TurkNet neden GigaFiber olan yerleri harita ile sunmuyor?

GökUzay

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti. Neden TurkNet insanlara; GigaFiber'in mevcut noktalardaki durumunu, nerelerde planlama olduğunu nerelere geldigini ve gelmekte oldugunu harita ile gostermiyor, tıpkı sol gibi? Yani surekli adres soruyoruz, bir harita olsa, insanlar bolgelerini oradan rahatça kontrol etse, hem insanlar daha rahat bilgi sahibi olur hem de musteri iletisim uzmanlari da daha az mesai yapar. Bu talepte bulunmak istiyorum, bilmiyorum sesimiz duyulur mu? TurkNet calisanlarini surekli konularda kovalamak, etiketlemek, cevap beklemek cok zor. İnsanlar belki adresimin yakininda vardir diye umut baglayip, cevresindeki tum mahalleleri tek tek kontrol etmesi mi gerekiyor? Destek vermek isteyen arkadaslar TurkNet hesaplarini etiketlesinler yorumla birlikte. @500498
@TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku

Son düzenleme:
Gecenlerde bayağı darladım İzmir'de altyapı calısmanız nerelerde diye onu bile soylemiyorlar.
Bir umut buraya GigaFiber gelir belki diye bekleyip, TurkNet disinda baska firmalara gecmeyeyim diyen insanlari elinde tutmak icin yapilmiyordur umarim, baska bir forumda kullanicilarin paylastigi haritalari kaldirtmislar. Şeffaflik onemli diyen bir firma, keske paylassalar haritayi, bizler de rahatca bilgi sahibi olsak.

Bende 2 aydır kullanıyorum ben uye olurken sitenin her yerinde haziran 2023'e kadar sabit fiyat garantisi yazıyordu simdi yazmıyor fiyat degisirse bende kacarım zaten altyapıda 100Mbit gostermesine ragmen 66Mbit alıyorum ve sorunum da cozulmuyor IPv6 hatrına duruyorum.

Yayıncıların evine Allah'ın dagına fiber cekene kadar İzmir'deki elit ve kalabalık semtleri atlıyorlar kullanıcı dostu cizgisinden kayan bir firma.

Bende 2 aydır kullanıyorum ben uye olurken sitenin her yerinde haziran 2023'e kadar sabit fiyat garantisi yazıyordu simdi yazmıyor fiyat degisirse bende kacarım zaten altyapıda 100Mbit gostermesine ragmen 66Mbit alıyorum ve sorunum da cozulmuyor IPv6 hatrına duruyorum.

Yayıncıların evine Allah'ın dagına fiber cekene kadar İzmir'deki elit ve kalabalık semtleri atlıyorlar kullanıcı dostu cizgisinden kayan bir firma.
Yayıncılar ve unlu isimlere reklam seklinde kayrilma yapildigi dogru. Bir taraftan haklilar yayincinin kitlesine duyurmak istiyorlar, diger taraftan da buyuk haksizlik. Kesinlikle seffaf bir sekilde GigaFiber haritasi, (planlamalar dahil) paylasilmali.
@500498
@TurkNet Destek Ayşegül
@TurkNet Destek Tutku
Türknet'ten halen bir açıklama yok en azından destek ekiplerinden. Bu harita işini neden kimse önemsemiyor?

Çok yakında paylaşacağız demekten öteye gidemiyorlar. Pazartesi günü Comnet'e geçiyorum. Aynı altyapı, aynı hız... Neden fazla ödeyeyim. Önce verilen sözleri yerine getirsinler.
Son zam muhabbetinden dolayı çok müşteri kaybettiler. Ciro azaldığı için GigaFiber'in ilerlemesi de bir hayli yavaşlayacak gibi. Şimdi işleri daha zor.

Kötü niyetli düşünmek istemiyorum ama bence şunu planlıyorlar; Cem bey'in daha önceki röportajlarında TurkNet'lilere daha hızlı GigaFiber gelecek beyanı vardı. Haritayı paylaşırlarsa mevcutta TurkNetli olup değiştirmek isteyen ancak GigaFiber bana daha hızlı gelir diyerek TurkNette kalmaya devam edecek insanları, eğer ki çalışmalar çok uzaktaysa ellerinden kaçırabilirler. Bu etik olarak doğru değil hele ki şirket "şeffaf" olmaktan bahsediyorsa. Bu konuda tam şeffaflığı GigaFiber bekleyen insanlar olarak, ki kendi adıma konuşuyorum istemeliyiz TurkNet'ten. @@1mpR0sibbLe

Diğer rakiplerden değil de, sırf GigaFıber bana gelir umuduyla bekleyen insanları tutmak için Harita paylaşılmıyor. Yoksa dediğiniz gibi rakiplerde sağlayan yok, ayrıca SOL'e bakıyoruz adam harita şeklinde açıklamış. Hatta @Recep Baltaş hocam da haritayı gerekli görmüş olacak ki kullanıcıların kendileri oluşturacağı bir sistem koymuş Google Maps'a. Kesinlikle ihtiyaç var bu tarz bir haritaya direkt olarak TurkNet'in oluşturduğu. Planlamalar da dahil.
Bir seferinde stratejik planlama olduğu için söylememişti. Ancak anlamadığım kısım TurkNet'in gigabit sağlayan bir rakibi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı