TurkNet mi Türk Telekom mu?

Yer
S.H.I.E.L.D.
Herkese merhaba öncelikle arkadaşlar. Vodafone Net internetimin sözleşmesi bittiği ve memnun olmadığım için kapatma işlemlerini başlattım. Yaşadığım binada sadece Türk Telekom VDSL hattı bulunmakta. Servis sağlayıcısı olarak TurkNet’e geçmeyi düşünüyordum ancak çok fazla şikayet olduğunu gördüm. Ayrıca canlı müşteri hizmetlerinin de olmamasından dolayı aklım karıştı. Sizce TurkNet’ geçmeli miyim? Yoksa hiç riske atmayarak 20-30 TL fazla verip Türk Telekom’a mı geçmeliyim?

Herkese merhaba öncelikle arkadaşlar. Vodafone Net internetimin sözleşmesi bittiği ve memnun olmadığım için kapatma işlemlerini başlattım. Yaşadığım binada sadece Türk Telekom VDSL hattı bulunmakta. Servis sağlayıcısı olarak TurkNet’e geçmeyi düşünüyordum ancak çok fazla şikayet olduğunu gördüm. Ayrıca canlı müşteri hizmetlerinin de olmamasından dolayı aklım karıştı. Sizce TurkNet’ geçmeli miyim? Yoksa hiç riske atmayarak 20-30 TL fazla verip Türk Telekom’a mı geçmeliyim?
Bence Türk Telekom'a geçin Müşteri Hizmetleri falan iyi.Linç yiyebilirim.

Türk Telekom'a esir olmaktansa müşteri hizmetlerinden 1 gün geç cevap almayı tercih ederim. TürkNet'te taahhüt yok istediğin zaman Millenicom veya taahhütsüz diğer servisleri tercih edebilirsin.

Bence Türk Telekom'a geçin Müşteri Hizmetleri falan iyi. Linç yiyebilirim.
Linç değil de neden taahhütsüz servisler yaygınlaşmışken Türk Telekom önerdiğini anlayamadım.

Ben şuan türk net kullanıcısıyım fakat türk net'te modemin olması lazım kurulum en son 90 tl ücreti vardı şimdi 95 tl olması lazım ben şuan türknet'ten memnunum ama memnun olmayan kişilerde var türk telekomun müşteri hizmetleride zaten çoğu şeyi çözmüyor bende önceden türk telekom kullanıcısıydım türknet'ten daha memnunum.

Eski Telekom, mevcut Türknet kullanıcısı olarak ikisinin de avantajları be dezavantajları var.

Türknet
Artıları:
-Taahhüt yok.
-Daha ucuz.
Eksileri:
-Müşteri hizmetleri yok ve mevcut hizmet de kaliteli değil.
-Altyapı Telekom'un altyapısı olduğundan arıza durumlarına Telekom ekipleri müdahale ediyor.

Telekom:
Artıları:
-Müşteri hizmetleri var.
Eksileri:
-Ev kredisi gibi taahhütler.
-Aşırı fahiş fiyatlar.
-8 Mbit'i Fiber gibi lanse edip bütçeyi Ronaldo'ya harcayarak rezil rüsva etmek.

Ayrıca ikisi de aynı altyapı üzerinden hizmet verdiğinden bağlantı kaliteniz aynı olacaktır.

Kişisel önerim Türknet. Mevcut hizmetimin kalitesine 10 üzerinden 7.5 verirdim.

Eğer şu anki altyapınız iyiyse önerim TurkNet'tir. Zira altyapınız kötüyse, her iki sağlayıcıdan da memnun kalmayacaksınız.

Altyapımın çok iyi olduğu söylenemez hocam. NetSpeed üzerinden sorguladığım zaman alabileceğim maksimum hızın 68 Mbps olduğunu ayrıca saha dolabına uzaklığımın 192 metre olduğunu söylemekte. Sizce bu durum da ne yapmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı