TurkNet'in yeni fiyatı iyi mi?

Mesela ben 100 Mbps kullanıyorum. 140 TL ödeyeceğim. Ama benim bu hıza ihtiyacım yok.

Ben GigaFiber alıyorum. Aynı fikirdeyim. Bu hıza ihtiyacım yok neden yüksek ödeyeyim ki daha düşük bütçeye kullandığım hızda alırım dedim diye linç ediliyorum. Okuduğunu anlamada problem yaşayan bazı arkadaşlar benim ISS değiştirmemi TurkNet'i kötülemek olarak algılıyor galiba. Bkz:
Başka ucuz GigaFiber ISS bulunca haber ver 😃👍
Artık laf anlatmayı kestim istediğini yazabilirler, Sizi de bu konularda çok görüyorum bence uğraşmayın anlat anlat bitmiyorlar.

Beğenmediğiniz de sistemden çıkabilirsiniz. Özgürsünüz. Tabii eğer TurkNet değil de başka servis sağlayıcı ile bağlanıyor olsaydınız böyle özgürce bırakıp gidemezsiniz. Önce o kocaman cezayı bir ödeyin, ondan sonra çıkabilirsiniz. Hatta borcu ödememek için 24 ayı tamamlamaya çalışacaktınız. Gerçek bunlar.

Hiç mi evden çıkıp fiyatlara bakmıyorsunuz, hiç mi eve yiyecek almıyorsunuz. Ne yapıyorsunuz, yemek yok diye evde koltuklarımı kemiriyorsunuz. TV kanalını da artık değiştirin. Ahaber izlemekle olmaz. Hayat bu ülke de pahalı artık pahalı.

Ahaberi bildiğine göre izleyen sensin dostum. Sürekli niyet okuculuğu yapıp duruyorsun.

@The Technologist yazacaktım ama üşendim. Daha öncede yazdım belki bütçe meselesidir, belki de prensip. Bunu kimse bilemez.

40 yaşını geçmiş biri olarak söylüyorum. Normal bir ev kullanıcısı için 50 Mbps yeterlidir. 1 Gbps alanların çoğunun bu hıza ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Tabii bu benim görüşüm. Bana Gigafiber gelse aynı parayı ödeyeceksem tabii kabul ederim ama daha uygun paketi var ise servis sağlayıcının niye ihtiyacım olmayan bir hizmete fazla para vereyim?

Benim fibere geçme nedenim stabil olmasıdır. Yoksa 50 Mbps VDSL yeterli idi.

@Salvatorio Turknet'in müşteri hizmetleri yani aradığında ulaşabileceğin numara olmaması kötü. Nedeni ise VDSL'i ilk bağladıklarında 1 gün internet yoktu. Bilinç bir kullanıcı olarak önce hatayı kendimde aradım. Kabloları kontrol ettim. Modemi değiştirdim vs. Telefondan girerek form oluşturdum. Sonuç genel kesinti varmış. İnternet kesintisini öğrenebilmek için internete girmek gerekiyor. Telefon hattımda internet aboneliği almıyorum. Çünkü kullanmıyorum. Sırf bu yüzden almak zorunda kaldım. Bu benim için bir sıkıntı.

Beğenmediğiniz de sistemden çıkabilirsiniz. Özgürsünüz. Tabii eğer TurkNet değil de başka servis sağlayıcı ile bağlanıyor olsaydınız böyle özgürce bırakıp gidemezsiniz. Önce o kocaman cezayı bir ödeyin, ondan sonra çıkabilirsiniz. Hatta borcu ödememek için 24 ayı tamamlamaya çalışacaktınız. Gerçek bunlar.

Hiç mi evden çıkıp fiyatlara bakmıyorsunuz, hiç mi eve yiyecek almıyorsunuz. Ne yapıyorsunuz, yemek yok diye evde koltuklarımı kemiriyorsunuz. TV kanalını da artık değiştirin. Ahaber izlemekle olmaz. Hayat bu ülke de pahalı artık pahalı.

Kardesim koyun musun ne 24 ay cezası şu an TurkNet dışında aynı hizmeti veren 3 4 tahahütsüz internet sağlayıcısı var. Beğenmediğimiz sistemi ve o zammı da eleştiririz özgür olduğumuz gibi :)

TurkNet kullananların sitem etmesinin sebebi tek paket fiyat mantığı ve yapılan zam oranının kendilerine fazla gelmesinden dolayı kaynaklanıyor. Zammı normal bulan arkadaşlar boş yere tartışma ortamı yaratmayın, herkes hür iradesiyle kendi fikrini söylüyor. Her şeye zam geldiği gibi internet sağlayıcı firmalar da elbet zam yapacaktı fakat bu kadar zam beklemedikleri için tepki gösterdiler ki bende TurkNet'e yeni geçmiş biri olarak 60 Mbps internete 140 TL vermek pek istemiyorum çeşit çeşit paket olsa bu kadar tepki göstermeyebilirlerdi.

TurkNet kullananların sitem etmesinin sebebi tek paket fiyat mantığı ve yapılan zam oranının kendilerine fazla gelmesinden dolayı kaynaklanıyor. Zammı normal bulan arkadaşlar boş yere tartışma ortamı yaratmayın, herkes hür iradesiyle kendi fikrini söylüyor. Her şeye zam geldiği gibi internet sağlayıcı firmalar da elbet zam yapacaktı fakat bu kadar zam beklemedikleri için tepki gösterdiler ki bende TurkNet'e yeni geçmiş biri olarak 60 Mbps internete 140 TL vermek pek istemiyorum çeşit çeşit paket olsa bu kadar tepki göstermeyebilirlerdi.

Aynen öyle kral bütün mesele bu ama anlamayan koyun arkadaşlar var kendilerini çok bir şey biliyorlarmış safında tutmaya çalışıyorlar. Benim paketim 75Mbps vadedilen 67 ama aldığım 30-40 arası. Ben 30 40 Mbps internete 140 vermek istemiyorum dediğin gibi. Bana verdiği buysa bana özel insanlara özel fiyat tarifesi yapacak anca.

Yeni konular

Geri
Yukarı