TurkNet'e geçince alınabilecek hız nasıl öğrenilir?

Catflowers

Decapat
Merhaba, şu an da 3 yıldır Türk Telekom kullanmaktayım. 1 ay sonra taahhüdüm tamamen bitmiş olacak. Ben şimdiden TurkNet'e geçmek için hazırlıklarımı başladım. Fakat aklımda bir soru var. Modemimin xDSL istatistiklerin de bildiğim kadarıyla alabileceğim maximum değeri görebiliyorum.

1656107104305.png

Yukarıdaki resim de gördüğünüz gibi ulaşabileceğim hızı bana gösteriyor. Fakat TurkNet'in kendi altyapı sorgulama sitesin de bu hız tamamen farklı. Bana site de 67 Mbps alabileceğimi söylüyor. Ben TurkNet'e geçeceğim zaman ki hızım ne olacak? Bilen varsa söylerse çok mutlu olurum iyi günler.
TurkNet SS;

1656107247275.png

Bana verilen 24.640 Mbps'den şu an 22.90 Mbps alıyorum, eğer TurkNet'e geçersem tahmini ne kadar hız verilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orada 80 Mbps yazıyor ama 80 Mbps alamazsız, almanız için SNR marjinin 7'nin altına düşmesi lazım, 7'nin altına düştüğü zaman sağlıklı bağlantı sağlanamaz o yüzden TurkNet'in sitesinde 67 Mbps yazıyor.

Bazı modemlerden SNR marjin ayarlanabiliyor, bende ASUS modem var SNR marjini 1'e düşürüyorum hızım artıyor ama bağlantıda sorunlar çıkıyor.

Sitedeki tahmini sonuçtur. Asıl hızınızı bu şekilde modemden görebilirsiniz. Önemli olan kısım fiziksel bağlantınızdır. Görünen o ki rahatça 72 Mbps alabilirsiniz. Daha üst hızlar için SNR marjınızdan fedakarlık yapmanız gerekir ama dikkat edin. Hattınız sağlam değilse 6 ve aşağısından sonra hattınız stabilliğini kaybedecektir.

Sitedeki tahmini sonuçtur. Asıl hızınızı bu şekilde modemden görebilirsiniz. Önemli olan kısım fiziksel bağlantınızdır. Görünen o ki rahatça 72 Mbps alabilirsiniz. Daha üst hızlar için SNR marjınızdan fedakarlık yapmanız gerekir ama dikkat edin. Hattınız sağlam değilse 6 ve aşağısından sonra hattınız stabilliğini kaybedecektir.
snr margini nasıl düşürebilirim

Geri
Yukarı