Turknet Lag sorunu

Kireci

Femtopat
Merhabalar, ben merak ettiğim bir soruyu sizlere yöneltmek istiyorum

Ben şuan ailem ile yaşıyorum, babamın eve taktırdığı internet Turknet'in sağladığı standart internet paketi. Hatta modem VDSL bile değil, ADSL tipi modem kullanmakta. Evde Netflix üzerinden bir şeyler izlendiğinde, ya da biraz yüksek kalite canlı yayın, herhangi bir video izlendiğinde hemen benim internetimde lag sorunu ortaya çıkıyor.
sorum şu:

-Ben bu lag sorununu modem değiştirerek düzeltebilir miyim?(Öyle bir modem var mı?)
-Veya geçebileceğim başka bir internet paketi var mı?
-Ya da benim bilmediğim başka herhangi bir çözüm biliyorsanız onlara da açığım. Sebebi tamamen altyapı yetersizliği bile olabilir mi?

İnternet altyapın VDSL2 destekliyorsa VDSL yönelmeni tavsiye ederim. Bir nebze ping sorunun çözülür. ADSL ise büyük ihtimalle 16 Mbps'dir ailede biri kullansa pingin tavan yapar. Modemi VDSL destekli bir modem ile değiştirip. Paketini de 35 Mbps üstü seçip kullanabilirsin. Altyapını bir sorgular mısın?

Ben fiber altyapısı olmayan yazlığım da TürkNet ile ADSL/VDSL modem kullanıyorum. Maalesef bir başka kullanıcı video izlediğinde veya interneti kullandığında yavaşlama olacaktır. Fiber internet kullanma imkanınız varsa bu yavaşlık ve donma sorunlarını yaşamazsınız.

İnternet altyapın VDSL2 destekliyorsa VDSL yönelmeni tavsiye ederim. Bir nebze ping sorunun çözülür. ADSL ise büyük ihtimalle 16 Mbps'dir ailede biri kullansa pingin tavan yapar. Modemi VDSL destekli bir modem ile değiştirip. Paketini de 35 Mbps üstü seçip kullanabilirsin. Altyapını bir sorgular mısın?

35Mbps desteklediği yazıyor. Yakın bir zamanda VDSL tipi modem alacaktım, aldıktan sonra "bu tip sıkıntılar gider mi acaba" düşüncesiyle alacaktım. Ama sizden de bunu okuyunca biraz daha gönlüm rahat alacağım.

35Mbps desteklediği yazıyor. Yakın bir zamanda VDSL tipi modem alacaktım, aldıktan sonra "bu tip sıkıntılar gider mi acaba" düşüncesiyle alacaktım. Ama sizden de bunu okuyunca biraz daha gönlüm rahat alacağım.
Paketin neyse o hızı alırsın. Paketin 16 mbps ise VDSL modem alman hızını değiştirmez. Eğer paketin VDSL ise yani 16 mbps üzeri ise VDSL modem kullanırsan paket hızını alırsın.

VDSL2 desteği var ise VDSL modem aldıktan sonra geçebilirsin. Modem bütçen ne kadar?

35 MBIT TURKNET VDSL kullanıyorum. Online oyunda iken 3 yeğen birden video izleyince pingim artıyor.
Evdekilerin internet kullanımına bağlı. Herkes elinde telefonla 1080P video izlerse sıkıntı olur. Daha önce 16 MBIT ADSL kullanıyordum. Her halükarda 35 MBIT VDSL 16 MBIT ADSL'den iyidir.

35 MBIT TURKNET VDSL kullanıyorum. Online oyunda iken 3 yeğen birden video izleyince pingim artıyor.
Evdekilerin internet kullanımına bağlı. Herkes elinde telefonla 1080P video izlerse sıkıntı olur. Daha önce 16 MBIT ADSL kullanıyordum. Her halükarda 35 MBIT VDSL 16 MBIT ADSL'den iyidir.

Benim tek bir kişi Netflix den bir şey bile izlese ping fırlıyor, 2-3 kişi bir şey izlerse ona ben razıyım artık, onun sıkıntı olarak görmüyorum yani doğal karşılıyorum :) Senin tek bir kişiden hemen MS yukarıya fırlamıyordur sanırım?

Yeni konular

Geri
Yukarı