TurkNet vadettiği hızı veremiyor

Emirhan0572

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam öncelikle ben 5 yıldır veya daha fazladır Türk Telekom kullanıcısıydım VDSL 16 Mbps paketini kullanıyordum bir arkadaş TurkNet'i önerdi TurkNet başta bana 82 Mbps vadetti. Fakat şu anda alabildiğim maksimum 35 Mbps. Bu sorun sizce neden? Santrala mesafem 75 metre tip 7 erişim kabini FTTC türünden bir tip 7 sizce sorun nedir? İç tesisat veya bu erişim kabininden gelen siyah kablodan olabilir mi? xDSL istatistiğimi aşağıya bırakıyorum yorumlarınız benim için çok önemli şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_27.png
    Screenshot_27.png
    25 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen: Moderatör:
Hat değerleriniz biraz kötü, muhtemelen altyapınızdan kaynaklanıyor ve zaten TurkNet size altyapınızın desteklediği en yüksek hızı veriyor şu an. Maalesef yapabileceğiniz bir şey yok gibi. Bina içi kablolama eskiyse bu da hat değerlerinizi düşürebilir ona da bir göz atın.

Hat değerleriniz biraz kötü, muhtemelen altyapınızdan kaynaklanıyor ve zaten TurkNet size altyapınızın desteklediği en yüksek hızı veriyor şu an. Maalesef yapabileceğiniz bir şey yok gibi. Bina içi kablolama eskiyse bu da hat değerlerinizi düşürebilir ona da bir göz atın.

Kablo biraz kötü ama en yakın zamanda değiştireceğim nexsans CAT6 %100 bakır bir kablo çekmeyi düşünüyorum ayrıca altyapım TurkNet harici sitelerde Netspeed de messela 82Mbps gösteriliyor CAT 6 kabloyu çektikten sonra 82 Mbps alacağımdan emin olmam için ne yapabilirim sizce? Teşekkürler.

Arkadaşlar konuyla alakalı diye yazıyorum da bana 100 Mbps verebileceğini söylüyor TürkNet eğer altyapım 120 gibi değerleri görebiliyorsa veriyor değil mi 100'le sınırlamıyor?
Herkese selam öncelikle ben 5 yıldır veya daha fazladır Türk Telekom kullanıcısıydım VDSL 16 Mbps paketini kullanıyordum bir arkadaş TurkNet'i önerdi TurkNet başta bana 82 Mbps vadetti. Fakat şu anda alabildiğim maksimum 35 Mbps. Bu sorun sizce neden? Santrala mesafem 75 metre tip 7 erişim kabini FTTC türünden bir tip 7 sizce sorun nedir? İç tesisat veya bu erişim kabininden gelen siyah kablodan olabilir mi? xDSL istatistiğimi aşağıya bırakıyorum yorumlarınız benim için çok önemli şimdiden teşekkürler.
Hocam size de bir sorum var Taahhüt işini nasıl yaptınız yani benim 17 Temmuz taahhüt bitişi geçmeyi düşünüyorum da bir hafta önce falan mı başvurmalıyım?

Arkadaşlar konuyla alakalı diye yazıyorum da bana 100 Mbps verebileceğini söylüyor TurkNet eğer altyapım 120 gibi değerleri görebiliyorsa veriyor değil mi 100'le sınırlamıyor?

Hayır ben TurkNet'le alakalı bir sorun olduğu demiyorum, ayrıca ben sadece sorunu öğrenmek istiyorum TurkNet bu konuda çok iyi bir şirket verir.

Kablo biraz kötü ama en yakın zamanda değiştireceğim nexsans CAT6 %100 bakır bir kablo çekmeyi düşünüyorum ayrıca altyapım TurkNet harici sitelerde Netspeed de messela 82Mbps gösteriliyor CAT 6 kabloyu çektikten sonra 82 Mbps alacağımdan emin olmam için ne yapabilirim sizce? Teşekkürler.
TurkNetten sorunun bina kablo tesisatından dolayı kaynaklandığını doğrulaması için ekip yollamasını isteyebilirsiniz. Ayrıca bundan önce mevcut santralden binanıza kadar olan kabloları da kontrol etmelerini isteyin.

Arkadaşlar konuyla alakalı diye yazıyorum da bana 100 Mbps verebileceğini söylüyor TurkNet eğer altyapım 120 gibi değerleri görebiliyorsa veriyor değil mi 100'le sınırlamıyor?

Hocam size de bir sorum var taahhüt işini nasıl yaptınız yani benim 17 Temmuz taahhüt bitişi geçmeyi düşünüyorum da bir hafta önce falan mı başvurmalıyım?

Son 1 ayda başvurdum bu arada taahhüt ücretini ödüyorlar 240 TL'ye kadar maksimum 1 hafta içinde geliyor öneririm TurkNet'i bu arada bu arada bir ay bedava kullanmak istiyorsanız size davet kodu verebilirim.

TurkNet'ten sorunun bina kablo tesisatından dolayı kaynaklandığını doğrulaması için ekip yollamasını isteyebilirsiniz. Ayrıca bundan önce mevcut santralden binanıza kadar olan kabloları da kontrol etmelerini isteyin.

TurkNet gelemiyor Türk Telekom geliyor onlarda Türk Telekom Büyükçekmece'den geliyorlar geldiler ama fazla takan yok sorunu çözemıyorlar 2-3 defa geldiler kablomu değiştireceğim iç tesisatımı yani kendim nasıl test edebilirim en doğru değerleri telefon kutusunda hangi kablo benim olduğu belli değil nasıl bulabilirim?
Ben destek kaydı Vs. için açmadım TurkNet çalışanları ilginiz için teşekkürler sadece soru sormak için yoksa çok ilgileniyorlar kendileri TurkNet çok soylu bir şirket teşekkürler bu arada TurkNet.

Merhaba, konu ile ilgili destek kaydı oluşturursanız uzmanlarımız inceleyip mutlaka iletişime geçecektir. Açık bir kaydınız varsa numarasını yazabilirsiniz. Kontrol etmek isterim.

Merhabalar, konuyla alakalı yakın zamanda oluşturulmuş bir destek kaydınız bulunuyor mu? Değerleriniz ortalamanın altında görünüyor. İç tesisat müdahalesi probleminizi çözebilir. Altyapınızın desteklediği maksimum hızları kullanabilmek adına Paket Değişikliği bağlantısı üzerinden işlem sağlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı