TurkNet tavsiye eder misiniz? Neden? Niçin?

huseyin102

Decapat
Öncelikle Turk.net i ilk başta fiyatı ve ping için tercih ettim daha sonra YouTube'den birçok video izledim.
Hem samimi hareketleri hem de gerçekçiliği ile Sinan kurmuşu takip ederek Türk netli oldum.

İlk Türk nete geçişte özellikle 15 yıllık Türk Telekom müşterisini kaybetmek istemeyen Türk Telekom birçok engel çıkarttı ve sonunda 20 günlük uğraşmamın sonucunda Türk netli oldum.

Daha sonra 1.5 yıl sonra hızım bir anda 35 MB'lere düştü ve bende hemen bir arıza kaydı açtım.
(Türk Telekom altyapısını kullanıyorum) Türk Telekom ekipleri uzaktan kontrol ederek 75 MB bundan sonra göremezsiniz diyerek kısaca telefonu kapattı ben de araştırmaya başladım aynı binada başka bir daire adına TTNET'e başvuru yaptım ve maksimum hızı 75 olarak temsilci dedi. Sonra tekrar Türk.net ile iletişime geçip durumu detaylıca anlattım. İzmir operasyon merkezinde bu konuyla ilgili bir uzman atandı ve Türk Telekom ve Türk net tabiri yerindeyse kapışmaya başladı
Türk Telekom ilk başta o hatta müşteri sayısı arttı dedi sonra port sıkıntı dedi en son bina ankastre sistemi sıkıntılı dedi ( bu arada bina 2 yıllık ) tabii en son kullanıcı evinin iç tesisatı daha da sonra olay modeme kadar geldi :)

Türk netteki uzman daha öncede aynı durumu yaşadığından bizzat il santral müdürünü arayıp mağdur edilen kullanıcımızın sorunlarını çözün diye telkin de bulundu arkasından saha personeline port testi bina ankastre testini yaparken de videolu beni arayarak göster deyince ve bunu bana yazılı olarak teknik raporunu istiyorum da eklenince o gün hız değerim bir anda çözüldü.

Arıza kaydımla 5-6 gün uğraşan arkadaşa çok teşekkür ettim. Ne istediğini bilen şikayetimi detaylıca takip eden her adımda bilgi veren süper bir uzmandı.

Kısaca şunu söylemek istiyorum.

1) Ben TTNET müşterisi iken onlara bağlı arızadan dolayı 6 ayda 5 kere modem değiştirdim telefon desteği, sosyal medya birçok destekle iletişime geçtim ama sorun çözmüyorlar sizlere yani birçok kişi telefonla ulaşamamaktan şikayetçi aslında bence en güzel sistem bu mesajı atarsın gerisini sistemi takip edenler çözer.
Telefonu açan kişinin sizin arızanıza hiçbir operatörde genel olarak yapacağı bir şey yok.

2) Neyle ilgili sorununuz varsa detaylı bir şekilde anlatın basit cümle yerine detay veriniz.

3) Özellikle ülkemizde son zamanlarda Türk Telekom kaynaklı bu tür hareketler yapılabiliyor. Netice aldığım hizmetin Türk Telekom'daki karşılığı tahmini 200 TL civarında ben bunu 86 TL alıyorum.

Bu arızalar orataya çıkmaya başladığı zaman 1-2 ay içerisinde sizi Türk Telekom arıyor ve internet satmaya çalışıyor. Ben bunların kasıtlı olarak yapıldığını düşünmekteyim. Bu şekilde bana daha önceden Millenicom'dayken de başıma gelmişti. Aynısı şimdi Türk nette de oldu.

Size en büyük tavsiyem internet almadan önce bir Türk Telekom'dan alacağınız hızı sorgulayın. Sonra diğer firmalara bakıp ona göre karar verin.

Tavsiye eder miyim sonuna kadar ederim. Çünkü ben bu güne kadar hiçbir firmada böyle destek veren bu tür yaklaşım içinde bulunan bir ekip görmedim.

Kendilerine çok teşekkür ettim. Eğer arıza ekibi uğraşmasaydı hızım o şekilde kalırdı ben bunu Tivibu kullanırken tür Telekom'la çok kez yaşamıştım. Yok hattınıza o sinyal fazla yok o HD yayın fazla SD çevirmeler hız düşürmeler zaten geciken ping sorunları gibi.

Doğru işi her zaman takdir etmişimdir ve hayatımda ilk defa da bir çağrı merkezine desteğinden dolayı ufak bir hediye gönderdim.

Özetlemek olmak gerekirse destek isterken detay verdiğinizde çok güzel aksiyonlar alınıyor.
Şunu da unutmayın aslında firma ile sorunun bir çoğu alt yapı ana sağlayıcısına ait.

HAQw6F-ywMXCYiNPfN_Xec0bO11jAo_Oa1ByWUGxQNF6tyaHbpElQBUoUysjeXYyuO8qFBPIS8amO-OF_Xs4Xw==

Türk Telekom'un resmen mağdur etmesi için yapmış olduğu ayarları gösteren o anki alt yapı değerlerim:

rLqfhFLHyCT96T6w23el4a2v-FYMhmAodF3Bn-gugfB_mb8Bky4SkTrX4eLuoU8HgXJP444QjhV4NVxvNNwePg==

Genel olarak alt yapı hızım:

nSlHTegjSwkJpXxoDLpN1pW_FM4ymfKCE3GFzJGzckNNOy-F7LN8F9CPtnBeXI91u4KYQSCc--KKq4hBJCq9gA==

En son ki hız testim:

3231521098882126-iPVFCpf7.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı