TurkNet problemi/arızası ve sonu olmayan çözüm

AnarchyZ

Hectopat
Merhaba,

TurkNet fiber ekibi/destek ekibi yıldırdılar artık beni. 2 haftadır uğraşıyorum bunlarla, bu akşam saha ekibinden biri geldi ont cihazını ve soketi değiştirmesini söyledim değişti falan bir de ont cihazını aktive etmesiyle uğraştık derken neyse tamamlandı kullanmaya başladım. 1-2 saat olmadan yine modemde kırmızı ışık yandı artık illallah ettim yani yeter dedim. Yazdım tekrar teknik ekibe ont ve soket değiştirildi ama sorun devam ediyor bu modemden kaynaklanıyor dedim teknik ekipdeki adam bana modem de sorun gözükmüyor, IP aldığınızı görüyoruz, priz kaynaklı sorununuz var, iyi akşamlar deyip kapatıyor konuyu. Ardından adresime gelen saha ekibindeki adam ile telefonda görüştüm arıza devam ediyor diye tamam biz modem temin edip değişimini sağlıyacağız ancak destek ekibindeki arkadaşların sistemden kesintileri incelemesi gerekiyor dedi tamam dedim kapattım. Yani sorunun ont cihazında ve sokette çıkmadığı ortaya çıktı. Geriye bir tek modem kaldı.

Tekrar yazdım teknik desteğe aynı şeyleri bu sefer gelen cevap ise şok edici:

Saha ekibimiz ile görüşme sağladık arızanız ile ilgili modem kaynaklı herhangi bir sorun bulunmamaktadır, ZyXEL ile anlaşmalıyız tek seri modem kullanmaktayız, size modem ve gpon/ ont cihazının kurulumuna kadar ücretsiz olarak hizmet vermekteyiz, eğer verilen modem ile ilgili sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız GPON uyumlu modem temin edip kendi imkanlarınız ile kurabilir ve kullanabilirsiniz, size iletmiş olduğumuz modemde bir sorun tespit edilmediği için değişime uygun görünmemektedir, keyifli kullanımlar.

Ben de mecbursunuz dedim gelen cevaba istinaden, ben değiştirme hakkımı kullanmak istiyorum dedim.

Şimdi ne yapabilirim artık çıldıracağım gerçekten bunalttılar şu sorunu bir çözemediler. Bu modemi değiştirmek zorundalar değil mi? Ne yapılabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı