TurkNet nasıl bu kadar ucuz?

Yanlış biliyorsunuz hocam. Hep o fiyat. Arada sırada zam geliyor işte 5-10 TL. 1 sene öncesine kadar 90 mı 95 TL'mi ne ödüyordum 100 Mbps internete, 1 sene sonra 98 lira ödemeye başladım.
Doğrudur hocam bizde 100MBPS'ye 100TL ödüyoruz ama 1000MBPS tarifesi biraz farklı fiyattan veriliyordu sanki 270-280TL gibi bir ücret diye hatırlıyorum bilen arkadaşlar vardır illaki.

Çünkü fiber kabloyu döşedikten sonra maliyeti yok gibi bir şey. VDSL gibi maliyetli değil, bakım gerektirmiyor, sorun çıkarmıyor. Son kullanıcıya 100 Mbps versen de 1 Gbps versen de çok benzer maliyet oluşturuyor altyapı sahibine. O yüzden ucuz olması çok normal. Dünyada 100 birime 10 Gbps internet bile alırsınız, Frankfurt'ta mesela. Birim bazında pahalı bile aslında bizdeki.

Asıl kazığı atan ve 90'lı yıllardan kalma hızlara fahiş fiyat isteyen Turk Telekom'un kendisidir.

Turknet Gigafiber 270 TL falan değil bu arada. 1 Gbps (1000 Mbps) simetrik internet ilk ay da son ay da 100 TL. Taahhüt yok. Yanlış bilgilendirme yapmayın, mesajları düzeltin ki raporlamak zorunda kalmayalım yanlış bilgi diye.

Turk Telekom da 100 Mbps üstü paketleri yayınladı daha yeni. İstediği fiyatlara bir bakın Allah aşkına.

İnternet pahalı bir şey değil ama TR de internet sağlayıcılar öyle bir duruma soktu ki bizi 10bit bile 50 60TL yani ederi asla ve asla değil. Bu yüzden hepimiz TurkNet'e destek çıkmalıyız ki karşı internet sağlayıcılarına karşı dik dursun ve onlardan daha iyi olsun. TurkNet umarım yakın zamanda benim de altyapımı yapacak ve direkt TurkNet'e geçmeyi bile düşünüyorum 1000BIT inanılmaz bir hız... Ve bunu herkes alabilir.

Çünkü fiber kabloyu döşedikten sonra maliyeti yok gibi bir şey. VDSL gibi maliyetli değil, bakım gerektirmiyor, sorun çıkarmıyor. Son kullanıcıya 100 Mbps versen de 1 Gbps versen de çok benzer maliyet oluşturuyor altyapı sahibine. O yüzden ucuz olması çok normal. Dünyada 100 birime 10 Gbps internet bile alırsınız. Birim bazında pahalı bile aslında.

Asıl kazığı atan ve 90'lı yıllardan kalma hızlara fahiş fiyat isteyen Turk Telekom'un kendisidir.

Turknet Gigafiber 270 TL falan değil bu arada. 1 Gbps (1000 Mbps) simetrik internet ilk ay da son ay da 100 TL. Taahhüt yok. Yanlış bilgilendirme yapmayın, mesajları düzeltin ki raporlamak zorunda kalmayalım yanlış bilgi diye.
Bu kadar güzel özetlenemezdi.

İnsanlar fiberi pahalı sanıyorlar. Oysa dediğiniz gibi çok çok ucuza geliyor. Bir tane T7 dikileceğine X2-X3 kadar haneye FTTH çekilebiliyor.

TT kadar saçmalık dolu başka firma yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı