Çözüldü TurkNet yeni VDSL abonelik sonrası düşük indirme hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Elmitroth

Kilopat
Daha fazla  
TurkNet'e abonelik başvurusu yaptım ve 3 gün içerisinde çoğu şey halloldu fakat şöyle bir sorunum var. VDSL destekliyor diye geçmiştim, modemde DSL Modülasyon Türü'nde de VDSL2 yazıyor fakat hız testlerinde ortalama 4.5-5 Mbps hız alıyorum. Modemim TD-W9970. Aşağıya fotoğraf bıraktım. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
Not: TurkNet'e destek bildiriminde bulundum fakat saatlerdir bir cevap alamadım.

1635443709443.png

1635443917317.png

Çözüm
Sorun düzeldi arkadaşlar. En azından öyle gözüküyor. Türk Telekom geldi, Türk Net aşağıdan yanlış bağlantı yapmış. Çalışması bile mucize dedi. Bağlantıyı düzeltti 50 Mbps pakette aşağı yukarı bu kadar hız alıyorum (kablosuz ve arkada canlı ders ve bir sürü sekme açıktı).
1635765604939.png

1635765181393.png
TurkNet destek kısmından hız sorunu için destek kaydı açmanızı öneririm. Kendi başınıza evden bina kutusuna kadar giden kablo kısmında sorun var ise onu çözmeniz kalıyor.

Hocam altyapınız maksimum 5’e 3 veriyor şuan. Daha önce daha yüksek hız kullandınız mı? Modemi kapatın 5 dakika bekledikten sonra tekrar açın. Rakamlar değişirse bir daha ss atın.

Hocam altyapınız maksimum 5’e 3 veriyor şuan. Daha önce daha yüksek hız kullandınız mı? Modemi kapatın 5 dakika bekledikten sonra tekrar açın. Rakamlar değişirse bir daha ss atın.
İnterneti bağlattığım eve yeni taşındığım için daha önceki internet hızı hakkında bilgim yok fakat internet olduğunu biliyorum.
Ayrıca dediğinizi yapmak için modemi kapatıp 5 dakika bekledim ama açtıktan sonra hâlâ DSL ışığı yanmadı. Şu an mobil veriden yazıyorum.
İnterneti bağlattığım eve yeni taşındığım için daha önceki internet hızı hakkında bilgim yok fakat internet olduğunu biliyorum.
Ayrıca dediğinizi yapmak için modemi kapatıp 5 dakika bekledim ama açtıktan sonra hâlâ DSL ışığı yanmadı. Şu an mobil veriden yazıyorum.
Düzenleme: DSL geldi fakat maksimum veri oranı (kbps) yine değişmedi
1635451691414.png

Son düzenleme:
Hocam maksimum 5 Mbps alabiliyorsunuz indirme. Vdsl verebildiklerine göre bu olmamalı. Türk net ile görüşme sağlayın teknik ekip yollasınlar altyapınızı kontrol etmeleri için. O da olmaz ise bir elektrikçi çağırarak bina içi hattınızı kontrol ettirin. Ek vs varsa onun yerine temiz bir hat çeksin.

Kablonuzda ek var mı? Var ise ek performansı düşürüyor.

Modeme giren DSL kablosu bu şekilde.

WhatsApp Image 2021-10-29 at 10.52.14 (1).jpeg

Hocam maksimum 5 Mbps alabiliyorsunuz indirme. Vdsl verebildiklerine göre bu olmamalı. Türk net ile görüşme sağlayın teknik ekip yollasınlar altyapınızı kontrol etmeleri için. O da olmaz ise bir elektrikçi çağırarak bina içi hattınızı kontrol ettirin. Ek vs varsa onun yerine temiz bir hat çeksin.
Türk net'ten cevap bekliyorum. Dolayısıyla Türk Telekom ekiplerinden...

Geri
Yukarı