TurkNet Uzaktaki Pop Noktasına Bağlanıyor

Portla ilgili bir sıkıntım yok ama bu işlerle uğraşmak istemiyorum. Zaten benim bir problemimin yok internetle fakat kardeşim Online oyun oynadığı için packet loss çok oluyor. O yüzden laf yapıyor. :)
Peki desteğe yazsam trafik düzenlemesi yaparlar mı?
Paylaştığınız Pingplotter görüntülerinde paket kaybı görünmüyor. Routing nedeniyle çok dolandığı ve çok uzaklardan bağlantı sağlandığı için oyun içi var gibi görünebilir. Packet loss olsa Pingplotter gösterirdi.

Yapmaları lazım. Routing öyle çok da abartılacak kadar karışık bir iş değildir. Yalnız bunu doğru insana anlatmak lazım ve dolayısıyla destek kaydı açarken doğru başlığı seçmek lazım.

Diğer malum sarı büyük forumda Türknetdestek kullanıcısına bu durumu aptala anlatır gibi tek tek yazıp ekran görüntüleri ile destekleyen bir özel mesaj atın. Bilgilerinizi de verin, müşteri numaranız, telefon numaranız gibi. Hatta diyin ki; destek kaydı açıyorum, anlamıyorlar, siz benim sorunumu doğru insana iletirseniz çözüm basit. Routing altı üstü.

Paylaştığınız Pingplotter görüntülerinde paket kaybı görünmüyor. Routing nedeniyle çok dolandığı ve çok uzaklardan bağlantı sağlandığı için oyun içi var gibi görünebilir. Packet loss olsa Pingplotter gösterirdi.

Yapmaları lazım. Routing öyle çok da abartılacak kadar karışık bir iş değildir. Yalnız bunu doğru insana anlatmak lazım ve dolayısıyla destek kaydı açarken doğru başlığı seçmek lazım.

Diğer malum sarı büyük forumda Türknetdestek kullanıcısına bu durumu aptala anlatır gibi tek tek yazıp ekran görüntüleri ile destekleyen bir özel mesaj atın. Bilgilerinizi de verin, müşteri numaranız, telefon numaranız gibi. Hatta diyin ki; destek kaydı açıyorum, anlamıyorlar, siz benim sorunumu doğru insana iletirseniz çözüm basit. Routing altı üstü.
Hocam saat 7.22'de yaptığım için packet loss yok fakat size 19'dan sonra atayım. Felaket

@Ulunay Hocam, Lol ve Cs Go sunucularına bağlanırken farklı hop noktaları kullanıyorum. Normalde aynı poptan bağlanmam gerekmez mi?
@Eryd

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2020-11-28 15.38.06.png
    Ekran Resmi 2020-11-28 15.38.06.png
    51,5 KB · Görüntüleme: 39
  • cs tracert.png
    cs tracert.png
    9 KB · Görüntüleme: 32
  • lol tracert.png
    lol tracert.png
    11,1 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Dün vienaya sonu 221 ve ve 22 ile biten rotayı izlerken şu an attığınız IP adresli rotayı kullanmaya başladı.
Destek kayıtlarına bakanlar internetin "i"sinden anlamayan insanlardan oluşuyor. Ya da işlerine gelmiyor. Sürekli robot gibi standart yanıt verip kayıtları kapatıyorlar.

Dün vienaya sonu 221 ve ve 22 ile biten rotayı izlerken şu an attığınız IP adresli rotayı kullanmaya başladı.
Destek kayıtlarına bakanlar internetin "i"sinden anlamayan insanlardan oluşuyor. Ya da işlerine gelmiyor. Sürekli robot gibi standart yanıt verip kayıtları kapatıyorlar.
Aynen hocam. Ben neden lol ile cs’ye farklı pop lardan bağlanıyorum. Saçma değil mi?

Bende normelde 2 pop vardı. Üçe çıkınca ping cortladı. Ama şu an kardeşim lol oynuyor. 35-45 arası seyrediyor.
Uyanıklık yapıyorlar. Genelde tracert sorgusu vie.valve.net üzerinden yapılıyordu. Bu IP adresinin rotasını şu anki IP adreslerine yönlendirmişler. Sorarsan iyileştirme yaptık diyecekler 😄
a

Sonu 250 ile biten IP sorunlu. Tracert sorgusu yaptığım da 100 ms ile başlıyor ve çok dengesiz. 100 ms iken birden 60 - 35 - 120 gibi anormal değerler alıyor.

Geri
Yukarı