TurkNet vs NetSpeed

UgurKalan

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler.
TurkNet ve NetSpeed arasında kaldım. İkisinin sitesinden de hız testi yaptım. Ve fotoğrafları aşağıya ekledim. TurkNet 35 Mbps alabileceğimi söylüyor ama altyapımın VDSL olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden 35 Mbps alamam maksimum 16 Mbps alabilirim. NetSpeed 65 Mbps alabileceğimi söylüyor. Ama 65 Mbps gerçekten verir mi bilmiyorum? Benim internetim 10 Mbps download 1 Mbps upload yani bundan iyi bir internet her türlü işimi görür.

Dosya Ekleri

• TURKNET.png
    TURKNET.png
    113 KB · Görüntüleme: 101
  • NETSPEED.png
    NETSPEED.png
    32 KB · Görüntüleme: 99
  • SPEEDTEST.png
    SPEEDTEST.png
    10,6 KB · Görüntüleme: 97
Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapı sorgulamada VDSL alabileceğiniz gözüküyor. Sitede yazan rakamlar iç tesisat sağlıklı olduğu sürece %90 doğru oluyor.

TurkNet'in telefonla arayıp ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri yok. Sorunsuz kurulum aşamasını/geçiş aşmasını atlatırsanız gerisi kaymak gibi. Bir sorun çıkarsa saç baş yoldurabiliyor.

TurkNet alınacaksa bunun akılda tutulması önem arz ediyor.

Superonline taahhütüm bitince TürkNet'e geçmiştim. Her şey iyi güzel abone oldum bir hafta sonra ekip geldi kurulum yaptı ama tam bir ay boyunca bağlantımı aktif edemediler, ilk fatura ve kurulum ücretini ödedim ama hala bağlantı yoktu, mecburen aboneliği iptal etmiştim. Müşteri desteği 0 bu konuda emin ol.

İyi günler.
TurkNet ve NetSpeed arasında kaldım. İkisinin sitesinden de hız testi yaptım. Ve fotoğrafları aşağıya ekledim. TurkNet 35 Mbps alabileceğimi söylüyor ama altyapımın VDSL olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden 35 Mbps alamam maksimum 16 Mbps alabilirim. NetSpeed 65 Mbps alabileceğimi söylüyor. Ama 65 Mbps gerçekten verir mi bilmiyorum? Benim internetim 10 Mbps download 1 Mbps upload yani bundan iyi bir internet her türlü işimi görür.
Bu siteden de altyapı sorgulaması yapıp atabilir misiniz?

Kullanıcı sayısı daha az olduğu için NetSpeed. Sorunun olursa çözülmesi daha kısa sürer. Kullanan tanıdıklarım çok memnun.

TurkNet kullanıyorum. Fiber altyapısı olmayan bir yerde 100 mbsp hız alabiliyorum ve TurkNet tavsiye ediyorum ama tabii TurkNet'in de bazı kötü yanları var, mesela arayıp müşteri hizmetlerine derdini bir çırpıda anlatamıyorsun, mesaj bırakman gerekli ve mesaj bıraktıktan sonra sana geri dönüyorlar (%10 şansın varsa geri dönerler) onun haricinde ilk geçiş aşamasında eğer modemin tilgin ise aşırı sorun yaşarsın ama diğer modemlerin kurulumu daha kolay oluyor.

Geri
Yukarı