Turknet nasıl?

Teris

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Merhaba Arkadaşlar,

4 yıllık Dsmart aboneliğimin sonuna geldim. Sonlandırıp yalın internet kullanımı için Türknet ile devam etmek istiyorum. Sizce hangi firma ile uygun fiyata devam etmeliyim? Alt yapı hızım 10mpbs.

Bence 2 seçenek arasında yoğunlaşın. Türknet ve NetSpeed fiyatları ve hızları neredeyse aynı. Kablonet kullanan arkadaşım var çok fazla internet kopukluğu olduğu söyleniyor. Kendim de Superonline kullanıyorum, şuan 16Mbps hız alıyorum VDSL/ADSL var. Superonline 70 TL ödüyorum üstelik 2 yıllık sözleşme imzaladık. Türknet bu fiyata 35Mbps download Mbps uplaod veriyor. Arada uçurum fark var. Son olarak Türknet destek olarak çok kötü olduğu söyleniyor, NetSpeed destek konusunda pek olumsuz yorum görmedim. Bence NetSpeed ve Türknet arasında seçim yapın. Tabi ki benim yorumum bu ben de en kısa zamanda NetSpeed e geçmeyi düşünüyorum.
Edit: Bu konumdan konuma değişiyor. Yakında kullanan arkadaşlarınız vb. varsa sorarsanız iyi olur. Bazı yerlerde Kablonet sıkıntısız çalışır Türknet kopukluk yaşanır veya bazı yerlerde Türknet sıkıntısız çalışır NetSpeed internetleri yavaş çalışır vs.
Not: Benzer bir konuya yazdığım yazıyı buraya kopyaladım.

Merhabalar,

10Mpbs hız alabileceğiniz altyapıya sahipseniz eğer sizin için en iyi teklif kablonet olacaktır. Binanızın girişini ya da giriş kapısının civarlarını konrol ediniz. Eğer kablonet kutusu mevcut ise kesinlikle bu fırsatı değerlendirmelisiniz.

Eski bir ttnet kullancısı olarak 3 senedir internetimden o kadar memnunum ki, oh be dünya varmış diyorum.Çoğu pakette alacağınız minimum hız 24-25 mpbs olacaktır. Ve bu adamlar 24-25 taahhüt ediyorlarsa en kötü 23 hız alacağınızdan şüpheniz olmasın. Stabillik de cabası.

Edit: Kablonette kopukluk var diyen birisi olmuş.Bu genelde eve gelen kablonun hasarlı,eski vs olmasından kaynaklanır. Binanızda kutu kaynaklı problem mevcut ise 24 saat içerisinde sorun çözülmekte.

2 yıldır Türknet kullanıyorum. Bana gelen hız 80 Mbps. 85 TL ödüyorum. Normal paket yani 35 Mbps olanı alırsan, 75 TL ödersin. Sana kalmis artik. Ben aldığım hizmetten memnunum hız ve ping olarak. CS:GO'da 55-62 arası ping değerlerim. Sıkıntı yaşadım bir iki kere, müşteri hizmetleri var bu arada yok değil. İnternet uzerinden kayidını aciyorsun ilgileniyorlar. 1 güne veya 2 güne sorun çözülüyor. En uzun yaşadığım sorun 1 hafta sürdü. Onda da TT dolabı yanmıştı. TT değiştirene kadar bir hafta internetsiz kaldım.

Türk Telekom'dan Türknet'e geçme sürecindeyim 1 hafta sonra konu açacağım bununla ilgili. İsterseniz biraz bekleyin.

Merhabalar,

10Mpbs hız alabileceğiniz altyapıya sahipseniz eğer sizin için en iyi teklif kablonet olacaktır. Binanızın girişini ya da giriş kapısının civarlarını konrol ediniz. Eğer kablonet kutusu mevcut ise kesinlikle bu fırsatı değerlendirmelisiniz.

Eski bir ttnet kullancısı olarak 3 senedir internetimden o kadar memnunum ki, oh be dünya varmış diyorum.Çoğu pakette alacağınız minimum hız 24-25 mpbs olacaktır. Ve bu adamlar 24-25 taahhüt ediyorlarsa en kötü 23 hız alacağınızdan şüpheniz olmasın. Stabillik de cabası.

Edit: Kablonette kopukluk var diyen birisi olmuş.Bu genelde eve gelen kablonun hasarlı,eski vs olmasından kaynaklanır. Binanızda kutu kaynaklı problem mevcut ise 24 saat içerisinde sorun çözülmekte.
Malesef kablonet alt yapısı bulunmamakta
Türk Telekom'dan Türknet'e geçme sürecindeyim 1 hafta sonra konu açacağım bununla ilgili. İsterseniz biraz bekleyin.
Süreç ne kadar sürüyor ortalama?

Şöyle bir video var belki işine yarar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: izlemedim.

Yaklaşık 1 ay önce Türk Telekom'dan Türknet'e geçtim. Geçiş süreci yaklaşık 2-3 hafta sürdü fakat geçtikten sonra herhangi bir sıkıntı olmadı hatta bazen hattım 16 mbps olmasına rağmen hız ölçme sitelerinde 17-18 mbps lere kadar çıktı. Yani demek istediğim sabredebilirsen güzel hizmet sunuyorlar.

Merhaba, yaklaşık 2 yildir kullanıyorum. Normalde TTNET ve diğerleri bulunduğum adrese maks. 10Mbps alabilirsiniz diyor. Binada 4 kat var benim haricindekiler 3.5 Mbps internet hızı alıyorlarmış. Benim burada aldığım hız 13 - 14 Mbps. Zaten modemim Adsl olduğundan fazlasını desteklemiyor.
Sonuç olarak ben memnunum. Müşteri hizmetlerine birebir ulaşamazsın, uygulama üzerinden talep açıyorsun ilgileniyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı