TurkNet kullananlar memnun mu?

Birikiuc

Picopat
Aileme TurkNet'e geçelim, taahhüt yok, hızlı internet falan dedim. Tahmin edin ne oldu? Beni anlamadılar. Eğer TurkNet kullanıyorsanız memnun musunuz? İnternet hızlarınızı paylaşabilirseniz sevinirim. Kötü yanlarını da söyleyin lütfen.

Ek bir sorum var: Ne hız alırım? Sayfasına giriyorum, şehir ilçe mahalle falan hepsini seçiyorum. Bina no seçiyorum son olarak. Ancak daire no kısmında bir şey yok. Daire 1, daire 2 diye gitmiyor. Boş orası. TurkNet altyapısı mı yok acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aileme TurkNet'e geçelim, taahhüt yok, hızlı internet falan dedim. Tahmin edin ne oldu? Beni anlamadılar. Eğer TurkNet kullanıyorsanız memnun musunuz? İnternet hızlarınızı paylaşabilirseniz sevinirim. Kötü yanlarını da söyleyin lütfen.

Ek bir sorum var: Ne hız alırım? Sayfasına giriyorum, şehir ilçe mahalle falan hepsini seçiyorum. Bina no seçiyorum son olarak. Ancak daire no kısmında bir şey yok. Daire 1, daire 2 diye gitmiyor. Boş orası. TurkNet altyapısı mı yok acaba?

Eğer Superonline altyapısı varsa ona geçinderim 7 aydan beri kullanıyorum Superonline kullanana Turkcell TV+ bedava.

Kendim kullanmıyorum ancak duyduklarıma göre müşteri hizmetleri kötü. Hızları vaad edileni veriyor. Çok nadirde olsa İstanbulun belli yerlerinde 1000 Download 150 Upload hızlarını 270₺ gibi bir fiyata veriyor.

TürkNet kendi altyapısı olmayan alanlarda TT ile anlaşıp TT altyapısı üzerinden hizmet verir. Sıfırdan abone olacaksanız, 10 günü bulabilir fiber ise altyapınız. Fakat eğer altyapı sorgulama sayfasında bir şey çıkmıyorsa, en kesin çözüm TürkNet'i aramak yahut sitelerinden "sizi arayalım" bölümüne kayıt bırakmaktır. Fiber altyapıda sorunsuz hizmet verdiklerini söyleyebilirim, acil arıza durumu olduğunda 1-2 saat içerisinde %90 dönüş alıyorsunuz. Eğer arıza büyük ise, 3 gün içerisinde çözüm yolu üretiyorlar fakat işin içine TT ekibi girerse süreç çok uzuyor çünkü TT önce kendi müşterilerine öncelik sağlıyor. Fiberde kötü hizmet almazsınız. VDSL için de aynısını söyleyebilirim fakat bölgesel olarak değişir. En kesin değerlendirme için çevrenizde TürkNet kullanan insan varsa onlara danışın. Son olarak, pandemi dolayısı ile TT altyapılarında ağır satürasyon sorunları yaşanıyor. Akşamları ping yükselmesi, hız düşüşü buna dahil. TürkNet'te durum böyle, genel olarak fiyatları için iyi hizmet veriyorlar. Ulaşması basit, çağrı merkezi yok diye korkmayın. Twitter ya da şikayet kaydından belirttiğiniz taktirde çözüm merkezi sizi arıyor.

Ben 1.5 yıldır TurkNet kullanıcısıyım, fakat yaşadığım bölgede TurkNet altyapısı olmadığı için TTNET altyapısından veriyor. 35 Mbps download 6 upload şeklinde alıyorum 85 TL ödüyorum (10 TL daha verip 75'e çıkarabilirim. :) ) Kısacası aktif altyapısında olanlar sorun yaşıyor mu emin değilim. Ben şuana kadar hep sorunları TTNET kaynaklı yaşadım. TurkNet'le çok nadir sorunlar yaşadım. Eğer Turknet'in kendi aktif altyapısında değilseniz size vdsl hizmet verir. Aktif altyapısında iseniz size fiber üzerinden verir o da 100 e 100 diye biliyorum yanlışım yoksa.

Benim deneyimlerime göre genel olarak ortalama bir sağlayıcı. Türk Telekom'dan daha iyi bir hizmet sağlıyor. Fakat arıza olduğunda çözümler biraz uzun sürüyor çünkü saha ekipleri yok Türk Telekom ekipleriyle çalışıyorlar. Bu da Türk Telekom ekiplerinin işi tam yapmamasına neden oluyor en azından bende öyle oldu. Fiyat konusuna gelecek olursak benim anladığım 3 paket var ve taahhüt yok. İlk paket 16 hız 85 TL 2. paket 35 hız 85 TL 3. paket ise alabildiğin hız 95 TL ( Eğer TurkNet'in aktif altyapısındaysan hepsi 85 TL).
Hız konusuna gelecek olursak altyapım maksimum 50 Mbps hız destekliyor sorgulama sonucu şu şekilde.

Hız sorgulama.jpeg

Benim deneyimlerime göre genel olarak ortalama bir sağlayıcı. Türk Telekom'dan daha iyi bir hizmet sağlıyor. Fakat arıza olduğunda çözümler biraz uzun sürüyor çünkü saha ekipleri yok Türk Telekom ekipleriyle çalışıyorlar. Bu da Türk Telekom ekiplerinin işi tam yapmamasına neden oluyor en azından bende öyle oldu. Fiyat konusuna gelecek olursak benim anladığım 3 paket var ve taahhüt yok. İlk paket 16 hız 85 TL 2. paket 35 hız 85 TL 3. paket ise alabildiğin hız 95 TL ( Eğer TurkNet'in aktif altyapısındaysan hepsi 85 TL).
Hız konusuna gelecek olursak altyapım maksimum 50 Mbps hız destekliyor sorgulama sonucu şu şekilde.

Eki Görüntüle 773577
Hocam, paket konusunda eğer fiber destekliyorsa altyapınız 100 MBPS 85 TL. Bunun haricinde dediğiniz doğru. Genel olarak alabileceğiniz max. hız 35 MBPS üzerinde ise +10 TL ekleniyor.

Geri
Yukarı