TurkNet'e geçmeli miyim?

Guaporino55

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben şu an Vodafone Net 24 kullanıyorum Başakşehir 1.Etapta oturuyorum sitede TurkNet altyapı sorgulamamda 100 MB çıkıyor altyapım iyi. Taahhütümün bitmesine 3 gün kaldı sizce TurkNet'e geçmeli miyim bir sıkıntı yaratır mı ve biz 5 ay sonra taşınacağız iptal edip tekrar açtırırsam sıkıntı çıkar mı? Altyapımda sıkıntı yok Vodafone gayet güzel internet veriyor ping değerleri güzel ama fiyatlar çok fazla sizce geçmeli miyim?
Bu da hız testim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    37,6 KB · Görüntüleme: 44
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    84 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şeyi anlamıyorum TurkNet vb. altyapısını başkasından alan firmalara neden geçiyorsunuz. Geç Türk Telekoma takıl ya da Süper Online varsa ona geç. Türksat da hızlı. Ancak bulunduğun yerdeki altyapının onlara ait olduğuna emin ol. Yoksa çok fazla sıkıntı çıkıyor. Kafalarına göre iptal ediyorlar Port kapatıyorlar/ açtırtmıyorlar. Facebook, Instagram vb. popüler servisleri engelliyorlar. Bir sürü sorun çıkıyor. Aldığın servis sağlayıcının kendi altyapısı olduğuna emin ol oturduğun bölgede. Bu benim kendi fikrimdir. Dinleyip dinlememek size kalmış. Lakin sinir bozucu baştan öyle olacağını bile bile almak. Forumda kaç tane konu var TurkNet hakkında. 1 yıldır bekliyor adam ya. Açsınlar diye internetini Türk Telekom iptal etmiş portunu. TurkNet kullanıyormuş...

Ben şeyi anlamıyorum TurkNet vb. altyapısını başkasından alan firmalara neden geçiyorsunuz. Geç Türk Telekoma takıl ya da Süper Online varsa ona geç. Türksat da hızlı. Ancak bulunduğun yerdeki altyapının onlara ait olduğuna emin ol. Yoksa çok fazla sıkıntı çıkıyor. Kafalarına göre iptal ediyorlar Port kapatıyorlar/ açtırtmıyorlar. Facebook, Instagram vb. popüler servisleri engelliyorlar. Bir sürü sorun çıkıyor. Aldığın servis sağlayıcının kendi altyapısı olduğuna emin ol oturduğun bölgede. Bu benim kendi fikrimdir. Dinleyip dinlememek size kalmış. Lakin sinir bozucu baştan öyle olacağını bile bile almak. Forumda kaç tane konu var TurkNet hakkında. 1 yıldır bekliyor adam ya. Açsınlar diye internetini Türk Telekom iptal etmiş portunu. TurkNet kullanıyormuş...
  • TurkNet kendi altyapısı ile 100 TL'ye 1 Gbit simetrik sunan tek firma. Simetrik 1 GBit'i diğer firmalarda rüyanda bile göremezsin.
  • SuperOnline'a niye geçsin? Instagram'a girerken üst barda reklam görmek için mi? Adamlar ağa paket enjekte ediyorlar.
  • T. Telekom'a niye geçsin? Birden çok maaş alan abilerden birinin maaşını da sen vermek istersen geç tabi.
  • Facebook, Instagram vb. popüler servisleri engelliyorlar. demişsin, bunu TurkNet hiç yapmıyor. Tam tersine diğer operatörler yapıyor.

Düşünmeden geç kardeşim ben kullanıyorum Vodafone'den geçtim Vodafone müşteri hizmetleri rezaletinden kurtulduğuma çok memnunum. Sabit fiyata alacağınız maksimum hızı veriyor. Diğer İSS lerde bu hızı 150den aşağı alamazsınız.

Kötünün iyisi olduğu için geçilebilir. Reklam değil dürüst inceleme istiyorsan yorumlarım aşağıda.

İki senedir Türk telekom altyapısını kullanan, Netspeed firmasından hizmet alıyorum ve memnunum. Düşünceniz yanlış.

@Guaporino55 Netspeed'e de bakabilirsin.

• TurkNet kendi altyapısı ile 100 TL'ye 1 Gbit simetrik sunan tek firma. Simetrik 1 GBit'i diğer firmalarda rüyanda bile göremezsin.
  • Superonline'a niye geçsin? Instagram'a girerken üst barda reklam görmek için mi? Adamlar ağa paket enjekte ediyorlar.
  • T. Telekom'a niye geçsin? Birden çok maaş alan abilerden birinin maaşını da sen vermek istersen geç tabii.
  • Facebook, Instagram vb. popüler servisleri engelliyorlar. Demişsin, bunu TurkNet hiç yapmıyor. Tam tersine diğer operatörler yapıyor.

Buradaki konu söylediklerimden biri. Forumdaki bunun gibi bazı konulardan yola çıkarak konuştum. Forumdaki konuları kasıtlı açtıklarını düşünmüyorsanız dediklerimin doğru olması lazım. Lakin bende insanım yanlışta çıkabilir. Gördüklerimi söylüyorum bende.
Fiyat konusunda bir şey diyemem ama fiyat içinde bağlantı problemlerini riske atmak istemiyorum.

Şu an 95 TL'ye 100 Mbps hız alıyorum apartmanda Superonline fiber altyapı var 130 TL'ye 100 160 TL'ye 200 Mbps hız alabilmeme rağmen hala TurkNet'de duruyorum çünkü daha ucuz ve hiçbir bağlantı sorunum yok bence geçiş yap ve dene sorun yoksa kullan sorun olursa dediğim gibi tahaddüt zaten yok.

Geri
Yukarı