TurkNet'den Millenicom'a geçtikten sonra packet loss değeri düşer mi?

kurome

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 7735HS/ 24GB DDR5 4800 MHZ RAM/ RTX 4060 (Laptop) 8GB/ 1TB+512GB M.2 SSD/ WİN11 HOME/
Meslek
Öğrenci
Dün CS:GO oynarken %42'lere varan bir packet loss yaşadım. Ping'im 65-70 aralarında ama packet loss değerim çok fazlaydı. Ve Speedtest'in mobil uygulamasında streaming testi yaparken 4K yayın verebilirim diye gösteriyor ama Discord'da oyun oynarken 720p 60FPS yayın açamıyorum, hemen donuyor veya yayın piksel piksel oluyor. İnternette baktığıma göre de tam bir çözümü yok sanırım. O yüzden operatör değiştirmeyi düşünüyorum, ama değiştirsem de bir şey değişir mi?
Capture d’écran (107).png
Capture d’écran (108).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapının adsl ise Telekom alt yapısını kullanıyor iki firmada. Telekomda fiber var ise telekoma geçin.
Altyapı, saha dolabına kadar fiber, bina sorgulayınca VDSL olarak gözüküyor. Şu an 75 mbit internetim var, zaten o yüzden diyorum upload durumu anormal diye. Rahatlıkla 720p yayın açamıyorum.

Tam olarak anlamadım ama kablosuz mu kullanıyorsunuz? Belki kablolu kullansanız sorun çözülür.
Evet ama Türk Telekom Adsl'de bile bu kadar packet loss yoktu, onu da kablosuz kullanıyordum.

Türkiye içinde en iyi tracert değeri veren sağlayıcı Millenicom'dur. İstanbul'da değilsen Comnet'i önermem.

Türkiye içinde en iyi tracert değeri veren sağlayıcı Millenicom'dur. İstanbul'da değilsen Comnet'i önermem.
Siz Millenicom kullanıyor musunuz?
Memnun musunuz?

Geri
Yukarı