TurkNet'i Tavsiye Eder misiniz?

Benim de geçme isteğimde ki en büyük sebep, taahhütsüz olması. Üniversite son sınıfım, seneye askere gidebilirim. Evin diğer üyeleri istemiyor. Sen gelince tekrar açtırırsın diyorlar. Beni tek endişelendiren kısım şu, Türk Telekom aboneliğimi iptal ettirdiğimde, TürkNet firması evime ne kadar sürede internet erişimi sağlar. Bazı forumlarda 15 günü bulabildiği yazıyordu. Ne kadarı doğru? Bu süreci yaşayan aboneler tecrübelerini paylaşabilir mi?

Yorumların hiçbirini tek tek okumana gerek yok, kısaca özetliyorum sana durumu:

İyi diyen de çıkacak, kötü diyen de, geçenlerin çoğu şimdilik halinden memnun. Ancak yerel yerel değişiklik gösteriyor Türknet. Kimisinde internet belli saatlerde yavaş, kimisinde canavar gibi, tık bile demiyor. Kimisi sorun olduğunda muhattap bulamıyor, kimisi müşteri hizmetlerinden ve teknik destek ekibinden memnun. Taahhüt yok diyorlar, eğer gerçekten doğruysa ve can sıkıcı para olayları yaşatmıyorlarsa alıp denemen gerekiyor. Ya da çevrende kullanan varsa ona internetinin nasıl olduğunu sorabilirsin. Meslea Tivibu ilk çıktığında da "ücretsiz deneyin, ücretsiz montaj yapalım, istediğinizde iptal edin." denmişti bize. Tivibu için altyapı olmadığından internete girdiğimde televizyon izlemek, televizyon açıkken internete girmek sorun yaratıyordu. En son iptal ettirelim dedik, babam kontrol eder her zaman kredi kartından çekilen paraları. Yanlış hatırlamıyorsam herifler hem montaj parası, hem modem kullanım parası, hem iptal edilmesine rağmen önümüzdeki ayın parasını almışlardı (ya da alınması için talimat verilmişti). Tanıdığımız biri olmasa belki de haftalarca uğraştıracaklardı. Yani umarım böyle bir şey yaşanmıyordur Türknet'te. Kendin denemelisin, günde birkaç kere, farklı saatlerde hız testleri yapmalısın, vaadedilen hızlara ulaşıyor mu, yavaşlamalar ya da kopmalar oluyor mu, olmuyor mu, ona göre onlarla devam etmelisin ya da iptal ettirmelisin. Ben Kablonet kullanıyorum, olursa ayda bir kere kesilme oluyor. 10 dakika içinde gelmezse teknik destek ekibini aratıyorum, 1 saate kalmaz gelip kontrol ediyorlar sokağı. Sokakta sorun yoksa apartmanımı, apartmanda sorun yoksa dairenin içini ve modemi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı