TurkNet'e geçtikten sonra Türk Telekom'dan gelen icra

TurkNet'e geçerken TTNET aboneliğinizi sonlandırdınız mı? Ya da TurkNet'e geçiş yapmak istediğini belirterek geçtiniz mi? TTNET aboneliğini sonlandırmadan TurkNet'e ayrıyeten başvuru yaptıysanız fatura borcu, modem bprcu gibi şeyler çıkmıştır. Sık gördüğüm bir durum. Abonelik geçiş sürecinizle ilgili tane tane, düzenli bilgiler verin ki sorunu anlayalım. Böyle durumlarda detaylar önemlidir.

TurkNet üzerinden geçiş yaptım. Türk Telekom aboneliğim sonlanmıştı.

Şimdi Türk Telekom il müdürlüğünden geliyorum. 4. ayda taahhütüm bittikten sonra TurkNet'e normal bir şekilde geçmişim. Bir sıkıntı yok orada. TT aboneliğim sonlandıktan sonra borç çıkartmasınlar diye özellikle kontrol etmek istemiştim ama aboneliğim olmadığı için Online işlemlere girememiştim. 5. ayda iptal olmuş aboneliğinizin 140₺ borcu vardır diye mail gelmişti ve o borcu ödemiştim. Benim ödediğim aslında 3. ayın borcuymuş. Sonrasında 4. ay ve 5. ayın faturaları gelmiş toplam 300 küsur ₺. Bana SMS atmışlar ama telefonum olmadığı için görmedim. Aylarca ödenmediği için de hukuka sevk edilmiş. Bu yüzden de 300 liralık borç 774₺ olmuş.

Müdürlükteki kişi bana sadece SMS atıldığını, mail atılmadığını söylemişti. Ben de hem SMS hem de mail istediğim halde neden sadece SMS atıldı diye kızmıştım. O da bana SMS atınca size ulaşmış sayıyoruz mail atmıyoruz dedi. Belki bu yüzden itiraz edebilirsiniz, müşteri hizmetlerini arayıp hukuk bölümüyle görüşmelisiniz. Ama kabul edileceğini hiç sanmıyorum dedi. Şimdi eve geldiğimde kontrol ettim ve bana 5. aydan itibaren her ay borç maili atmışlar aslında. Ben görmemişim. Bu durumda itiraz edilecek bir şey yok galiba. Ne düşünüyorsunuz? @TheAny

Bu arada fatura borcum varsa öderim sorun değil ama keşke haberim olsaydı da hukuk sürecine gidip borç katlanmasaydı.

TurkNet üzerinden geçiş yaptım. Türk Telekom aboneliğim sonlanmıştı.

Şimdi Türk Telekom il müdürlüğünden geliyorum. 4. ayda taahhütüm bittikten sonra TurkNet'e normal bir şekilde geçmişim. Bir sıkıntı yok orada. TT aboneliğim sonlandıktan sonra borç çıkartmasınlar diye özellikle kontrol etmek istemiştim ama aboneliğim olmadığı için Online işlemlere girememiştim. 5. ayda iptal olmuş aboneliğinizin 140₺ borcu vardır diye mail gelmişti ve o borcu ödemiştim. Benim ödediğim aslında 3. ayın borcuymuş. Sonrasında 4. ay ve 5. ayın faturaları gelmiş toplam 300 küsur ₺. Bana SMS atmışlar ama telefonum olmadığı için görmedim. Aylarca ödenmediği için de hukuka sevk edilmiş. Bu yüzden de 300 liralık borç 774₺ olmuş.

Müdürlükteki kişi bana sadece SMS atıldığını, mail atılmadığını söylemişti. Ben de hem SMS hem de mail istediğim halde neden sadece SMS atıldı diye kızmıştım. O da bana SMS atınca size ulaşmış sayıyoruz mail atmıyoruz dedi. Belki bu yüzden itiraz edebilirsiniz, müşteri hizmetlerini arayıp hukuk bölümüyle görüşmelisiniz. Ama kabul edileceğini hiç sanmıyorum dedi. Şimdi eve geldiğimde kontrol ettim ve bana 5. aydan itibaren her ay borç maili atmışlar aslında. Ben görmemişim. Bu durumda itiraz edilecek bir şey yok galiba. Ne düşünüyorsunuz? @TheAny

Bu arada fatura borcum varsa öderim sorun değil ama keşke haberim olsaydı da hukuk sürecine gidip borç katlanmasaydı.
Dostum şimdi senin yapman gereken şey aboneliğini nizami bitirip bitirmediğini kontrol etmek. Turknet üzerinden geçiş yaptıysan burda sorumluluk Türknet'e ait olur. Yok eğer sen bireysel olarak abonelik sonlandırdıysan -ki bunu Türknet'in yaptığını söylüyorsun- bu durumda da sorumluluk TTnet üzerinde olur. Ve bakman gereken ikinci durum sana ekstradan gelen faturaların tarihleri sırasında TTNet'den hizmet alıyor muydun? Aboneliğinin olması hiçbir anlam ifade etmiyor senin evine TTNet internet hizmeti veriyor muydu ve sen kullanıyor muydun? Eğer böyle bir hizmet yoksa senden hiçbir şekilde para talep edemezler. Bir takım aksaklıklar sebebiyle aboneliğin sonlanmamış olsa bile hizmet verilmediği için fatura kesemezler.

Şimdi sen tek kuruş ödemeden tüketici hakem heyetine başvuru yap. Aboneliğinin sonlanmamış ve devam etmiş olması senin suçunsa eğer "hizmet almadığım halde fatura kesildi" şikayetiyle başvurunu yap, aboneliğinin sonlanmamış olması Türknet'in yada TTNet'in suçuysa (TTNet'in suçu olması için senin bireysel başvuruyla nizami biçimde iptal başvurusu yapmış olman lazım) bu kurumlara yönelik şikayet oluştur onlar sorunu çözecektir.

Dostum şimdi senin yapman gereken şey aboneliğini nizami bitirip bitirmediğini kontrol etmek. TurkNet üzerinden geçiş yaptıysan burada sorumluluk TurkNet'e ait olur. Yok eğer sen bireysel olarak abonelik sonlandırdıysan -ki bunu TurkNet'in yaptığını söylüyorsun- bu durumda da sorumluluk TTNET üzerinde olur. Ve bakman gereken ikinci durum sana ekstradan gelen faturaların tarihleri sırasında TTNET'den hizmet alıyor muydun? Aboneliğinin olması hiçbir anlam ifade etmiyor senin evine TTNET internet hizmeti veriyor muydu ve sen kullanıyor muydun? Eğer böyle bir hizmet yoksa senden hiçbir şekilde para talep edemezler. Bir takım aksaklıklar sebebiyle aboneliğin sonlanmamış olsa bile hizmet verilmediği için fatura kesemezler.

Şimdi sen tek kuruş ödemeden tüketici hakem heyetine başvuru yap. Aboneliğinin sonlanmamış ve devam etmiş olması senin suçunsa eğer "hizmet almadığım halde fatura kesildi" şikayetiyle başvurunu yap, aboneliğinin sonlanmamış olması TurkNet'in ya da TTNET'in suçuysa (TTNET'in suçu olması için senin bireysel başvuruyla nizami biçimde iptal başvurusu yapmış olman lazım) bu kurumlara yönelik şikayet oluştur onlar sorunu çözecektir.

Siz yanlış anlamışsınız. Aboneliğim kesin olarak bitti. 4 aydır TT abonesi değilim. Aboneliğimi de TurkNet iptal etmişti. O konuda bir sıkıntı yok. Türk Telekom'da faturalar bir ay sonra kesildiği için aboneliğimi iptal ettikten sonra 2 fatura daha çıkmış. TT bunu bana SMS ve mail ile bildirmiş ama ben görmemişim. Yani itiraz edecek bir durum yok gibi.

Siz yanlış anlamışsınız. Aboneliğim kesin olarak bitti. 4 aydır TT abonesi değilim. Aboneliğimi de TurkNet iptal etmişti. O konuda bir sıkıntı yok. Türk Telekom'da faturalar bir ay sonra kesildiği için aboneliğimi iptal ettikten sonra 2 fatura daha çıkmış. TT bunu bana SMS ve mail ile bildirmiş ama ben görmemişim. Yani itiraz edecek bir durum yok gibi.
Aboneliğin bittikten sonra sana iki fatura daha nasıl çıkarıyorlar dostum? Bu sana abes bir durum gibi gelmiyor mu gerçekten 😅 Böyle şeyler yapmaya izinleri yok. Senin bozduğunda bedel ödeyeceğin taahütün de olsa, ödenmemiş borçların da olsa aboneliğini bitirdiğin sırada bunların sana söylenmesi gerek.

Bende senin gibi geçiş yaptım, geçiş sürecinde bir fatura döneminin 10 günü kadar TTNet kullanmıştım ve Türknet'e geçince kullandığım o 10 günün parasını ödedim ve ilişim kesildi. Bir fatura döneminin içinde bile abonelik sonlandırsan tam fatura kesemez, kullandığın gün kadar keser. "aboneliğim iptal olduktan sonra 2 fatura daha çıkmış" diyorsun, çıkamaz. Tam bir fatura bile çıkaramazlar yalnızca kullandığın gün kadarlık bir fatura kesilebilir. Şimdi sen hizmet almadığın sırada sana kesilen faturalara "itiraz edecek durum yok" gözüyle bakıyorsan paşa paşa ödetirler tabi 740 lirayı 😅 Hakkını ararsan haklısın, aramazsan da sen bilirsin 🤷🏻‍♂️

@Sekar TurkNet'e geçerken herhangi bir borcum olduğu söylenmedi bana. Nisan ayının 28 gününde TT kullandım. Bir de Türk Telekom'da faturaların bir ay geç geldiğini söylediler. Haklı olabilirler çünkü abone olduğumda ilk ay fatura ödemedim, sonraki ay ilk ayın faturası geldi. Bu yüzden 2 adet fatura çıktı. Aboneliğimi bitirdim ama 2 aylık para istediler gibi bir durum yok yani. Bu fatura borcunu da her ay SMS ve mail ile bana bildirmiş TT. Bu yüzden itiraz edecek durum yok diye düşünüyorum. Kimse durduk yere 740₺ ödemek istemez.
@Sekar ayrıca faturalarımın belgesini de aldım. Bana sonradan gelen 2 faturanın birisi 3. ayın faturası diğeri de 4. ayın faturası. Dediğim gibi 4. ayın 28'ine kadar TT kullandım.

Son düzenleme:
Ne düşünüyorsunuz? @TheAny
İtiraz edebileceğiniz bir durum yok. Borcu taksitlendirmek için bir şey yapılabilir mi araştırmak lazım. 744 lira birden ödenebilecek bir para değil çoğu kişi için. Hiç değilse 1000 TL kredi çekersiniz düşük faizli. Belki öyle ödersiniz.

İtiraz edebileceğiniz bir durum yok. Borcu taksitlendirmek için bir şey yapılabilir mi araştırmak lazım. 744 lira birden ödenebilecek bir para değil çoğu kişi için. Hiç değilse 1000 TL kredi çekersiniz düşük faizli. Belki öyle ödersiniz.
Tamadır hocam teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı