TurkNet'in vasatlığı

MMLee

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI MPG B550 GAMING PLUS
Amd Ryzen 7 3700X 3.60GHZ
Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB 4000 MHz DDR4
XFX RX570 8 GB
FSP Hydro G Pro 850w 80B
James Donkey 500GB m2 SSD
James Donkey 1TB m2 SSD
Meslek
Öğrenci(Çilekeş)
Öncelikle şubat 2022 tarihinden beri Antalya'nın muratpaşa ilçesinde TurkNet kullanıcısı olarak yaşadığım sıkıntıları ve bu vasat firmanın eksiklerini sizlerle paylaşmak istedim.

1. Apartmanımda ve evimde fiberoptik kablo ve internet hizmeti olmasına rağmen inatla apartmanımda fiber altyapısı olmadığını savunuyorlar.
  2. Firma müşteriyi o kadar önemsemiyor ki bir çağrı merkezleri bile yok.
  3. VDSL 75Mbps paketini kullanmama rağmen 40 Mbps'yi bile zorla görüyorum. bunun için modemi restlemem gerekiyor. Bu hıza da sadece 10 dakikalığına ulaşabiliyorum sonrasında 20 Mbps seviyelerine düşüyor. Gün içinde ortalama 5 defa internet kesintisi yaşamam cabası.
  4. Daha önce bu konuyla ilgili sorunumu teknik desteğe bildirdikten sonra apartmana kontrol ekibi yolayacaklarını söylediler. ne hikmetse kontrol ekibinden bir kişiyi görmeden, apartmanınzdaki altyapıyla alakalı deyip yeni altyapı için kablonun metre başına 40 TL istediler. 9. katta oturduğumu ve her katın 4 metreden hesap edildiğini düşünürsek 1440 TL kablo parası + işçiliği+KDV'si ile 1800 lira para istediler (nisan 2022 tarifesidir).
  5. Diğer bilimum internet sağlayıcıları 7/24 teknik destek sağlarken TurkNet'te muhatap bile bulamıyorsunuz. Online işlemler dedikleri vasatın daha altında bir sistemleri var ve bu sistemde sabah 9:00 akşam 20:00 çalışıyorlar. Gece internetiniz kesilirse tek başınızasınız. Ben bu firma yüzünden kendi mahallemdeki telefon kablo altyapı haritasına ve Türk Telekom altyapı kapsama haritasına kadar ulaşıtım ve üniversite gibi profesyonel bir eğitim almadan kendi çabalarımla elektrik-elektronik bilgisine ve teknik bilgiye sahip oldum.
  6. Yine nisan 2022'de TurkNet CEO'su Cem Mehmet ÇELEBİLER'in röportajında vermiş olduğu söz adı altında Haziran 2023'e kadar "kesinlikle zam yapılmayacak" lafının üstünden 1 ay sonra Mayıs 2022'de 40 TL'lik zamın üzerine Ağustos ayında bir 30 TL zam daha gelmişti. Şubat 2023'de 229.90 TL'ye yükselerek şubat 2022'den bu yana 130 TL'lik bir zam yaparak toplamda %130'luk bir zam ortaya çıkmış oldu. Daha sonrasında bu zamı GigaFiber kapsamında yapılacağını duyurdular fakat GigaFiber kullanıcısı olmadığım halde bu zam beni de etkilemiş oldu. Mevcut ekonomi ve enflasyonu göz önüne alırsak bunu normal karşılayabiliriz fakat verilen sözün yerine getirilmediği ve müşterilerinin mağdur edildiği de açık bir şekilde ortada.

Sayın Recep Baltaş ve Technopat ailesinin ballandırarak anlatmayı bitiremediği firmanın gerçekleri ve yaşadıklarım bunlardır.

Firmayı kötülemek gibi bir niyetimin olmadığını ve yaşadığım deneyimleri sizlerle paylaşmış oldum. Sizlere tavsiyem bu firmayı seçerken bu tarz problemleri göz önünde bulundurarak 2 kez düşünmenizi tavsiye ederim.

Herkese mutlu ve iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke altyapım olsa da TurkNet'le ugraşsam. Haline şükret ADSL bile yok. Mahallede.

Hocam ben kablo döşemesini yaparım istersen. Kabloyu sen al yeter KDV ve işçilik parası da istemem hem yapamayacağım bir şeyi de vaat etmiyorum. :D

Daha önce mahalleme GigaFiber gelmeden TurkNet kullanıyordum o zamanlar gerçekten çok berbattı müşteri hizmetleride öyleydi hala biraz öyle neyse ki şu an GigaFiber var hiçbir derdim kalmadı :D GigaFiber altyapınız yoksa çok tavsiye etmem geçmenızı.

Öncelikle şubat 2022 tarihinden beri Antalya'nın muratpaşa ilçesinde TurkNet kullanıcısı olarak yaşadığım sıkıntıları ve bu vasat firmanın eksiklerini sizlerle paylaşmak istedim.

1. Apartmanımda ve evimde fiberoptik kablo ve internet hizmeti olmasına rağmen inatla apartmanımda fiber altyapısı olmadığını savunuyorlar.
  3. VDSL 75Mbps paketini kullanmama rağmen 40 Mbps'yi bile zorla görüyorum. bunun için modemi restlemem gerekiyor. Bu hıza da sadece 10 dakikalığına ulaşabiliyorum sonrasında 20 Mbps seviyelerine düşüyor. Gün içinde ortalama 5 defa internet kesintisi yaşamam cabası.
  4. Daha önce bu konuyla ilgili sorunumu teknik desteğe bildirdikten sonra apartmana kontrol ekibi yolayacaklarını söylediler. ne hikmetse kontrol ekibinden bir kişiyi görmeden, apartmanınzdaki altyapıyla alakalı deyip yeni altyapı için kablonun metre başına 40 TL istediler. 9. katta oturduğumu ve her katın 4 metreden hesap edildiğini düşünürsek 1440 TL kablo parası + işçiliği+KDV'si ile 1800 lira para istediler (nisan 2022 tarifesidir).
  5. Diğer bilimum internet sağlayıcıları 7/24 teknik destek sağlarken TurkNet'te muhatap bile bulamıyorsunuz. Online işlemler dedikleri vasatın daha altında bir sistemleri var ve bu sistemde sabah 9:00 akşam 20:00 çalışıyorlar. Gece internetiniz kesilirse tek başınızasınız. Ben bu firma yüzünden kendi mahallemdeki telefon kablo altyapı haritasına ve Türk Telekom altyapı kapsama haritasına kadar ulaşıtım ve üniversite gibi profesyonel bir eğitim almadan kendi çabalarımla elektrik-elektronik bilgisine ve teknik bilgiye sahip oldum.
  6. Yine nisan 2022'de TurkNet CEO'su Cem Mehmet ÇELEBİLER'in röportajında vermiş olduğu söz adı altında Haziran 2023'e kadar "kesinlikle zam yapılmayacak" lafının üstünden 1 ay sonra Mayıs 2022'de 40 TL'lik zamın üzerine Ağustos ayında bir 30 TL zam daha gelmişti. Şubat 2023'de 229.90 TL'ye yükselerek şubat 2022'den bu yana 130 TL'lik bir zam yaparak toplamda %130'luk bir zam ortaya çıkmış oldu. Daha sonrasında bu zamı GigaFiber kapsamında yapılacağını duyurdular fakat GigaFiber kullanıcısı olmadığım halde bu zam beni de etkilemiş oldu. Mevcut ekonomi ve enflasyonu göz önüne alırsak bunu normal karşılayabiliriz fakat verilen sözün yerine getirilmediği ve müşterilerinin mağdur edildiği de açık bir şekilde ortada.

Sayın Recep Baltaş ve Technopat ailesinin ballandırarak anlatmayı bitiremediği firmanın gerçekleri ve yaşadıklarım bunlardır.

Firmayı kötülemek gibi bir niyetimin olmadığını ve yaşadığım deneyimleri sizlerle paylaşmış oldum. Sizlere tavsiyem bu firmayı seçerken bu tarz problemleri göz önünde bulundurarak 2 kez düşünmenizi tavsiye ederim.

Hocam ben de Antalya Muratpaşa'da yaşıyorum. 2022 Mayıs'ın 17'sinde Türk Telekom'dan Vodafone'ye geçiş yapmıştım. Geçtiğim zamandan beri sadece 3 defa ping sıkıntısı oldu, onda da aradığımda direkt hallettiler. Altyapı olarak fiber 200mbps desteği var ve ben bütün operatörlere tek tek sordum. Vodafone ve Turkcell hariç diğer hepsi fiber olmadığını söyledi. Üstüne üstlük Turknet'in sitesinden arada sorgularım altyapı desteğimi ve ilk 64mbps gösteriyordu aylar önce. Sonra bu sayı 32'ye aradan birkaç ay daha geçince 16'ya düştü. Neden fiber olmadığını söylediklerini ben de anlamadım. Aklıma tek gelen şey fiber kablosunun Turkcell ve Vodafone'ye ait olduğu yani satın alındığı oldu. Başka hiçbir anlam veremedim buna. Turk Telekom ve Turknet aynı altyapıyı kullanıyor diye biliyorum. Turk Telekom kullanırken ayda 1-2 defa internetim 1 saatliğine kesilirdi. Ping ya da hız gibi bir sorunum yoktu ama sadece bu bahsettiğim sorun vardı. Yani kısaca taahhütünüz bitince eğer fiber altyapınız 100, 200 gibi hız destekliyorsa Vodafone ya da Turkcell'e geçebilirsiniz. İkisini de kullanmış birisi olarak gerçekten memnun ettiler beni. Turkcell biraz pahalı, eğer bu konu sizin için sıkıntıysa Vodafone de kullanabilirsiniz.

