TurkNet tavsiye eder misiniz?

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
İyi geceler. Aktif olarak şu an Netspeed kullanıyorum. Normalde oldukça memnundum ancak sürekli olan kopmalardan ötürü her şeyim aksadığı için artık iyice bıkıp sağlayıcı değiştirmeye karar verdim. TurkNet'de Netspeed gibi durduk yere kopmalar yapar mı? Aşağıda sorgu sonucum var.

1639003355331.png

Sorguda her ne kadar 35 dense de bile modem arayüzünde hattım oldukça sağlam görünüyor. 55-56 Mbps'e çıkabiliyorum. SNR kararlılığını 0 dB yaptığımda 80 Mbps alabiliyorum. Dediğim gibi Netspeed'den bayağı memnundum. Fiyatına göre iyi hızlar veriyordu. Ancak günde 5-6 kere olan kopmalardan iyice bıkmaya başladım. Twitch'e yayın verirken 2 kere koptu. Görüntülü aramalarda ise 10'larca kez koptu durdu. Bir akşam da durduk yere koptu ve 3-4 saat internetsiz kaldım. Evdekiler için fark etmese de bile beni oldukça kanser etmiş durumda. Önerir misiniz? Böyle kopmalar yapar mı sizce?
Not: Tavsiyenizi istiyorum. Referans atmazsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şiddetle tavsiye ederim.
Peki Twitch'de yayın yapılabiliyor mu? NetSpeed'de 6 Mbps Upload'ım var. 720p 60 FPS ve 3300 bitrate veriyorum ve arada bir kare atlamaları falan da yapıyordu. Ama çok umursamıyordum.
TurkNet'te böyle bir problem yaşayacağını açıkçası sanmıyorum. 1 ay denersin, kopma yaşama durumunda iptal edersin. Taahhütsüz zaten.
Bir tanıdığım da kullanıyordu. Referansını alıp 1 ay daha bedava yapabilir ve rahatça deneyebilirim sanırım.

TurkNet'te böyle bir problem yaşayacağını açıkçası sanmıyorum. 1 ay denersin, kopma yaşama durumunda iptal edersin. Taahhütsüz zaten.

Ayrıca ilk ay beğenmezseniz ücretide iade ediyorlar. Bir de GigaFiber altyapıları var, evinize çekiyorlar 100 TL'ye 1000 Mbps internet veriliyor. Hani utanmasa masaj yapayım mı abi diyecek bir sağlayıcı. :D

Ayrıca ilk ay beğenmezseniz ücretide iade ediyorlar. Bir de GigaFiber altyapıları var, evinize çekiyorlar 100 TL'ye 1000 Mbps internet veriliyor. Hani utanmasa masaj yapayım mı abi diyecek bir sağlayıcı. :D
Ben Ordu'da yaşıyorum. Bizim için henüz Gigafiber altyapısı diye bir şey yok. Kaldı ki İstanbul, Bursa gibi yerlerde bile çok az yerde altyapısı bulunuyor. Bu yaz Tip-7 kabin kuruldu ve VDSL altyapımız oldu.
@EkmekArasiHDD, 4-5 Mbps uploadın olur dolayısıyla yayın yapabileceğini düşünüyorum.
TurkNet sitede bana 8 Mbps Upload vereceğini söylüyor. O zaman daha rahat açabilir miyim?

@MobilRadar, bizim burada GigaFiber altyapısı olsa düşünmeden geçeceğim ama yok :(

Ah GigaFiber, hayallerimi süslüyor. :D

Gelse de kullansak, 100 liraya 1 Gbps akıl almaz hız, 40 Mbps'e 140 TL veriyorum adalet midir bu. Herifler hem 40 TL eksik alıyor hem 960 Mbps fazla veriyor.

Bana bir şeyler oluyor, bayılacağım...

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı