Turknet ISS Kullanılır mı?

Aeronax

Kilopat
Dostlarım Turknet'e geçiş yapmayı planlıyorum ama okuduğum ve araştırdığım kadarıyla çok fazla problem ile karşılaşan olmuş gerek müşteri hizmetleri olsun gerek üyelik işlemlerin de 1 aya kadar çıkabilen bekleme süresi olsun, kesilen İnternet'in bir daha geri gelmediği söylentileri çok korkunç :technopat:.

Genel olarak aranızda kullanan veya bir görüşü olan var ise görüşlerini merak ediyorum. Dedikleri gibi hızlı kotasız bir İnternet mi yoksa büyük bir bataklık mı?

Önceden Türktelekom kullanıyordum binada fiber kutusu bulunuyordu. 25mb'lik paketini kullanıyordum ve 23mb kadar İnternet alıyordum Turknet'in sitesinden yaptığım ne kadar hız alabilirim adlı testten 35 mb kadar verebileceklerini öğrendim yalnız çoğu kişiden '35 dediler evde 12, 13, 20 alıyorum' yorumları okudum, şansımı bir denesem mi diye düşünüyorum yorumlarınız nedir?

Dostlarım Turknet'e geçiş yapmayı planlıyorum ama okuduğum ve araştırdığım kadarıyla çok fazla problem ile karşılaşan olmuş gerek müşteri hizmetleri olsun gerek üyelik işlemlerin de 1 aya kadar çıkabilen bekleme süresi olsun, kesilen İnternet'in bir daha geri gelmediği söylentileri çok korkunç :technopat:.

Genel olarak aranızda kullanan veya bir görüşü olan var ise görüşlerini merak ediyorum. Dedikleri gibi hızlı kotasız bir İnternet mi yoksa büyük bir bataklık mı?

Önceden Türktelekom kullanıyordum binada fiber kutusu bulunuyordu. 25mb'lik paketini kullanıyordum ve 23mb kadar İnternet alıyordum Turknet'in sitesinden yaptığım ne kadar hız alabilirim adlı testten 35 mb kadar verebileceklerini öğrendim yalnız çoğu kişiden '35 dediler evde 12, 13, 20 alıyorum' yorumları okudum, şansımı bir denesem mi diye düşünüyorum yorumlarınız nedir?

TürkNet ile sorun yaşayan çok kişi var, ping problemi olsun, hız konusunda sorunlar, muhattap bulunamıyor, sorunların çözümü uzun sürüyor vb. TürkNet'e alternatif olan NetSpeed, Oris Telekom, Millenicom gibi firmalardan hizmet alman daha iyi olacaktır.

NetSpeed her yerde alt yapı var diyor ben mi yanlış anlıyorum şu an paketlere bakıyorum. İçeriğini anlamaya çalışıyorum veya birisi özet yapabilirse mükemmel olur :)

NetSpeed her yerde alt yapı var diyor ben mi yanlış anlıyorum şu an paketlere bakıyorum. İçeriğini anlamaya çalışıyorum veya birisi özet yapabilirse mükemmel olur :)
NetSpeed, Türk Telekom’un alt yapısını kullanıyor. TT’nin olduğu her yerde hizmet veriyor demektir. Ben kullanıyorum gayet memnunum, hız ve fiyat bence iyi. En azından Taahhüt yok.

En fazla 35Mbit hız veriyorlar. 100Mbit almak için özgür iletişim tarifesine geçmeniz gerekiyor. Bir sorun yaşadığınızda karşınızda birini bulamıyorsunuz. Açtığım konulara göz atabilirsiniz. Aboneliğimi iptal ettirmek istediğimde sorun çıkardılar. Basit bir sorunumu 2 ay boyunca çözemediler. Teknik ve müşteri desteği konusunda iyi olduklarını düşünmüyorum. NetSpeed tavsiye ederim.

Harika o zaman modem vs kendimiz mi alıyoruz ayrıca kurulum ücreti ödüyor muyuz? Adsl fiber içerikleri var fakat altyapım hangisini destekler bilmiyorum türknette 16mgbt e kadar destekliyor deri.

Harika o zaman modem vs kendimiz mi alıyoruz ayrıca kurulum ücreti ödüyor muyuz? Adsl fiber içerikleri var fakat altyapım hangisini destekler bilmiyorum türknette 16mgbt e kadar destekliyor deri.
Modemin varsa yenisini almana gerek yok. Altyapı sorgulaması için Facebook’ta, NetSpeed’e mesaj atın ve oradan sorun size cevap vereceklerdir. Bir de ilk olarak kurulum ücreti alınıyor o da 60 tl.

Netspeed kullandığınız süre boyunca size ücretsiz modem veriyorlar. Ama aboneliği iptal ederseniz geri iade ediyorsunuz. Bunla uğraşmak istemezseniz satın alabilirsiniz. TürkNet firmasının sözüne inanmayin. Bana santral uzaklığı bahane edilerek ADSL2-VDSL ve VDSL2 hizmeti alamayacağımı söylediler. Ama Netspeed ile konuştuğumda saha dolabının bana 50M uzakta olduğunu ve 125MBit'e kadar hız alabileceğimi öğrendim. TurkNet sizi YAPA altyapısına geçirip hızınızı Kısıtlıyor. Sonra daha fazla para ödeyip Özgür iletişim tarifesine geçmeniz için baskı kuruyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı