TurkNet'e geçip 83 Mbps kullanabilir miyim?

Lear Mert

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba, oturduğum binanın tam karşısına yaklaşık 6 - 7 ay önce 2 adet saha dolabı koydular ve altyapı testi yaptığımda 83 Mbps VDSL2 çıkıyor. Şu an 16 Mbps ADSL kullanıyorum, taahhüt biter bitmez TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum fakat aklımı karıştıran şey ben taahhüt biter bitmez çat diye VDSL2 modem alıp TurkNet'e geçip 83 Mbps kullanabilir miyim yoksa kablo falan mı değiştirilmesi gerekiyor?

Merhaba, oturduğum binanın tam karşısına yaklaşık 6 - 7 ay önce 2 adet saha dolabı koydular ve altyapı testi yaptığımda 83 Mbps VDSL2 çıkıyor. Şu an 16 Mbps ADSL kullanıyorum, taahhüt biter bitmez TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum fakat aklımı karıştıran şey ben taahhüt biter bitmez çat diye VDSL2 modem alıp TurkNet'e geçip 83 Mbps kullanabilir miyim yoksa kablo falan mı değiştirilmesi gerekiyor?

Kendi altyapıları varsa 100 Mbps bile kullanabilirsiniz. Onların altyapısı yoksa 75'lik bir paket alırsınız. TT altyapısı üzerinden benim önerim comnet ve NetSpeed. Diğer altyapılar da mevcutsa onlara da bakılabilir tabii. Ama dediğim gibi TurkNet'in çok bir esprisi yok TT altyapısında.

Hiçbir şey değiştirmenize gerek yok. Direk geçiş yapılıyor. 1 ay ücretsiz için davet kodunuz yoksa verebilirim.

Modem VDSL Desteklemiyor, Modemi zaten değiştireceğim de binadan daire ye gelen kabloların değişmesi gerekiyor mu onu bilmiyorum

VDSL destekli bir modem alacaksın TurkNet Online işlemlerden VDSL pakete geçmek istediğini bildireceksin eğer boş VDSL portu varsa saha dolabından senin portunu değiştirip VDSL'e geçirecekler. Bina girişindeki ankastre dolabındaki kablolarda değişikliğe gerek yok eğer internet hattının SNR margin değeri iyiyse.

Yeni konular

Geri
Yukarı