TurkNet'e geçmediğim halde geçtiğim söylendi

Kemânkeş-

Megapat
Makaleler
5
Yer
𐰇𐱅𐰇𐰚𐰀𐰤𐱅𐰇𐰼𐰚𐰃𐰾𐱃𐰀𐰣
Biz Türk Telekom kullanıcısıyız ve TurkNet'e başvurduk. TurkNet belgeleri alacağını söylemişti perşembe günü, gelmediler. Dün babamı arayıp TurkNet'e geçtiğimizi ve onu kullandığımızı söylemişler. Babam biz daha geçmedik belgeleri bile almadılar tarzı konuştuğunda da ısrarla geçtiğimizi ve memnun olup olmadığımızı sormuşlar. Ben henüz geçmediğimizi teyit ettim, hala daha Türk Telekom kullanıyoruz. Zaten TurkNet daha belgeleri almadı. Ancak bizim Türk Telekom'un 1 hafta önce taahhüdü bitti lakin kullanmaya devam ediyoruz internetimizi. Velhasıl kelam biz şu an ne kullanıyoruz? İyice kafam karıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İş garip olmuş. Teknisyen çağırın isterseniz altyapınıza baksınlar. TT iptal etmiş TNET bağlamış olabilir. Yani benim teorim bu yönde :D.

Sözleşmeyi imzalamadıysanız hala Türk Telekom.

Speedtest'e girince sol altta hangi ISP ismi yazıyorsa odur.

Hocam Türk Telekom hala fatura kesiyor mu? Yoksa TürkNet mi kesiyor?
Yani onu bilmiyorum daha fatura günü gelmedi ancak hızlara bakılırsa hala Türk Telekom ADSL kullanıyorum. Ayrıca eve ekip gelecekti.
Speedtest'e girince sol altta hangi ISP ismi yazıyorsa odur.
Bakayım hemen.

Ayrıca zaten internetin adı bile hala TurkTelekom'lu birşeyler. Geçiş işleminden sonra bunlar değişmiyor mu zaten?
@Disty düzenleme: Türk Telekom yazıyor.

Biz Türk Telekom kullanıcısıyız ve TurkNet'e başvurduk. TurkNet belgeleri alacağını söylemişti perşembe günü, gelmediler. Dün babamı arayıp TurkNet'e geçtiğimizi ve onu kullandığımızı söylemişler. Babam biz daha geçmedik belgeleri bile almadılar tarzı konuştuğunda da ısrarla geçtiğimizi ve memnun olup olmadığımızı sormuşlar. Ben henüz geçmediğimizi teyit ettim, hala daha Türk Telekom kullanıyoruz. Zaten TurkNet daha belgeleri almadı. Ancak bizim Türk Telekom'un 1 hafta önce taahhüdü bitti lakin kullanmaya devam ediyoruz internetimizi. Velhasıl kelam biz şu an ne kullanıyoruz? İyice kafam karıştı.

Sürpriz fatura kullanıyorsunuz. Bizim taahhüt 45 TL ADSL idi 140TL gibi bir şey gelmişti. Sonra sinir olup TurkNet başvurusu yaptım. Hemen kapatırın. TTNET'in ne yapacağı belli olmaz.

Arkadaşın da dediği gibi sürpriz fatura durumundasın. Ben de aynı sorunu yaşamıştım.
Paketinin taahhütsüz fiyatını bul ve bulduğun tutarı 30'a böl. Çıkan sonucu kaç gün taahhütsüz isen onunla çarp. Bana yaklaşık her gün 12 tl yazıyorlardı. Ayrıca Turknet modemine uzaktan müdahale yapamıyor. Hala TT kullanıcısısın.

Turkiye.gov.tr üzerinden sorgulayabilirsiniz. TurkNet, siz sözleşmeyi imzalayıp göndermeden abonelik işlemlerine başlayıp port tahsis ediyor. 2 kere TurkNet'e geçme girişiminde bulunduğum da böyle olmuştu.

Sürpriz fatura kullanıyorsunuz. Bizim taahhüt 45 TL ADSL idi 140TL gibi bir şey gelmişti. Sonra sinir olup TurkNet başvurusu yaptım. Hemen kapatırın. TTNET'in ne yapacağı belli olmaz.
Evet aynen öyle oldu. 90 TL'lik faturam 268 TL geldi. Neyse ki bugün gelip aldı TürkNet belgeleri. Bu aylık da böyle oldu.

Geri
Yukarı