TurkNet'in fiyat/performans İSS'i olma özelliğini yavaş yavaş kaybetmesi

Şu an TurkNet'in büyük operatörlerden iyi kalan tek yanı -bana göre- AKK olmayışı,
Hocam artık neredeyse hiçbir pakette AKK yok ki, bence bu bir avantaj değil artık. NetSpeed, GIBIRNet, Comnet gibi ISS'ler de AKK yok/kullanmıyorlar. Yani artık bence bu bir artı değil.
onun dışında çağrı merkezinin olmayışı, herhangi bir arıza durumunda insanı kanser etmesi de kötü yanları.
Bunlara ve geri kalan yazdıklarınıza katılıyorum, ekleme olarak da ping değerleri diğer ISS'lere nazaran biraz daha fazla olmaya başladı son zamanlarda. Bence de bir ayar çekmeli.

Hocam, fiyat sonradan 300 TL'ye falan çıkıyor sanırım o yüzden dedim. Hali hazırda 100 Mbps internetim var.
Hocam zaten GigaFiberin önceki ücreti 1 Gbps için 270 TL idi.
Adamlar şimdi tüm paketleri eşitledi. Taş çatlasın, 150 TL olur. O da kurun 15 TL'ye falan dayanması lazım.

Bizim mahallemize 1000 Mbps internet gelmiş. Aylık 100 TL diyor 1000 Mbps internete, anlayamadım. Alsam mı diye düşünüyorum.

Altyapısı olan yerlerde, iyi bir sağlayıcı.
Alın hocam veriyor. Bende kullanıyorum.
Hocam, fiyat sonradan 300 TL'ye falan çıkıyor sanırım o yüzden dedim. Hali hazırda 100 Mbps internetim var.
Öyle bi' şey yok hocam. Her ay aynı fiyat geliyor.

Hocam artık neredeyse hiçbir pakette AKK yok ki, bence bu bir avantaj değil artık. NetSpeed, GIBIRNet, Comnet gibi ISS'ler de AKK yok/kullanmıyorlar. Yani artık bence bu bir artı değil.

Büyük operatörleri kastetmiştim ben, ama evet artık AKK'si olmayan ISS'ler
de bayağı fazla.
Öyle ancak bence bunu fırsatçılık olarak yapmıyorlar. Ekonomi ortada onlar da zam yapmak zorunda. Herkese eşit vermesi daha adil ama düşük hız alabilecek kişiler için cidden olumsuz etki yaratıyor. Bunun için düşük hızda kullanma mecburiyeti olan kişiler bırakabilir diye düşünüyorum. TT'de öyle ucuz değil ama malumunuz bu durumda 3-5 liranın derdi yapılıyor, yapılmalı da bence.

Katılıyorum, basit bir ev interneti bile lüks olmaya başladı ülkede, üzücü :(.
Bizim mahallemize 1000 Mbps internet gelmiş. Aylık 100 TL diyor 1000 Mbps internete, anlayamadım. Alsam mı diye düşünüyorum.

Altyapısı olan yerlerde, iyi bir sağlayıcı.

1 Gbps... Düşünmeden geçerdim :D.
Ben yeni gördüm, adamlar GigaFiber tarifesini de düzlemişler 270 ₺'den 100 ₺'ye.
GigaFiber altyapısı olanlar havaya uçmuştur şimdi, şaka gibi 😱.

Dosya Ekleri

• giga.PNG
    giga.PNG
    75,1 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
35Mbps VDSL + Sabit hat kullanıcısı olarak hiç gocunmadığım bir fiyat güncellemesi. Bu zammın gelmesi bekleniyordu zaten artan kur ve kiralama bedelleri sonrası. Kim olursa olsun sonuna kadar alabildiği hızı veriyor olmaları çok iyi bir şey. En azından insanların altyapı yatırımları için firmaları sıkıştırmasına yarıyor. Adamlar dolaylı yoldan Türkiye'nin internet altyapısına yine katkıda bulunuyor. :)

Stabil bir bağlantı alıyor muyum? Evet. Sorun yaşadığımda diğer firmalara nazaran canlı destek olmamasına rağmen daha hızlı bir geri dönüş ile karşılaşıyor muyum? Evet. Türk tüketicisi için güzel kampanyalar yapıyorlar mı? Evet.

Niye şikayette bulunayım ki? Ek olarak siz sanıyor musunuz diğer firmalar fiyat yükseltmeyecek ya da aynı fiyata daha düşük hız sunmayacak? Onlarda artan maliyetler karşısında aynı fiyat artışını uygulayacak. Ki çoğu firmada şuan üst hızların ücretleri Türk.net'in zamlı fiyatıyla hemen hemen aynı seviyede. Adamlar daha ne yapsın?

Büyük operatörleri kastetmiştim ben, ama evet artık AKK'si olmayan ISS'ler
de bayağı fazla.

Katılıyorum, basit bir ev interneti bile lüks olmaya başladı ülkede, üzücü :(.

1 Gbps... Düşünmeden geçerdim :D.
Ben yeni gördüm, adamlar GigaFiber tarifesini de düzlemişler 270 ₺'den 100 ₺'ye.
GigaFiber altyapısı olanlar havaya uçmuştur şimdi, şaka gibi 😱.
Uçtuk tabi hocam.

FTTH için hala fiyat performansını koruyor. Modem kirası saçmalığı yok ve 100 Mbps'nin 100TL olması çok iyi.

Öte yandan 4-8-12-16 Mbps vb. kullanan kişinin 100TL ödemesi ağır rezalettir. Bu insanların 65-70TL'den fazla ödememesi lazım.

Muhtemelen kendi fiberlerini çekmenin avantajından ötürü bu yola başvurdular. Bilemeyiz...

FTTH için hala fiyat performansını koruyor. Modem kirası saçmalığı yok ve 100 Mbps'nin 100TL olması çok iyi.

Öte yandan 4-8-12-16 Mbps vb. kullanan kişinin 100TL ödemesi ağır rezalettir. Bu insanların 65-70TL'den fazla ödememesi lazım.

Muhtemelen kendi fiberlerini çekmenin avantajından ötürü bu yola başvurdular. Bilemeyiz...

Katılıyorum, altyapısı iyi olanlar için en iyi alternatif hala TurkNet ama altyapısı kötü olanlar için alternatif çıkarmalılar.
Bende zamanında binaya TT fiber altyapısını çektirmek için çok uğraştım ama 10 metre öteden binaya fiber çekmediler.

Geri
Yukarı