TurkNet Keenetic Omni DSL Wi-Fi'ya bağlanılmıyor

İstemiYabgu

Hectopat
Makaleler
1
Keenetic Omni DSL ile 35 Mbit TurkNet kullanıyorum. Bir sorun yaşamıyordum ancak üç dört gündür modemin yanında bir sorun yok, yan odaya geçince Wi-Fi tam çekse bile internete bağlanmıyor, bağlansa da çok yavaş. Hız testi yapıyorum bazen 35 Mbit çıkıyor bazen 20. Sebebi ne olabilir? Modemden mi kaynaklıdır yoksa TurkNet'ten mi?

Şuan rahatsız edici bir kopma yok ama kanal değiştirme olayını biraz araştırdım. Tekrar sorun yaşarsam deneyeceğim. Teşekkür ederim yardımınız için.
Rica ederim. İnternette gereksiz bilgi çoktur. Sorularınızı tavsiyem bana sormanız olurdu. 1,6,11 kanallarını öneriyorlar değil mi? Önemli olan diğer kanallarla çakışmayacak kanala geçebilmektir. 1,6,11 olması diğer kanalların yanında ekstra bir özellik sunmuyor kullanıcılara.

Rica ederim. İnternette gereksiz bilgi çoktur. Sorularınızı tavsiyem bana sormanız olurdu. 1,6,11 kanallarını öneriyorlar değil mi? Önemli olan diğer kanallarla çakışmayacak kanala geçebilmektir. 1,6,11 olması diğer kanalların yanında ekstra bir özellik sunmuyor kullanıcılara.
Evet genelde 1, 6, 11 kanallarını önermişler ama vaktim olduğunda hangi kanalın daha serbest olduğunu bulacağım. Şuan merak ettiğim grafikte çok yüksek değerde gözüken şu ikinci sinyalin sebebi nedir, ikinci grafikte "?" ile tanımlanan sinyal? Bazen çıkıyor bazen çıkmıyor kopmanın sebebi bu sanırım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-10-22-21-42-39-090_com.farproc.wifi.analyzer.jpg
    Screenshot_2021-10-22-21-42-39-090_com.farproc.wifi.analyzer.jpg
    29,7 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_2021-10-23-10-02-02-476_com.farproc.wifi.analyzer.jpg
    Screenshot_2021-10-23-10-02-02-476_com.farproc.wifi.analyzer.jpg
    62,4 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Evet genelde 1, 6, 11 kanallarını önermişler ama vaktim olduğunda hangi kanalın daha serbest olduğunu bulacağım. Şuan merak ettiğim grafikte çok yüksek değerde gözüken şu ikinci sinyalin sebebi nedir, ikinci grafikte "?" ile tanımlanan sinyal? Bazen çıkıyor bazen çıkmıyor kopmanın sebebi bu sanırım.
? işareti olarak gösterilen erişim noktası diğer cihazların onu tespit etmesini engellemek için SSID dediğimiz ağ ismini ve görünürlüğünü devre dışı bırakmış. İşte o ağdan uzaklaşmanız lazım çünkü o ağ 40MHz bant genişliği de açmış. O ağda bir indirme/yükleme yapıldığında sizin internetiniz çok kötü etkilenir.
Yani gizli bir ağ diyebilirim. ? işareti ile belirtilen ağ için.

? işareti olarak gösterilen erişim noktası diğer cihazların onu tespit etmesini engellemek için SSID dediğimiz ağ ismini ve görünürlüğünü devre dışı bırakmış. İşte o ağdan uzaklaşmanız lazım çünkü o ağ 40MHz bant genişliği de açmış. O ağda bir indirme/yükleme yapıldığında sizin internetiniz çok kötü etkilenir.
Yani gizli bir ağ diyebilirim. ? işareti ile belirtilen ağ için.
O ağı yanlışlıkla ben oluşturmuş olabilir miyim peki? Aynı kanalı kullanıyor, tabloda 52:ff ile başlayan kod benim modemle neredeyse aynı vs. başkasının modeminden çok benden kaynaklı bir erişim noktasına benziyor. Böyle bir şey olabilir mi varsa nasıl kapatabilirim?

O ağı yanlışlıkla ben oluşturmuş olabilir miyim peki? Aynı kanalı kullanıyor, tabloda 52:ff ile başlayan kod benim modemle neredeyse aynı vs. başkasının modeminden çok benden kaynaklı bir erişim noktasına benziyor. Böyle bir şey olabilir mi varsa nasıl kapatabilirim?
Olabilir ancak Keenetic üzerinde nasıl kapatılır bilmiyorum. Keenetic arayüzüne hakim değilim. Misafir ağı vb. bir şey açtıysanız olabilir.

Keenetic modemin diğer Keenetic dağıtıcılarla iletişim için kullandığı "backhaul" omurga ağı. Bunu kapatmak basittir.
1635193899786.png

Bunu kapattığınızda "?" ağı da gitmiş olacaktır.
Olabilir ancak Keenetic üzerinde nasıl kapatılır bilmiyorum. Keenetic arayüzüne hakim değilim. Misafir ağı vb. bir şey açtıysanız olabilir.
Bu dediğim de bu şekilde kapatılıyor.

Keenetic modemin diğer Keenetic dağıtıcılarla iletişim için kullandığı "backhaul" omurga ağı. Bunu kapatmak basittir.
Eki Görüntüle 1198573
Bunu kapattığınızda "?" ağı da gitmiş olacaktır.

Bu dediğim de bu şekilde kapatılıyor.
Aynen hocam bunu kapatınca ? ile gözüken ağ gitti. Kanalı da değiştirdim şimdilik bir sorun yok bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı