduğumda aylık 60TL idi hattım 35mbps destekliyordu. Şimdiki fiyatı 75TL sanırsam ki banada öyle faturalandırma uyguladılar uzun bir süre 60 ödedim. Müşteri temsilcileri müşteri memnuniyeti sıfır bu konuda hiç şüphen olmasın gerçekten öyle çünkü kullandığın zaman anlayacaksın kendine muhattap bulamıyorsun ve bu durum bazen gerçekten can sıkıyor internetinle ilgili bir sıkıntı yaşadığında öylece kalıyorsun arıza kaydı oluşturup sadece bekliyorsun ne olacağını. Daha sonra başka bir konu ben türknetten memnumum bu arada çünkü benim işim hız ve limit olmaması bana bunları sağlıyor ben moderm kampayasıyla aldım çokta güzel bir moderm ile kurulum yapıldı. Daha sonra üzücü yaşadığım tek şey ttnet aradı beni hattınız 35mbps üzeri destekliyor gelin bize felan filan ki bundan önce ben ttnet aboneliğimi sonlardırmaya gittiğimde bana hattınız 35 desteklemiyor onlar bunu size nasıl verecekler diyordu ve onlar bizim altyapıyı kullanıyor bizden aldığı şeyi size veriyorlar çıkmayın felan filan iyi değil meğil dedi temsilci neyse çıktım türknete geçtim evim 4. Kat hızım 32-33 mbps arası değişiyor benim için gayet yeterli fakat daha sonra ttnet arayıp hattınız 100mbps destekliyor fiber altyapınız var felan dediler bende türknete başvurdum 100mbps için ama hattım ilkte ne destekliyor olarak gözüktüyse öyle kaldı mbps yükseltmesi yapmadım şuan öyle kullanmaya devam ediyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Müşteri temsilcisi ile konuşamamak durumu ile alakalı bir sorum olacak. Olduda bi sıkıntı çektim İnternet ile alakalı turknetin sitesinden arıza kaydı oluşturdum bana kesin bir geri dönüş yapılıyormu ve sorunun çözümü ile alakalı yardımcı olunuyormu. Teşekkür ederim

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Müşteri temsilcisi ile konuşamamak durumu ile alakalı bir sorum olacak. Olduda bi sıkıntı çektim İnternet ile alakalı turknetin sitesinden arıza kaydı oluşturdum bana kesin bir geri dönüş yapılıyormu ve sorunun çözümü ile alakalı yardımcı olunuyormu. Teşekkür ederim
Sözde geri dönüş yapıyorlar. Mesela internet bağlantınızda bir sorun oldu Download hızınızda dalgalanma var. Hiç önemsemiyorlar bile 5-6 gün içinde E-Posta veya şanslı iseniz telefonla ararlar. Benim sorunlarımı hiçbirzaman çözemediler. Turknet'de bölgeden bölgeye değişsede hız sabit verilmiyor. Sürekli düşüşler mevcut arkadaşlarında dediği gibi oradaki en iyi altyapı kimdeyse onu kullanmaya bakın.

Yeni turknete geçtim fiber altyapı olmadığından özgür iletişim paketini seçtim ve 10 tl farkla 75 mbps hız ve 4 upload paketini aldım toplam 85.99 tl ye ve değerlerim bunlar 2 gün oldu şimdilik memnunum.

Tek bir sıkıntı var internet bağlantınız bittikten sonra verdiğiniz telefon numarasından artık müşteri hizmetlerine bağlanamıyorsunuz destek talebi açabiliyorsunuz sadece benim sorunum olmadığı için ben online işlem merkezinden hallediyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı