TurkNet modeme gelen değerleri veremiyor

Honoka Chan

Hectopat
Daha fazla  
TürkNet'in sitesinde bana aşağıdaki değerler yazıyor. Görselde de modeme gelen internet 69905 kbps olarak yazıyor. Hız testi yaptığımda maksimum 45 görüyorum kablolu bağlantıda. Diğer cihazlarla deneme yaptım, aynı sonuç. Modem markası ASUS DCL-AC52U. Ne yapmam gerekiyor?

İndirme Hızı68.26 Mbps
Yükleme Hızı8 Mbps

aa.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bana yakın sunucularda ve TürkNet'in ana sunucusu için test yaptım 45 sabit kalıyor.

Splitter ve kablolama sistemi kötüyse de yapar
Bir de dostum hat zayıflaması sende yüksek yani merkeze uzaklığın var oda etkiler
Yani modemde ulaşılabilir hız 80 görünüyor alabilir ama SNR ve hat sayıflaması buna etki eder
Şu an bende SNR 15 görünüyor ulaşılabilir hız 112 gelen 88 ama IDM'den download ettiğimde 10 MB saniye ye kadar çıkıyor yani 100Mbps alabiliyorum

Son düzenleme:
Splitter ve kablolama sistemi kötüyse de yapar
Bir de dostum hat zayıflaması sende yüksek yani merkeze uzaklığın var oda etkiler
Yani modemde ulaşılabilir hız 80 görünüyor alabilir ama SNR ve hat sayıflaması buna etki eder
Ben daha önce sıkıntısız 80 alıyordum daha sonra birkaç ay 35 düşürdük. Şimdi geri hız arttırımına gittik fakat 45 sabit kaldı. Ben modeme reset atmıştım hızlı kurulumla geçtim acaba bilmediğim ayarlar mı var diye internetten baktım göremedim.

Ben daha önce sıkıntısız 80 alıyordum daha sonra birkaç ay 35 düşürdük. Şimdi geri hız arttırımına gittik fakat 45 sabit kaldı. Ben modeme reset atmıştım hızlı kurulumla geçtim acaba bilmediğim ayarlar mı var diye internetten baktım göremedim.

Evet VDSL2 destekliyorsa modem manuel vdls2 geçin ADSL VDSL ve VDSL2 farklıdır hızları bir onu kontrol edin derim

3.PNG

Aynı sorun bende de var, 120'ye kadar hız alabiliyorum. Kabloyu değiştirdiğim zaman 150-160'lara bile çıkıyor. Ama dediklerine göre Türk Telekom en fazla 81 veriyormuş. O yüzden fazla hız alamıyorum.

Eki Görüntüle 717393

Aynı sorun bende de var, 120'ye kadar hız alabiliyorum. Kabloyu değiştirdiğim zaman 150-160'lara bile çıkıyor. Ama dediklerine göre Türk Telekom en fazla 81 veriyormuş. O yüzden fazla hız alamıyorum.
Mevcut 69 olduğu halde sabit 45 alıyorum. Sanki bir şey internete emir veriyormuş da 45 i geçmiyormuş gibi altı çıkıyor ama üstü çıkmıyor.

Mevcut 69 olduğu halde sabit 45 alıyorum. Sanki bir şey internete Emir veriyormuş da 45'i geçmiyormuş gibi altı çıkıyor ama üstü çıkmıyor.

Onu TürkNet yapıyor. Modemde yazan değer 88 Mbps ama maximum 81.1 alabiliyorum. Ve TürkNet diyor ki TTNET en fazla 81 verebiliyor diyor. Bu yüzden 81'i sabit hiçbir düşüş olmadan alıyorum.
Büyük ihtimalle destek bu sorunu çözecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı