TurkNet internetine bağlanılmıyor

Makaleler
10
Yer
Kenya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600
B450M S2H V2
Apacer 8GB 3000MHz
XFX RX 570 4GB
Corsair Spec Delta RGB
Corsair VS550 (Beyaz etiketli)
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Bu sabah uyandığımda TurkNet 35 Mbps VDSL internetimin olmadığını gördüm. Modemde Internet hariç önceden yananların hepsinin ışığı yanıyor. Internet yanmıyor. Çıldırmak üzereyim babam da bağlanamıyormuş söyleyip duruyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleme:
WAN kablosunu çıkarıp 10 dakika kadar bekle geri tak olmazsa Ethernet kablosuyla bilgisayara bağlan ve Chrome'ye 192.168.1.1 olmazsa 192.168.1.254 eğer şifre koymadıysan kullanıcı adı admin şifre TurkNet oradan bağlantı durumunu kontrol et gözükmüyorsa müşteri hizmetleriyle iletişime geç.

An itibariyle sorun kendi kendine çözüldü. Dün gece saatlerinde gitmiş galiba ve yeni geldi. Ben bu TurkNet'i anlamakta güçlük çekiyorum. Altyapı çalışmasi yapıyorlar galiba. İnşallah GigaFiber altyapı falan çekiyorlardır evime, TT altyapısı insanı sınamak gibi bir şey. Bu durumu 1 yıl içinde 4 defa yaşadım. İlk defa bu kadar uzun sürmüş. Evine YAPA veya GigaFiber çekilenler varsa böyle sorunlar yaşadılar mı?
WAN kablosunu çıkarıp 10 dakika kadar bekle geri tak olmazsa Ethernet kablosuyla bilgisayara bağlan ve Chrome'ye 192.168.1.1 olmazsa 192.168.1.254 eğer şifre koymadıysan kullanıcı adı admin şifre TurkNet oradan bağlantı durumunu kontrol et gözükmüyorsa müşteri hizmetleriyle iletişime geç.
Hepsini yaptım modeme giriş yapıp baktım orada da bağlantı yok. Müşteri hizmetleri de yok TurkNet'in.

An itibarıyla sorun kendi kendine çözüldü. Dün gece saatlerinde gitmiş galiba ve yeni geldi. Ben bu TurkNet'i anlamakta güçlük çekiyorum. Altyapı çalışmasi yapıyorlar galiba. İnşallah GigaFiber altyapı falan çekiyorlardır evime, TT altyapısı insanı sınamak gibi bir şey. Bu durumu 1 yıl içinde 4 defa yaşadım. İlk defa bu kadar uzun sürmüş. Evine yapa veya GigaFiber çekilenler varsa böyle sorunlar yaşadılar mı?

Hepsini yaptım modeme giriş yapıp baktım orada da bağlantı yok. Müşteri hizmetleri de yok TurkNet'in.

Eğer fiberse darısı başımıza size hayırlı olsun demek düşer :)

An itibariyle sorun kendi kendine çözüldü. Dün gece saatlerinde gitmiş galiba ve yeni geldi. Ben bu TurkNet'i anlamakta güçlük çekiyorum. Altyapı çalışmasi yapıyorlar galiba. İnşallah GigaFiber altyapı falan çekiyorlardır evime, TT altyapısı insanı sınamak gibi bir şey. Bu durumu 1 yıl içinde 4 defa yaşadım. İlk defa bu kadar uzun sürmüş. Evine YAPA veya GigaFiber çekilenler varsa böyle sorunlar yaşadılar mı?

TurkNet'i İstanbul'da kullanmıştım. Ankara'ya geldiğimde o kadar sorunluyduki iptal ettirip TTNET'e geçmiştim. Yaşadığınız bölgenin altyapı kalitesine göre kuvvetli TurkNet.

TurkNet'e hoş geldiniz. İnternet gittiyse biraz gelmeyebiliyor. 40 gün kadar hemde. Ben operatör değiştirerek takribi 3,5 dakikada interneti geri getirebildim.
Hocam ben geçiş sürecinde 5 gün civarı bekledim. İnternetim belgelerim ulaştığı gün anında geldi. Ben şanslıyım galiba bu konularda.
Eğer fiberse darısı başımıza size hayırlı olsun demek düşer :)
Bakabileceğim bir yer olsa keşke. Bilen varsa yazarsa sevinirim.

Hocam ben geçiş sürecinde 5 gün civarı bekledim. İnternetim belgelerim ulaştığı gün anında geldi. Ben şanslıyım galiba.

Bakabileceğim bir yer olsa keşke. Bilen varsa yazarsa sevinirim.
5 gün değil benim internetimi 1 günde bağladılar. 1 yıl sorunsuz kullandım. Sonra alt yapı çalışması nedeniyle tüm mahallede 1 gün internet kesildi. Benimkinin kablosunu soketine takmayı unutmuşlar. Türknet'in fiziksel hiç bir faaliyeti olmadığı için o kabloyu o slota 40 gün boyunca takmadılar. Bende el mahkum istemeyerek TTNET'e geçtim. Telefon başvurumdan 3,5 dakika sonra internetim geldi.

5 gün değil benim internetimi 1 günde bağladılar. 1 yıl sorunsuz kullandım. Sonra alt yapı çalışması nedeniyle tüm mahallede 1 gün internet kesildi. Benimkinin kablosunu soketine takmayı unutmuşlar. Türknet'in fiziksel hiç bir faaliyeti olmadığı için o kabloyu o slota 40 gün boyunca takmadılar. Bende el mahkum istemeyerek TTNET'e geçtim. Telefon başvurumdan 3,5 dakika sonra internetim geldi.
Ben ilk bağlattığım da benim VDSL hattıma ADSL aktarıp başka bir hatta benim bağlantımı aktarmışlardı. Gelen teknik servis bile şaşırmıştı. İlginç bir firma.

Yeni konular

Geri
Yukarı