TurkNet Yapa-VAE Rezilliği

wolfgangmami

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Daha önce şu linkten bir soru sormuştum. TurkNet VAE ve yapa tercihi her ne kadar yapa sisteminde kalmak istemiş olsam da bir bakıma zorla VAE sistemine geçirildim ve istediğim upload hızını alamıyorum. Yapa'da iken bana verilen 10-15Mbit arası hız iken VAE sisteminde bu 6Mbit oldu. Nedenini araştırdığımda biz Türk Telekom'a bağlıyız. İstiyorsan +10 lira daha verip 6Mbit'e sabitleriz diye laf arasında söylediler (bu 6Mbit pandemi destekli yoksa 3Mbit miş). Ortak bir yol bulunmayınca en son telefon hakkımdan feragat ederek takas sundum. Fakat hala diretiyorlar. Şimdilik tüketici hakem heyetine başvuru yaptım. Fakat nasıl bir yol izlemeliyim acaba? Aktif Altyapı (YAPA) dönüşümlerimiz hızla devam ediyor - TurkNet - Blog şu linkte avantajlar diye yazmakta. Hatta VAE'i kötülemekte. Adamlar VAE ile fiber kadar hızlı internet geldi diye konuşmuyorlar mı bir de, deli oldum resmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
OİM'den YAPA'ya gecis talep edin. Durduk yere neden VAE'ye gecirmisler anlamadim, sacmalik resmen. Bazi bolgeler için YAPA zulum olabiliyor, santral mesafesinden dolayi ama sizinki oyle gozukmuyor 15 Mbps upload verdiklerine gore. Bende YAPA'dan VAE'ye 1 ayda gectim. 15 destek kaydi, DH TurkNet destek ve Twitter'dan gorusmelerimle birlikte. İstemeyen geciyor, isteyen gecemiyor. Cok sacma bir sistem.
Eger yine gecirmezlerse. İptal dilekcesini yollayin, arayacaklar sizi iptal sebebiniz nedir diye bu durumu anlatin. Sonra tipis tipis yapiyorlar. Hatta mail gecelek son bir sans diye oradan da yazin.

OİM'den YAPA'ya gecis talep edin. Durduk yere neden VAE'ye gecirmisler anlamadim, sacmalik resmen. Bazi bolgeler için YAPA zulum olabiliyor, santral mesafesinden dolayi ama sizinki oyle gozukmuyor 15 Mbps upload verdiklerine gore. Bende YAPA'dan VAE'ye 1 ayda gectim. 15 destek kaydi, DH TurkNet destek ve Twitter'dan gorusmelerimle birlikte. İstemeyen geciyor, isteyen gecemiyor. Cok sacma bir sistem.
Eger yine gecirmezlerse. İptal dilekcesini yollayin, arayacaklar sizi iptal sebebiniz nedir diye bu durumu anlatin. Sonra tipis tipis yapiyorlar. Hatta mail gecelek son bir sans diye oradan da yazin.
Şöyle oldu bizim evin çevresine beyaz dolaplar dan koymuşlar. Nedir diye sorduğumda. Bu iski borularını kullanan kapıya kadar "fiber" getiren (kapıdan sonrası bakır tabi) bir sistem. Fakat bu sistem yapa altyapısı ile uyumlu değilmiş. Ve hattım sallıyorum yapadan gelir ise 10 sokak ediyor fakat dolap 2 sokak diye zora bırakarak geçiriyorlar. Zaten geçirmesem interneti alamıyorum. İptal etsem şimdi şansıma sorgusuz kabul ederler elimdekinden de olurum diye korkuyorum. Belki sosyal medyadan biraz yola gelirler diye düşünüyorum.

Aslında bu dolap ile daha yüksek hızlara çıkabilirsiniz ama sizin isteğiniz upload tabii umarım geçersiniz.
Daha iyi gibi durabilir. Fakat yapa da olsa vae de olsa 35mbit in üstü için para ödemem lazım. Belirttiğiniz gibi upload hakkımı almak istiyorum. Sonuçta at ile deve değil. Nasıl ki yapa da aldığım hizmetin aynısını vae den almak istiyorum. Ki bana söylenilen fiyat farksız değişim olması.

Geri
Yukarı