TurkNet'den Millenicom'a geçiş sürecim

fakedesinger

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Fake Japanese
Merhaba dostlar, 3 yıldır kullandığım TurkNet macerasının sonuna geldim. İnternet hizmetinden memnun olsam da fiyat politikası yüzünden değiştirme kararı aldım. Millenicom'a geçiş sürecim oldukça kolaydı. TurkNet sayfası üzerinden abone numaranızı veriyorsunuz ve geçiş işlemlerini kendi hallediyor. Yarım saat bile sürmeden kullanıcı adım ve şifrem elime ulaştı ve bağlandım. Geriye istedikleri belgeleri 1 hafta içinde kargolamak kalıyor. Şimdilik kopma ve indirme konusunda bir problem yaşamadım.

wafefrom.png

fast.png

speedtest.png

Yaklaşık 2 yıl önce bu geçişin tersini yapmaya çalıştım. Yani M*illenicom > Türknet şeklinde geçiş olacaktı. M*illenicom şerefsizlik yapıp hat numarasını bana vermemişti. Online işlemlerde yazmadığı gibi sorunca da yanlış numara verdiler. Süreci baltaladılar ve geçiş yapamadım. E-devlet üzerinden fesih dilekçesi vererek kapattırmak ve Türknet'e kurulum ücreti vermek zorunda kaldım. Böyle namussuz bir şirket görmedim. Tüm arıza şikayet taleplerimi on saniyede bot ile sorun yok cevabı vererek kapattılar. Abonelik başlangıcı ve fesih işlemi dışında insan muhatap yoktu.

Umarım sizin de başınıza aynı şey gelmez. Yani ileride bu şirketten ayrılmak istediğinizde sorun çıkartma ihtimalleri var.

Bu arada modem marka model yazarmısınız.
Eski bir modem, bütçem olmadığı için tercih ettim. Mükemmel bir modem değil ama iş görüyor.

Umarım sizin de başınıza aynı şey gelmez. Yani ileride bu şirketten ayrılmak istediğinizde sorun çıkartma ihtimalleri var.
Hocam aslında GıbırNet'e geçecektim ama son olaylar yüzünden vazgeçtim. Netspeed ve comnet'e para vermek istemedim yani zorunda kaldım diyebilirim. Yaşadığınız olaylar için üzgünüm umarım başıma gelmez :(.
Bi kaç ay içerisinde Millenicom da fiyat artışına giderse Turk.net'e geçer misiniz geri?
Başka bir ISS denerim.

Hocam aslında GıbırNet'e geçecektim ama son olaylar yüzünden vazgeçtim. Netspeed ve comnet'e para vermek istemedim yani zorunda kaldım diyebilirim. Yaşadığınız olaylar için üzgünüm umarım başıma gelmez :(.

Ben de yukarıdaki bahsettiğim 2 yıl önceki maceradan sonra Türknet'i geçen aya kadar kullandım. Bir yıl içinde çifte zam yapıldığı ve toplamda %70 oranıyla senenin en yüksek zam yapan şirketi olduğu için Tüknet'ten ayrılmaya karar verdim. Comnet'e geçişi denedim ama başvuru sırasında sitesi hata verdi. Sonra ne yaptıysam başvuruyu tamamlayamadım. O sebepten ötürü şansını kaybetti. Gıbırnet'e geçtim. Bir ay içinde İki kere kısa süreli kesinti ve bir kez de yüksek ping ile paket kaybı sorunu yaşadım. Sözde çağrı merkezi var ama cevap vermiyorlar. Yazı ile de en az 20-25 dk sonra cevap alınabildi. Onun dışında şimdilik sorun yok.

Diyeceğim şu ki bu küçük şirketlerin ne halt edeceği belli olmuyor. Comnet de sert konuşan müşterinin hemen sözleşmesini feshedip internetlerini kesiyormuş. Öte yandan benim memnun olduğum Türknet ile sorun yaşayıp Millenicom'da mutlu olan da var. Kaliteleri bölgesel olarak değişiyor sanırım. Evliya çelebi gibi böyle böyle tüm İSS'leri geziyor millet.

Umarım Türknet tek fiyat politikası ile artık memleketin çoğunu keriz yerine koymaktan vazgeçer. Çünkü Türk Telekom dahil en iyi hizmeti bunlardan aldım. Sektörde de rekabeti artıracak en iyi aktör konumunda.

Umarım Türknet tek fiyat politikası ile artık memleketin çoğunu keriz yerine koymaktan vazgeçer. Çünkü Türk Telekom dahil en iyi hizmeti bunlardan aldım. Sektörde de rekabeti artıracak en iyi aktör konumunda.
Evet hocam benim de yakındığım durum bu. Niye 16 Mbps alan adam da 100 Mbps alan adam da 180 TL ödüyor :D. Eskiden ne güzel 80 tl ye 35 Mbps satıyorladı. İsteyen müşteri 10 tl fazla verip üst pakete geçebiliyordu... Umarım buraya Gigafiber falan gelir de geri geçerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı