TurkNet'e geçiş süreci

Martini Henry

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Balıkesir
Merhabalar, günler öncesinde yine TurkNet ile alakalı bir konu açmıştım ve bugün itibariyle geçiş işlemlerim resmen başlamış bulunuyor. 35 MBps "download" tarifesi olan paketi seçtim. Ayrıca müşteri hizmeti olarak da her attığım mesaja en geç 24 saat içerisinde cevap veriliyor ve aslında sorduğum sorudan yola çıkarak aklımda oluşabilecek başka şeylere de cevap verdiler. Gayet memnunum şu anlık müşteri hizmetleri açısından. Bir de kullandığım modemin modelini araştırdım ve VDSL 2 destekli olduğunu gördüm, siz de bu hususta dikkatli olun. Ayrıca Türk Telekom ile hiç uğraşmadım, onlar sizin adınıza geçiş işlemlerini yapıyor. Son olarak da geçiş işlemlerinde sizden "hizmet numarası" istiyorlar. Bunu faturaları inceleyerek bulabilirsiniz. (Eğer ki evde internetiniz varsa)

(5 Haziran) Bu tarihte başvuru işlemlerimi yaptım ve arkadaşımın bana verdiği kod ile birlikte sanırım bir faturayı onlar üstlenecek.

(7 Haziran) Bugün kimlik fotoğrafını önlü ve arkalı şekilde çekip "Online İşlemler" menüsünden karşı tarafa yolladım.

(7 Haziran) Normalde eskiden belgeleri çıktı alıp, onlara kargo ile yolluyormuşuz fakat artık o sistem değişti. Bir araç ile onların ekibinden birisi geldi ve bana bahsettikleri belgeleri imzalamamı istedi ve ben de daha öncesinde incelediğimden dolayı direkt bastım imzayı. Şu anda belgelerin onların tarafına ulaşmasını bekliyorum. Onlar da onay verdikten sonra tekrar gereken şeyleri yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı