TurkNet Paket Kaybı nasıl düzeltilir?

Ata Gülmez

Hectopat
Arkadaşlar TürkNet'in 100 Mbs'lik paketini kullanıyorum. Hız konusunda hiçbir sıkıntı yok ancak iş Packet Loss'a gelince değişiyor. Çok sık Online FPS oyunları oynayan birisi olduğum için paket kaybının yarattığı Lag'lar işi çekilmez hale getiriyor. Size sorum, bu paket kaybını nasıl düzeltebilirim?

-Paket kaybı oranı kablolu veya kablosuz bağlantı olsa da fark etmiyor.(Telefon veya bilgisayarda da aynı durum)
-ASUS DSL-AC51 modem kullanıyorum.
-Bina 20 yıllık ve kablo en son ne zaman çekildiyse hiç değişmemiş.(Bununla alakalıysa nasıl kabloyu değiştiririm, 4. kattayım)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar TürkNet'in 100 Mbs'lik paketini kullanıyorum. Hız konusunda hiçbir sıkıntı yok ancak iş Packet Loss'a gelince değişiyor. Çok sık Online FPS oyunları oynayan birisi olduğum için paket kaybının yarattığı Lag'lar işi çekilmez hale getiriyor. Size sorum, bu paket kaybını nasıl düzeltebilirim?

-Paket kaybı oranı kablolu veya kablosuz bağlantı olsa da fark etmiyor.(Telefon veya bilgisayarda da aynı durum)
-ASUS DSL-AC51 modem kullanıyorum.
-Bina 20 yıllık ve kablo en son ne zaman çekildiyse hiç değişmemiş.(Bununla alakalıysa nasıl kabloyu değiştiririm, 4. kattayım)
dostum son 1 2 haftadır aynı sorunu ben de yaşıyorum türksat kablonet kullanıcısıyım müşteri hizmetlerini aradım kayıt actılar paket kaybı için daha sonrasında tekrar iletişime geçtik sorunun corono'dan sebep yoğunluktan kaynaklı olduğunu söylediler ve her hangi bir şey yapamıyorlar şu aşamada böyle bir şeyi çözmek için komple hattımı değiştirmeleri gerekiyor bilmiyorum ama çok can sıkıcı bir durum online oyunda anlık internet gidip gelmesi çok kötü. Senin sürecin ne durumda ? bizide bilgilendirirsen sevinirim.

Dostum son 1 2 haftadır aynı sorunu ben de yaşıyorum Türksat Kablonet kullanıcısıyım müşteri hizmetlerini aradım kayıt actılar paket kaybı için daha sonrasında tekrar iletişime geçtik sorunun Corono'dan sebep yoğunluktan kaynaklı olduğunu söylediler ve herhangi bir şey yapamıyorlar şu aşamada böyle bir şeyi çözmek için komple hattımı değiştirmeleri gerekiyor bilmiyorum ama çok can sıkıcı bir durum Online oyunda anlık internet gidip gelmesi çok kötü. Senin sürecin ne durumda? Bizide bilgilendirirsen sevinirim.

Hocam ben Wi-Fi kullanıyordum. Sorunum çözülmesi umudu ile önce tüm binanın kablosunu değiştirttim ve sonra modemden bilgisayara bir kablo çektim. Şu anda 80mbs indirme ve 25mbs yükleme hızını 0 kayıpla kullanabiliyorum. Sana tavsiyem ilk önce interneti kablolu kullanman olmaz ise de binanın kablo yapısına bir baktırman olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı