TurkNet'in kendi yurt içi çıkışı var mı?

Twitch'e yaptığım tracert sonucu. Önce santrale bağlanıyor ardından TurkNet'in kendi omurgasına geçiyor bağlantı. Turuncu ile işaretlediklerim TurkNet

Dosya Ekleri

• tracert.png
    tracert.png
    29,9 KB · Görüntüleme: 69
Eve bakır gelmesi önemli değil. VDSL2'de santral ile saha dolabı arası fiber olduğu için yapa kapsamına giremiyor. Bakır olmak zorunda. Fiber olmasına rağmen yapa olabilir ama maliyetler çok yüksek olacağı için kimse niyetlenmiyor.

Trafik teslim noktasında veri TürkNet'e geçtiği için elbette kullanabilirsin.

Bizimki nasıl bir bağlantı açıkcası hiç bilmiyorum. Tek bildiğim santral mesafem 501 metre.
Twitch'e yaptığım tracert sonucu. Önce santrale bağlanıyor ardından TürkNet'in kendi omurgasına geçiyor bağlantı. Turuncu ile işaretlediklerim TürkNet.

Benim 45 çıkıyor demek ki TürkNet'e pingler harbiden düşük. VDSL port yokmuş şu an onu bekliyorum.

Saha dolabından evime bakır geliyor zaten. VDSL2 altyapım var az önce yapa santrellerini buldum.
Benim bulunduğum şehirde yapa var yani ben TürkNet'in yurtiçi çıkışını kullanabilir miyim?
Hocam Evet,TürkNet yurtiçi/yurtdışı çıkışlarını kulanabilirsiniz bu resimdeki gibi işliyor dağılım VAE/YAPA arasındaki fark budur.
Türknet Omurga Haritası.jpg

Biliyorum da viyana daha yakın pingin daha düşük olması gerekmiyor mu? Yanlış mı düşünüyorum?

Hayır yanlış düşünmüyorsun. Ben riot.de 52MS alıyorum. Ama mesela LoL Türkiye sunucusuna tracert atınca 10MS atıyor fakat oyuna girince 13MS oluyor. Bir ara 7ms atıyordum ama LoL'e girince yine 13MS alıyordum. Sen peki riot.de ping atınca ne kadar alıyorsun?

Hayır yanlış düşünmüyorsun. Ben riot.de 52MS alıyorum. Ama mesela LoL Türkiye sunucusuna tracert atınca 10MS atıyor fakat oyuna girince 13MS oluyor. Bir ara 7ms atıyordum ama LoL'e girince yine 13MS alıyordum. Sen peki riot.de ping atınca ne kadar alıyorsun?
Hiç riot.de ye ping atmadım. Eve dönünce ping atıp sonuçları buraya koyarım.
Riot.de'ye attığım ping ve tracert sonuçları. Bağlantı baya uzun yol alıyor. CSGO sunucularına direkt bağlanıyordu. @Patrixcs

Dosya Ekleri

• riot.de ping.png
    riot.de ping.png
    24,1 KB · Görüntüleme: 59
  • riot.de tracert.png
    riot.de tracert.png
    34,3 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:

Geri
Yukarı