Turknet sürekli ping ve kopma sorunu

hsyn5048

Hectopat
Daha fazla  
Türknet kullanıcısıyım son 2-3 haftadır internetimde yüksek ping ile karşılaşıyordum. Destek ekibine yazdım ve bu sorun kendiliğinden düzeldi altyapı ile alakalı olduğu söylendi devam eden günlerde ise sabahları pek sıkıntı yok ama geceleri saat 7-8 de başlıyor gece 3-4'e kadar oyunlarda kopmalar söz konusu. Discord'um her zaman açık PC açık olduğu sürece çok nadir ses kesilmesi oluyor ama oyuna da girince CS:GO'da Graph'da ping bir anda 500-1000 oluyor bazen bağantı hatası verip düzeliyor bazen de bağlantı hatasını verip oyundan atıyor ve bir de öyle önemli noktalar oluyor ki sanki bilerek kesiliyormuş gibi mesela adam tam karşımda bir anda net gidiyor oyunu kapatıyorum PC'de internet bağlantısı var mı diye bakıyorum var görünüyor bazen de direk PC'de de bağlantı gitti hatası alıyorum. Ayrıca her bağlantı gidişinde modemdeki internet ışığı sönmüyor o da uzun sürerse kopma mesela 1-2 dakika ışık da sönüyor modeme reset atıyorum aynı, DNS değiştiriyorum IP giriyorum yine de aynı, Türknet'ten gelen cevap ise devamlı olarak altyapı denmesi ama sadece geceleri veyahut oyun oynarken gitmesi beni şüphelendiriyor sabahları oynarken sıkıntı yok ama Discord açınca da sıkıntı yaratıyor ama geceye göre çok çok daha az sorun oluyor gündüzleri siz üyelerin yöneticilerin yardımlarını bekliyorum şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türknet kullanıcısıyım son 2-3 haftadır internetimde yüksek ping ile karşılaşıyordum. Destek ekibine yazdım ve bu sorun kendiliğinden düzeldi altyapı ile alakalı olduğu söylendi devam eden günlerde ise sabahları pek sıkıntı yok ama geceleri saat 7-8 de başlıyor gece 3-4'e kadar oyunlarda kopmalar söz konusu. Discord'um her zaman açık PC açık olduğu sürece çok nadir ses kesilmesi oluyor ama oyuna da girince CS:GO'da Graph'da ping bir anda 500-1000 oluyor bazen bağantı hatası verip düzeliyor bazen de bağlantı hatasını verip oyundan atıyor ve bir de öyle önemli noktalar oluyor ki sanki bilerek kesiliyormuş gibi mesela adam tam karşımda bir anda net gidiyor oyunu kapatıyorum PC'de internet bağlantısı var mı diye bakıyorum var görünüyor bazen de direk PC'de de bağlantı gitti hatası alıyorum. Ayrıca her bağlantı gidişinde modemdeki internet ışığı sönmüyor o da uzun sürerse kopma mesela 1-2 dakika ışık da sönüyor modeme reset atıyorum aynı, DNS değiştiriyorum IP giriyorum yine de aynı, Türknet'ten gelen cevap ise devamlı olarak altyapı denmesi ama sadece geceleri veyahut oyun oynarken gitmesi beni şüphelendiriyor sabahları oynarken sıkıntı yok ama Discord açınca da sıkıntı yaratıyor ama geceye göre çok çok daha az sorun oluyor gündüzleri siz üyelerin yöneticilerin yardımlarını bekliyorum şimdiden çok teşekkürler.

Speedtest kısmındaki değerler neler ? Ayrıca internetinizi sadece siz mi kullanıyorsunuz yoksa paylaşımlı mı ?

Speedtest kısmındaki değerler neler ? Ayrıca internetinizi sadece siz mi kullanıyorsunuz yoksa paylaşımlı mı ?
Speed test verileri normal çıkıyor geceleri kopmadan sonra yapdığım zaman sadece download hızım 33 den 24-26 civarına düşüyor pek çok destek ekibi görüşmem sonrası bu sorun birazdaha azaldı önceden günde 10-11 defa gidiyordu şimdi 2-3 defa ama şöyle birşeyde dikkatimi çekdi devamlı olarak csgo oynuyorum bu sorunlada en çok oyun oynarken karşılaşıyorum oyundan kopmam gerçekleşiyor discord sunucumuza aniden bir ping biniyor ardından 15-20 saniye sonra internet ışı sönmeden düzeliyor internet tek kendi evimizde kullanılıyor ayrıca telefonlarla bağlananlar var ev içinde onalrda geceleri kullanmıyorlar sadece pcde bağlı oluyor.

Dün akşam bu dediklerini aynısı benimde başıma geldi. Geçiş yapalı 1 hafta oldu ve dün akşam kısa süreli kesilmeler yaşadım.

Merhabalar,

Bu sorunu ben de yaklaşık 3-4 hafta yaşadım ve size de kesin olarak söyleyebilirim ki; bu sorun altyapı çalışmasından dolayı oluyormuş ve benim ki gibi 3-4 hafta sürebilmekte imiş. Tek yapmanız o saatlerde ping değerinin etkilemediği şeyler yapmanız, en azından ben öyle yapmıştım bu süre boyunca.

Not: 4. haftanın sonunda sorunum birden çözüldü.

modemin kaç yıllık eski mi yeni mi?
evde kaç kişi wifi ağına bağlı?
evdekiler sen oyunda iken ne yaparlar? analiz ettin mi?

akşam 8ile gece 2 arası türk telekomdan kaynaklı yoğunluk sözkonusu vdsl kanadının kötülüğü bu netspeede de geçsen muhattap yine telekom yani anlayacağın türk telekom intikam alıyor üyelerden.

-
süperonline'da senin bu sorunlarını yaşardım wifi açık kalınca online oyunları pingin aşırı yükselmesi yada kesilmesi sonucu oynayamazdım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı