TurkNet yerine ISS önerisi

Kapasite problemi mevcut bende cok sorun yaşadım. Akşam hız düşmesi, akşam yüksek ping, loss+gecikmeli site girmesi vb. ve %100 TT routing alternatif bir peeringi uplinki veya IX üyeliği bulunmuyor. Yani kısacası network olarak da tadmin etmedi beni. Umarım network altyapısı büyütür. Genelde bu firmadaki sorunlar bolgesel pop noktalarında oluyor. Datacenterı olan firmalara geçin Vodafone TurkNet FixNet Türk Telekom Superonline gibi.

250TL cok zaten hocam FixNet ucuz şu anda ekonomik.

En cok şikayeti Şikayetvar da baktığımda TurkNet Türk Telekom filen görüyorum ve en hızlı cevap veren operator Millenicom Netspeed FixNet gördüm. En az şikayet FixNet'e gördüm.
Hocam, Fixnet dediğiniz ISS'i kullanan hiç duymadım neredeyse, örneğin TT'un 30 kullanıcısı var ise bu sağlayıcının, 2 kullanıcısı vardır. O yüzden zaten şikayetvar üzerinde şikayetin az olması normal. Ayrıca konuyu açan hocamız Turknet'ten memnunmuş sanırım zaten. Onun için devam etmesinin güzel olabileceğini söyledim.

Hocam Netspeed'e geçeli 1 ay oluyor. Aboneliğimi iptal ettirme imkanım var mı? Sitelere geç girme sorunu benden kaynaklı veya sitelerden dolayı sanıyordum. Çok kinlendim şu anda 40TL fazla verip Türk Telekom kullanırım daha iyi bunlar insanı enayi yerine koyuyorlar.

Sitelere geç girme sebebi CDN kaynaklı. Sıfır abonelikte sanırım bekleme süresi yok ama geçiş yaptıysan hocam maalesef 3 ay BTK gereği beklemen lazım.

Hocam, FixNet dediğiniz ISS'i kullanan hiç duymadım neredeyse, örneğin TT'un 30 kullanıcısı var ise bu sağlayıcının, 2 kullanıcısı vardır. O yüzden zaten Şikayetvar üzerinde şikayetin az olması normal. Ayrıca konuyu açan hocamız TurkNet'ten memnunmuş sanırım zaten. Onun için devam etmesinin güzel olabileceğini söyledim.

2009 yıldır olan bir firma FixNet hakkında kısmına göre. Bu zamana kadar cok şikayet görmedim forumda veya Şikayetvar da. Ve turkneten menmunmuş olabilir fakat 250TL yabi 250TL az değil ki? En azından alternatif bir FixNet tbtnet gibi operatorler deneyebilir görebilir. FixNet pingleride bence iyi.

Hocam Netspeed'e geçeli 1 ay oluyor. Aboneliğimi iptal ettirme imkanım var mı? Sitelere geç girme sorunu benden kaynaklı veya sitelerden dolayı sanıyordum. Çok kinlendim şu anda 40TL fazla verip Türk Telekom kullanırım daha iyi bunlar insanı enayi yerine koyuyorlar.

1. seçenek iptal edip port varsa örnek FixNet tbtnet gibi operatorlere geçmek yeni abonelik ile. Ama kurulum ücreti filen alınır.
2. 2 ay daha bekleyeceksin 3 ay süreç dolunca anca X firmaya geçebilirsin.

Sitelere geç girme sebebi CDN kaynaklı. Sıfır abonelikte sanırım bekleme süresi yok ama geçiş yaptıysan hocam maalesef 3 ay BTK gereği beklemen lazım.
3 ay çekeceğim bu çileyi. Ben ankastremden ev içindeki modeme kadar cat7 kablo çektim ve bildirdim. Altyapımı sorgulamada max 55 alabiliceğim gözüküyor ama modem panelinde gelebilecek max down hızı 47 gözüküyor, buraya kadar sorun yok olur öyle kayıplar.
Hızımı 50'ye sabitlettim ve kullanmaya başladım çok güzel 43 45 mbps hızlar alıyorum dünyalar benim (bu anlattıklarım 2 hafta öncesine ait). Ama şu son birkaç gün içinde hızım sabit bir şekilde 30mbpse sabitleniyor ve aradığımda ise "alabiliceğiniz max hızın üstünde bir sınırlama bulunduğu için hız düşüşü yaşıyorsunuz, 35mbps pakete geçmelisiniz" diyor. Ya diyorum böyle bir şey yoktu yeni başladı felan aynı şeyleri tekrarlıyor. Çok sinirlendim şimdi bir daha arayacağım, insan bu kadar enayi yerine konulmaz.
Not: Site paneline baktım da geçen ayki kullanımlarımı komple silmişler.

3 ay çekeceğim bu çileyi. Ben ankastremden ev içindeki modeme kadar CAT7 kablo çektim ve bildirdim. Altyapımı sorgulamada Max 55 alabileceğim gözüküyor ama modem panelinde gelebilecek Max down hızı 47 gözüküyor, buraya kadar sorun yok olur öyle kayıplar.
Hızımı 50'ye sabitlettim ve kullanmaya başladım çok güzel 43 45 Mbps hızlar alıyorum dünyalar benim (bu anlattıklarım 2 hafta öncesine ait). Ama şu son birkaç gün içinde hızım sabit bir şekilde 30Mbps'e sabitleniyor ve aradığımda ise "alabiliceğiniz Max hızın üstünde bir sınırlama bulunduğu için hız düşüşü yaşıyorsunuz, 35Mbps pakete geçmelisiniz" diyor. Ya diyorum böyle bir şey yoktu yeni başladı falan aynı şeyleri tekrarlıyor. Çok sinirlendim şimdi bir daha arayacağım, insan bu kadar enayi yerine konulmaz.
Not: Site paneline baktım da geçen ayki kullanımlarımı komple silmişler.

Valla bilmiyorum artık hocam umarım düzelir. :(

2009 yıldır olan bir firma FixNet hakkında kısmına göre. Bu zamana kadar cok şikayet görmedim forumda veya Şikayetvar da. Ve turkneten menmunmuş olabilir fakat 250TL yabi 250TL az değil ki? En azından alternatif bir FixNet tbtnet gibi operatorler deneyebilir görebilir. FixNet pingleride bence iyi.
Hocam, attığınız incelemeyi yapan arkadaşımızın santrale uzaklığını vesaire bilmeden yorum yapamayız. Forumda dahi bir aratma yaptım çoğu konuda insanlar bilmediklerini belirtmiş. Bu arada şikayetvar üzerinden baktığımda 44 şikayet, 4 çözüm, 1.9 yıldız almış. Bana biraz düşük geldi. Turknet de aynı oranlarda. Netspeed'in puanı çok güzel.

Hocam, attığınız incelemeyi yapan arkadaşımızın santrale uzaklığını vesaire bilmeden yorum yapamayız. Forumda dahi bir aratma yaptım çoğu konuda insanlar bilmediklerini belirtmiş. Bu arada Şikayetvar üzerinden baktığımda 44 şikayet, 4 çözüm, 1.9 yıldız almış. Bana biraz düşük geldi. TurkNet de aynı oranlarda. Netspeed'in puanı çok güzel.

Şikayetvar'da paylaşılan paylaşımlara bakıldığında şikayet eden kişi çözüldü olarak işaretleme yapmayı unutursa farkında iseniz çözülmedi olarak halla durur. Çözüldü olarak işaret atsa şikayet edenler o şu an artar hocam. Ben 100+ firma biliyorum ülkemizdeki coğu insan araştırmayıp sadece internet firması yazıp standart firmalara baktığından ülkemizde o kadar internet firması varki bu firmalarada destek vermek gereklidir. Deneyip sende görebilirsin. Deneyimlemeden ön yargı bence yapılmamalı. Ben TurkNet Netspeed de denedim senelerdirde Millenicom ve Türk Telekom kullanıyorum yani ben bile deneyimliyorum. İnşallah FixNet, tbtnet de denemeyi düşünüyorum.

Şikayetvar'da paylaşılan paylaşımlara bakıldığında şikayet eden kişi çözüldü olarak işaretleme yapmayı unutursa farkında iseniz çözülmedi olarak halla durur. Çözüldü olarak işaret atsa şikayet edenler o şu an artar hocam. Ben 100+ firma biliyorum ülkemizdeki coğu insan araştırmayıp sadece internet firması yazıp standart firmalara baktığından ülkemizde o kadar internet firması varki bu firmalarada destek vermek gereklidir. Deneyip sende görebilirsin. Deneyimlemeden ön yargı bence yapılmamalı. Ben TurkNet Netspeed de denedim senelerdirde Millenicom ve Türk Telekom kullanıyorum yani ben bile deneyimliyorum. İnşallah FixNet, tbtnet de denemeyi düşünüyorum.
Hocam, şahsen ben kendimi denek olarak kullanmak istemem. Zaten olay burada çözüldü olarak işaretlenmesi değil. 44 şikayet var sadece. 44 şikayet ile 14 bin şikayeti karşılaştırmak baştan saçma. Dediğim gibi abonesi çok az olan bir firma.

Hocam, şahsen ben kendimi denek olarak kullanmak istemem. Zaten olay burada çözüldü olarak işaretlenmesi değil. 44 şikayet var sadece. 44 şikayet ile 14 bin şikayeti karşılaştırmak baştan saçma. Dediğim gibi abonesi çok az olan bir firma.

Belkide sorun yaşayan azdır. Abone sayısını vb kimse bilmez bence firma yetkileri hariç veya çalışan diyeyim artık. Neyse konu dışına çıkıldı.

Belkide sorun yaşayan azdır. Abone sayısını vb kimse bilmez bence firma yetkileri hariç veya çalışan diyeyim artık. Neyse konu dışına çıkıldı.
Konu dışında çıkıldığını düşünmüyorum, çünkü arkadaş ISS önerisi istemiş siz bir öneri yaptınız bende onun üstüne yorum yapıyorum. Belki dostumuzun kararında etkili olur konuştuklarımız. Fakat sorun yaşayan sayısı azdır diyerek 44 kişiyi abone sayısından bağımsız tutmanız bana garip geldi. Ülker gibi sadece gıda satan bir firmanın dahi 3.143 adet şikayeti var (son 1 yılda). Onun için şikayetlerin direkt olarak abone sayısıyla bağlantılı olduğunu düşünüyorum.

Konu dışında çıkıldığını düşünmüyorum, çünkü arkadaş ISS önerisi istemiş siz bir öneri yaptınız bende onun üstüne yorum yapıyorum. Belki dostumuzun kararında etkili olur konuştuklarımız. Fakat sorun yaşayan sayısı azdır diyerek 44 kişiyi abone sayısından bağımsız tutmanız bana garip geldi. Ülker gibi sadece gıda satan bir firmanın dahi 3.143 adet şikayeti var (son 1 yılda). Onun için şikayetlerin direkt olarak abone sayısıyla bağlantılı olduğunu düşünüyorum.

Örnek, 1 firma kurdun. Bu firmada 100 abone mevcut. Verdiğin hizmet altyapısı network altyapın hiçbir problem yok. Abonenin altyapısında sorun olmayacak şekilde hız limiti ile hizmet sunuyorsun. Ticket atıldığında hemen dönüş alıyorsun? Hiç sorun yok ve bunu 100'den 70ine uyguluyor ve bunu 1yıl boyunca? Tier4 %99.99 uptime değerlerinde. Sence abone neden şikayetvara yazabilir ki? Menmuniyetli hizmet sağlanırsa zaten sorun yaşayan oranı az olur. Genel sorun olsa 1 yılda zaten o şikayet oranı iyice artar binlerce kişi paylaşım yapardı Şikayetvar harici forumlar dahil olurdu. Genel firmalar için bahsettim.

Geri
Yukarı