Merhaba, 0212 703 43 71 müşteri hizmetleri çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Oim üzerinden her zaman destek kaydı açarak uzman ekiplerimizle iletişime geçebiliyorsunuz. Adresinizde GigaFiber altyapısı bulunuyor mu? Yerleşik operatör altyapısı üzerinden de fiber hizmet vermekteyiz ancak bizim bu hizmeti size sunabilmemiz için yerleşik operatörün hizmeti satışa açması gerekmektedir. Fiyat değişikliği ile ilgili olarak 1 Mart - 1 Mayıs 2022 tarih aralığında abone olan yeni kullanıcılarımıza söz verdiğimiz gibi fiyatlarında değişiklik yapmadık. Hizmetinizle ilgili yaşadığınız kesintiler için açılan bir destek kaydınız varsa numarasını paylaşır mısınız?

61048518 no lı destek kaydım mevcuttur. apartmanımda Turkcell e ait fiber altyapısı bulunmakta. dairemde de kablo tesisatı mevcuttur.
Merhaba, 0212 703 43 71 müşteri hizmetleri çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Oim üzerinden her zaman destek kaydı açarak uzman ekiplerimizle iletişime geçebiliyorsunuz. Adresinizde GigaFiber altyapısı bulunuyor mu? Yerleşik operatör altyapısı üzerinden de fiber hizmet vermekteyiz ancak bizim bu hizmeti size sunabilmemiz için yerleşik operatörün hizmeti satışa açması gerekmektedir. Fiyat değişikliği ile ilgili olarak 1 Mart - 1 Mayıs 2022 tarih aralığında abone olan yeni kullanıcılarımıza söz verdiğimiz gibi fiyatlarında değişiklik yapmadık. Hizmetinizle ilgili yaşadığınız kesintiler için açılan bir destek kaydınız varsa numarasını paylaşır mısınız?

61048518 no lı destek kaydım mevcuttur. apartmanımda Turkcell e ait fiber altyapısı bulunmakta. dairemde de kablo tesisatı mevcuttur.
Biz kendi altyapımız üzerinden GigaFiber hizmet veriyoruz. Yerleşik operatör üzerinden de fiber hizmet vermekteyiz ancak diğer firmalara ait altyapıyı kullanmıyoruz. Bu nedenle size fiber hizmet olmadığı iletilmektedir.

Biz kendi altyapımız üzerinden GigaFiber hizmet veriyoruz. Yerleşik operatör üzerinden de fiber hizmet vermekteyiz ancak diğer firmalara ait altyapıyı kullanmıyoruz. Bu nedenle size fiber hizmet olmadığı iletilmektedir.

Şu mesajınıza cevap verirken bile internet kesintisi yaşadım.
Göndermiş olduğum linke bakarsanız ve problemime çözüm bulursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca Türk Telekom'un kendi sitesine baktığım zaman 100Mbps'ye kadar fiber altyapı mevcut olduğu görünüyor. İletişim için e-posta adresi verirseniz size bu konuyla ilgili ekran görüntülerini gönderebilirim. Kişisel bilgilerimi burada paylaşmak istemiyorum.

Yeni yaptığımız binaya telekom internet hattı çekmemişken, internet kullanmayan ve dolayısıyla portu boş olsn komşumuzla anlaşıp onun evine vdsl için millenicom a başvurup internet bağlattık. Bu süreçte cimer, btk, kdk vs. her yere her ay başvuruda bulunduk.

Vdsl de iken kopma problemleri bir türlü düzelmeyince modem yorumlarından hareketle mediatek çipsetli asus dsl n16 dan qualcomm çipsetli tenda v1200 e geçtik. Kopma problemleri düzeldi.

İlk başvurumuzdan tam 1 yıl 8 ay sonra mahalleye önce direkler üzerinden fiber hat çekildi. Bu hattı çekenler binamıza da bir fiber kutusu bıraktılar. Sonra telekom ekibi gelip 1 yıl 8 ay önceki müşteri hizmetlerine yaptığımız 100 mbps fiber başvurumuza istinaden internet bağlantısı sağladılar. Evimizde modem kurulumu yapan telekom ekibinden biri "Birileri müdüre ulaşmış yoksa bu şekilde size internet gelmesi çok zor" dedi. Bu arada binamıza fiber kutusu bırakan farklı ekipti. Bu ekiptekiler daha kutuyu binaya bırakmamışken "Ne zaman kutu takacaksınız?“ diye sorduğumuzda bizim binayı işaret ederek "Şu binaya acil iş emri verildiğinden 2-3 güne kadar kutu takılır" demişti. Gerçekten de öyle oldu. Kutudan sonra bir hafta içerisinde de internet bağlantısı yapılacağını SMS ile öğrendim. Hatta P.tesi olan montaj günü Cuma'ya çekildi ikinci bir SMS ile.

Özetle, tavsiyem mümkün olan her yere başvurmanızdır. Her ay, her konuma tekrar tekrar başvurun. Bir şekilde işiniz yapılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı