TurkNet sabit telefon tamiri sonrası hız düşüşü

Korucuoglu

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştirici
Merhabalar,

Bendeniz 75 MBPS VDSL paket kullanan bir TürkNet abonesiyim. Normal şartlarda 73 MBPS gibi değerler alabiliyordum. 26 Nisan Pazartesi günü sabit telefonumuz bozulduğu için evimize teknik servis geldi. Teknik servis binada bulunan kutuya müdahalelerde bulunduktan sonra sabit telefon çalışmaya başladı fakat internet hızımda düşüş meydana geldi. Şu an 55 MBPS civarlarında hız alabilmekteyim. Hat değerlerini yorumlamada bana yardımcı olabilir misiniz?

26 Nisan Öncesi Modem Değerlerim

Upload Çıkış Gücü : 8.3
Download Çıkış Gücü : 13.9
Upload Kapasite Hızı : 28537 kbps
Download Kapasite Hızı : 79930 kbps
Upload Mevcut Hızı : 8192 kbps
Download Mevcut Hızı : 79856 kbps
Upload Noise Margin : 22.7 dB
Upload Attenuation : 12.0 dB
Download Noise Margin : 8.3 dB
DownloadAttenuation : 0.0 dB

26 Nisan Sonrası Modem Değerlerim

Upload Çıkış Gücü : 7.4
Upload Kapasite Hızı : 23402 kbps
Download Kapasite Hızı : 61482 kbps
Download Mevcut Hızı : 61420 kbps
Upload Noise Margin : 18.3 dB
Upload Attenuation : 15.6 dB

türknet.jpg

Bu hız düşüşü neden olmuş olabilir? TürkNet'e durumu belirttiğimde kendilerinden kaynaklı bir sebep olmadığını söylüyorlar. Fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Bendeniz 75 MBPS VDSL paket kullanan bir TürkNet abonesiyim. Normal şartlarda 73 MBPS gibi değerler alabiliyordum. 26 Nisan Pazartesi günü sabit telefonumuz bozulduğu için evimize teknik servis geldi. Teknik servis binada bulunan kutuya müdahalelerde bulunduktan sonra sabit telefon çalışmaya başladı fakat internet hızımda düşüş meydana geldi. Şu an 55 MBPS civarlarında hız alabilmekteyim. Hat değerlerini yorumlamada bana yardımcı olabilir misiniz?

26 Nisan Öncesi Modem Değerlerim

Upload Çıkış Gücü : 8.3
Upload Kapasite Hızı : 28537 kbps
Download Kapasite Hızı : 79930 kbps
Download Mevcut Hızı : 79856 kbps
Upload Noise Margin : 22.7 dB
Upload Attenuation : 12.0 dB

26 Nisan Sonrası Modem Değerlerim

Upload Çıkış Gücü : 7.4
Upload Kapasite Hızı : 23402 kbps
Download Kapasite Hızı : 61482 kbps
Download Mevcut Hızı : 61420 kbps
Upload Noise Margin : 18.3 dB
Upload Attenuation : 15.6 dB

Eki Görüntüle 996237

Bu hız düşüşü neden olmuş olabilir? TürkNet'e durumu belirttiğimde kendilerinden kaynaklı bir sebep olmadığını söylüyorlar. Fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.
Hat zayıflamanız artmış. Hızınızı azaltan etmen bu olabilir.

Hattınız daha da zayıflamış ondan olabilir.

Hat zayıflamanız artmış. Hızınızı azaltan etmen bu olabilir.
Hattınız daha da zayıflamış ondan olabilir.

Hattımın zayıfladığını ben de fark ettim. Acaba bunun nedeni teknik servisin sabit hattaki arızayı gidermek için ankastre kutusuna müdahalesi olabilir mi? Çünkü teknik servis telefonu yaptığı anda hat değerleri bu hale geldi.

Splitter varsa çıkarıp hattı direkt Modem'e bağlayıp değerlere öyle bakın.

Müsait olduğum zaman bunu deneyip değerleri buraya tekrar ekleyeceğim. Öneriniz için çok teşekkürler.

Hattımın zayıfladığını ben de fark ettim. Acaba bunun nedeni teknik servisin sabit hattaki arızayı gidermek için ankastre kutusuna müdahalesi olabilir mi? Çünkü teknik servis telefonu yaptığı anda hat değerleri bu hale geldi.

Müsait olduğum zaman bunu deneyip değerleri buraya tekrar ekleyeceğim. Öneriniz için çok teşekkürler.

Büyük ihtimal ondan kabloya zarar vermiş olabilir.

Splitter varsa çıkarıp hattı direkt Modem'e bağlayıp değerlere öyle bakın.

1619609676803.png

Anladığım kadarıyla azımsanmayacak miktarda bir iyileşme oldu. Hala ilk değerden oldukça uzağım.
1619772775419.png

Merhabalar, TürkNet'e yaptığım itirazlar sonucu ankastre kutusuna bakmak için bir ekip geldi. Ekip hatalı bir bağlama biçimi tespit etti ve düzeltti. Yapılan düzeltmeden sonra hızım eski verilere tekrar geri geldi. Herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı