TurkNet neden tercih edilmez?

Ben de 1 yıldır kullanıyorum, hiç sıkıntı yaşamadım. Maksimum 1-2 kez kesilmiştir onlar da uzun süreli olmuyor. Oyunlarda da hiç ping sorunu yaşamadım.

Çalıştı ancak ortalama bir altyapım var sanırım. Sence TurkNet'e geçmeli miyim? 35-6 internete 130TL ödüyoruz 75-6 alıp 95TL vermek istiyoruz.

Eki Görüntüle 960051
Bu bağlamda Netspeed ile görüşme sağlayarak alabileceğin maksimum hızı öğrenebilirsin. Ve modem arayüzünden sinyal zayıflamanı, SNR margin gibi değerlerini kontrol etmelisin. Eğer uygunsa netspeed gayet güzel bir ISS'dir. 2.5 yıl kullandım ve memnun bir şekilde ayrıldım. TurkNet konusunda ise: Genelde ping dışında pek bir sorun yaşamazsın. Denemeye değer.

Son düzenleme:
Adamlar sorun olduğunu kabul etmiyor ki. Ya kardeşim hızım 35 Mbps olması gerekirken 2.6 alıyorum diyorum. Adam 1 gün sonra bilete cevap veriyor: "lütfen internete kablo ile bağlanın, diğer cihazlardan çıkın, fiziksel bir sorun yok"... Kardeşimize internete kablo ile bağlandığımı sorununun kendilerinden kaynaklandığını söylüyorum "güzellikle", gelen cevap:"(copy/paste olarak) lütfen kablo ile bağlanın, cihazlardan çıkın, fiziksel sorun yok"
En sevdiğim söz "sorun bizden kaynaklanmıyor". Eee, iyi o zaman sizden kaynaklanmıyorsa sorun yok o zaman. Hadi Allaha emanet olun, kendinize iyi bakın. İnternet mi boş ver ya nasıl olsa sorun sizden kaynaklanmıyormuş, birkaç güne kendi kendine düzelir.
Söylenecek çok şey var da...
An itibarıyla 35 Mbps paketimden ufak bir alıntı:

hız.png

Adamlar sorun olduğunu kabul etmiyor ki. Ya kardeşim hızım 35 Mbps olması gerekirken 2.6 alıyorum diyorum. Adam 1 gün sonra bilete cevap veriyor: "lütfen internete kablo ile bağlanın, diğer cihazlardan çıkın, fiziksel bir sorun yok"... Kardeşimize internete kablo ile bağlandığımı sorununun kendilerinden kaynaklandığını söylüyorum "güzellikle", gelen cevap:"(copy/paste olarak) lütfen kablo ile bağlanın, cihazlardan çıkın, fiziksel sorun yok"
En sevdiğim söz "sorun bizden kaynaklanmıyor". Eee, iyi o zaman sizden kaynaklanmıyorsa sorun yok o zaman. Hadi Allaha emanet olun, kendinize iyi bakın. İnternet mi boş ver ya nasıl olsa sorun sizden kaynaklanmıyormuş, birkaç güne kendi kendine düzelir.
Söylenecek çok şey var da...
An itibarıyla 35 Mbps paketimden ufak bir alıntı:

Eki Görüntüle 960603
Aynen böyle :) Yeşil kutucukta güzel küfür yazıyordu ama Sosyal kuralları gereği sildim :)

Herkese selamlar.

8 ay TurkNet kullanmış biri olarak, bu tabloyu tamamen doğru buluyorum.

Eki Görüntüle 959764
İyide sen o üründe veya başka bir şey' de sorun yaşadın diye, bu herkes'in sorun yaşayacağı anlamına gelmez.

Ben 2 senedir çok rahat kullanıyorum. Hiç bir problem yaşadımmı?
Hayır.

Ben yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum sadece 2 kere sorun yaşadım.

İyide sen o üründe veya başka bir şey' de sorun yaşadın diye, bu herkes'in sorun yaşayacağı anlamına gelmez.

Ben 2 senedir çok rahat kullanıyorum. Hiç bir problem yaşadımmı?
Hayır.
Konunun mantığı zaten sorun yaşadığınızda anlaşılıyor... Yaşamadıysanız bir sorun yok zaten???

Geri
Yukarı