TurkNet'e geçtikten sonra Türk Telekom'dan gelen icra

Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar. 4 ay önce Türk Telekom taahhütüm bittikten sonra TurkNet'e geçiş yaptım. Türk Telekom'a da bir borcum kalmamıştı. 4 aydır TurkNet kullanıyorum. Bu 4 aylık süreçte telefonum kırıldığı için Türk Telekom'dan gelecek herhangi bir SMS'ya da aramayı görmedim. Az önce Türk Telekom'dan icra tebligatı geldi. 344₺ borçlu olduğum yazıyor.

Mailime baktığımda da: "28.04.2021 tarihinde iptal edilmiş olan ---- hesap numaralı internet hizmetinizin toplam 326.27 TL fatura borcu bulunmaktadır. Ödeme yapılmaması durumunda yasal işlemler başlatılacak; posta, mahkeme, icra masrafları ve avukatlık ücretleri tarafınızdan tahsil edilecektir." şekilde bir mail gördüm.

Sitesinden borç sorgulama yaptığımda da 744₺ borcum olduğu yazıyor. Hem sitesinde hem de e-Devlet'te bu borcun neden olduğu yazmıyor. Ne alaka anlamadım? Var mı fikri olan ya da daha önce yaşamış olan?

Dosya Ekleri

• türk teleom borç 2.png
    türk teleom borç 2.png
    26,6 KB · Görüntüleme: 221
  • türk telekom borç.png
    türk telekom borç.png
    36,6 KB · Görüntüleme: 171
Modem vermişler miydi? Verdilerse bu modemi teslim ettiniz mi? Kendi telefonunuz kırıksa bile bir arkadaşınızdan arayabilirsiniz, ya da gidip müdürlüğe bir sorup işi çözmeye çalışın.

Dediğim gibi telefonum olmadığı için arayamıyorum. Yaşayan ya da fikri olan varsa diye açtım konuyu.
Hocam ailenizden yada bir arkadaşınızdan, hiç değilse komşunuzdan telefon rica edin. Türk Telekom'u arayın, otomatik sekreter telefonu açtığında farklı bir numarayla devam edin, numaranızı tuşladığınız zaman sizin aboneliğinizle ve durumunuzla ilgili müşteri hizmetlerinden yardım alabilir hale geleceksiniz. Yani bunu buraya sormaktan daha kesin ve kolay bir çözüm. Burada oturup 100 kişi beyin fırtınası yapsak yine de sorunuzun cevabına kesin bir yanıt veremeyiz.

Hocam ailenizden ya da bir arkadaşınızdan, hiç değilse komşunuzdan telefon rica edin. Türk Telekom'u arayın, otomatik sekreter telefonu açtığında farklı bir numarayla devam edin, numaranızı tuşladığınız zaman sizin aboneliğinizle ve durumunuzla ilgili müşteri hizmetlerinden yardım alabilir hale geleceksiniz. Yani bunu buraya sormaktan daha kesin ve kolay bir çözüm. Burada oturup 100 kişi beyin fırtınası yapsak yine de sorunuzun cevabına kesin bir yanıt veremeyiz.

Hocam ben konuyu daha önce başına gelen var mı diye açtım. Tabi ki de birazdan Türk Telekom'a gidip soruşturacağım. Böyle böyle bir olay yaşadım ve başka yaşayan var mı fikri olan var mı diye açtım.

Hocam ben konuyu daha önce başına gelen var mı diye açtım. Tabi ki de birazdan Türk Telekom'a gidip soruşturacağım. Böyle böyle bir olay yaşadım ve başka yaşayan var mı fikri olan var mı diye açtım.
İlla yaşayan olmuştur fakat farklı sebeplerle yaşanmıştır. Türk Telekom gibi firmalar kendilerinden ayrılan müşterileri sevmezler. Müşteriyi olabildiğince sömürmeyi tercih eden bir firma. Kaşınızın üstünde gözünüz var deyip bunu belirttikleri için bile sizden para talep edebilirler. Bununla ilgili yapabileceğiniz şey önce ne için para istediklerini öğrenmek. Eğer haksız bir durum söz konusuysa Tüketici Haklarına başvurursunuz, ayrıca elinizdeki icraya yasal yollarla itirazınızı belirtirsiniz. Süreci incelemeye alırlar. Haksızlık söz konusuysa ödemezsiniz.

Turk Net'e geçerken TTnet aboneliğinizi sonlandırdınız mı? yada Türknet'e geçiş yapmak istediğini belirterek geçtiniz mi? TTnet aboneliğini sonlandırmadan Türknet'e ayrıyetten başvuru yaptıysanız fatura borcu, modem bprcu gibi şeyler çıkmıştır. Sık gördüğüm bir durum. Abonelik geçiş sürecinizle ilgili tane tane, düzenli bilgiler verin ki sorunu anlayalım. Böyle durumlarda detaylar önemlidir.

Geri
Yukarı